Yardım Sistem Iyi Mi ?

KS

merhabanaber

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Attığınız link gözükmüyor fakat 144hz üstü 240hz üstüne pek gerek yok böyle bir sisteme 2K 240hz yakışır.
360 i besleyemez mi ? Yani almışken tam olsun dedim de. Monitörle beraber 2k verip 360 FPS altında alirsam bı yerde bı yanlış vardir herhalde bilemiyorum ama. Ya aslında ben e spor falanda izliyorum 1080 izleyeceksem telefondan izlerim. O yüzden 2 k da mantıklı. Bilemiyorum kafam kazan gibi oldu sabahtan beri, sizide Cok yordum kusura bakmayın.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Sıkıntı yok ben bunu yaparken zevk alıyorum. Benim önerim 240hz 2K almanız fakat attığım modeli almanız, sizin attığınızı değil. Ve attığınız 360hz monitöre bakamadığım için yorum yapamıyorum.

KS

merhabanaber

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Sıkıntı yok ben bunu yaparken zevk alıyorum sıkıntı yok. Benim önerim 240hz 2K almanız fakat attığım modeli almanız, sizin attığınızı değil. Ve attığınız 360hz monitöre bakamadığım için yorum yapamıyorum.
AW2523HF model no bu 24.5 inch ve 0.5 ms sizinki 1 MS ti ben ondan tereddüt ettim de, oyunlarda sıkıntı olmaz derseniz yani daha doğrusu valorant ve CS 2 oynuyorum bu tip rekabetçi oyunlarda sıkıntı olur diyolar YouTube da ama, onlar hem yayıncı hemde e sporcu 😁 sizin attığınız iyi gibi. Şimdiiii geldik para ayarlamaya 😂 inşallah kısa sürede halledebilirim kazasız belasız toplarsam da bende alâsi yok, teşekkür ediyorum tekrardan iyi geceler 👋

caen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Benim bildiğim 2k 240hz monitör piyasada çok az. O yüzden e spor oyunları dışı işlerde kullanmak için 2k 144hz bir monitör daha almanızdı. Yurt dışı piyasası türkiye piyasasına kıyasla oldukça açık olduğu için siz kendi ingilizcenizce monitör reviewlarına bakarsanız oradan birşeyler sipariş edebilirsiniz.

bu videoda örneğin avrupa piyasasındaki alınabilecek monitörlerden bahsediyor.

bu konuşan abimiz bize kıyasla 10 kat daha bilgili olacağı için onun dediğine ve size uygun olana göre seçim yapmanızı öneririm. Monitör çok sık alınan birşey değil yani adamın dediklerinden bakarsanız daha iyi olabilir.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
AW2523HF model no bu 24.5 inch ve 0.5 ms sizinki 1 MS ti ben ondan tereddüt ettim de, oyunlarda sıkıntı olmaz derseniz yani daha doğrusu valorant ve CS 2 oynuyorum bu tip rekabetçi oyunlarda sıkıntı olur diyolar YouTube da ama, onlar hem yayıncı hemde e sporcu 😁 sizin attığınız iyi gibi. Şimdiiii geldik para ayarlamaya 😂 inşallah kısa sürede halledebilirim kazasız belasız toplarsam da bende alâsi yok, teşekkür ediyorum tekrardan iyi geceler 👋
0.5ms ile 1msd arasındaki farkı hissedebileceğinizi sanmıyorum 1080p için 24.5inc daha iyi olur fakat 2K için 27 inç uygundur. Arkadaşın attığı videoya göz atabilirsiniz.

KS

merhabanaber

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Benim bildiğim 2k 240hz monitör piyasada çok az. O yüzden e spor oyunları dışı işlerde kullanmak için 2k 144hz bir monitör daha almanızdı. Yurt dışı piyasası türkiye piyasasına kıyasla oldukça açık olduğu için siz kendi ingilizcenizce monitör reviewlarına bakarsanız oradan birşeyler sipariş edebilirsiniz.

bu videoda örneğin avrupa piyasasındaki alınabilecek monitörlerden bahsediyor.

bu konuşan abimiz bize kıyasla 10 kat daha bilgili olacağı için onun dediğine ve size uygun olana göre seçim yapmanızı öneririm. Monitör çok sık alınan birşey değil yani adamın dediklerinden bakarsanız daha iyi olabilir.
Evet mantıklı ben musait bir zamanda videoyu detaylı.bir şekilde izlerim ona göre bütçe dostu fiyat performans ürünü bulmaya çalışırım, teşekkür ederim

jerosizt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam discord vrirseniz yardimci olayim, 1 hafta once buna benzer sistem topladim 360mm sivi sogutucu şart

firatness

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Benim imzadaki sistem nasıl arkadaşlar? 10 üzerinden ve ne yerine ne yapabilirdikl

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
360mm bir sıvı soğutucu daha iyi performans verir fakat kule tipininde değerleri gayet iyi. Daha iyi soğutsun param var diyorsan al yoksa kule tipi al attığım monitörü alırsın bide gayet iyi.

KS

merhabanaber

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
360mm bir sıvı soğutucu daha iyi performans verir fakat kule tipininde değerleri gayet iyi. Daha iyi soğutsun param var diyorsan al yoksa kule tipi al attığım monitörü alırsın bide gayet iyi.
Günaydın, ekran kartını başka bir sitede 530 € ya buldum güvenilir midir ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-12-02-09-48-17-222_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-02-09-48-17-222_com.android.chrome.jpg
    508.2 KB · Görüntüleme: 7

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Yurt dışındaki siteler hakkında hiç bir bilgim yok. Hangi sitenin güvenilir olduğunu araştırıp öğrenirseniz tek tek toplayarak da bir öneri yapabiliriz.

caen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Günaydın, ekran kartını başka bir sitede 530 € ya buldum güvenilir midir ?
O sitenin redditte arkadaşlar güvenilir olduğunu fakat garanti vs durumunda doğru düzgün hiçbir servis sağlamadıklarını söylüyor. Satın almak size kalmış bir de 4060ti'a bakıyorsunuz sizin partpicker listesindeki 4070ti'dı

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
O sitenin redditte arkadaşlar güvenilir olduğunu fakat garanti vs durumunda doğru düzgün hiçbir servis sağlamadıklarını söylüyor. Satın almak size kalmış bir de 4060ti'a bakıyorsunuz sizin partpicker listesindeki 4070ti'dı
Arkadaşın dediği gibi 4060 ti mış ona dikkat etmemiştim

KS

merhabanaber

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Gece uyuyamadım bir sürü video izledim 😂 uyku sersemi direk bakmışım

jerosizt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam ekran kartını kesinlikle 4070 TI alın (üretici firmalar en fazla %3-4 performans farkı oluyor) , sıvı soğutucu olarak o işlemci uçak gibi bişey 360mm almak gerektigini düsünüyorum. Ekstra olarak 32GB 6000mhz RAM, DDR5 Anakart, En az 750W'lık bir PSU +80 Gold olursa iyi olur. Ve 360mm sıvı soğutucunun sığacağı bir KASA alın. Almışken ne kadar zorlayabilirseniz o kadar iyisini alın 6-7 yıl çok rahat götürür.

KS

merhabanaber

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam ekran kartını kesinlikle 4070 TI alın (üretici firmalar en fazla %3-4 performans farkı oluyor) , sıvı soğutucu olarak o işlemci uçak gibi bişey 360mm almak gerektigini düsünüyorum. Ekstra olarak 32GB 6000mhz RAM, DDR5 Anakart, En az 750W'lık bir PSU +80 Gold olursa iyi olur. Ve 360mm sıvı soğutucunun sığacağı bir KASA alın. Almışken ne kadar zorlayabilirseniz o kadar iyisini alın 6-7 yıl çok rahat götürür.
dediklerinizin hepsi burada var aslında, hayırlısı

jerosizt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
dediklerinizin hepsi burada var aslında, hayırlısı
evet varmış çok dikkat edemedim kusura bakmayın. 2 hafta önce bende bütün özellikleri eşit sistem topladım çok fena bi sistem şimdiden hayırlı olsun, tek hatırlatmak istediğim uygulama yazılımı iyi olan bir anakart olsun, ben MSI aldım yazılım resmen çöp teknik hatalar çıkarıyor sürekli

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Sıvı soğutmaya biraz fazla verilmiş gibi gözüküyor onun dışında sıkıntı yok. Benim önerdiğim kule tipinin değerlerini attım mı bilmiyorum ama atayım bakabilirsin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri