Sistem kendini kapatıyor.

KS

emresak420

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Günaydın herkese dün ilk bilgisayarı açarken "age fault in nonpaged area" hatası ve mavi ekran aldım sonra 5400 lük harddiski taktım geri çıkartmıştım içindeki herşeyi program ekle kaldırdan kaldırdım kayıt defterinde o diskte yüklü uygulama izlerinide kaldırdım harddiski biçimlendirip pc den çıkarttım sonra ramleri yer değiştirdim bios ayarlarımı sıfırlayıp sadece sanallaştırmamı açtım ve pubg de hiç bir sorun yaşamadım ama uzun sürede denemedim neyse çıktım crome girdim arkaplanda yine video dinliyordum ve dondu yenidende başlamadı sonra yeniden başlatıp memtest yaptım başarıyla sonuçlandı ramler tekrar diğer zorluyan oyunlara girdim cpu ve gpu sıcaklıkları normaldi yine hiçbir sorun olmadı
Ya benim windows 11 prom sıkıntılı format lazım yada harddisk sistemi kararsızlaştırıyordu,şuan durum stabil daha uzun test etmedim bugün yine denicem aksilik olursa bilgilendiricem henüz çözüme kavuştu demiyelim sanki ne dersiniz ?

KS

emresak420

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Ve herkese önerileri ve güzel bilgilerini paylaştığı için teşekkür ederim

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Sanki tam çözülmemiş dostum. Oyunlarda iyice bı denemek lazım diye düşünüyorum. Google'da bende de benzer bi sorun oluşmuştu biostan ramlerin MHzsini arttırmıştım sorunum çözülmüştü. Siz de nasıl tepki verir bilemiyorum.

KS

emresak420

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Ramların oc sini bios tan kapattım 2133 mhz de çalışıyorlar 4 ü de bazen hız aşırtma yapınca ramlere sorun olmuyor bazen böyle sorun oluyor ne işlemci ne de ram şuan oc siz kullanıyorum ve sorun olmadı yüksek ayarlarda oynadım ama sanırım yarım saat kadar oynadım en az 1 veya 2 saat oynayıp iyice zorlamak lazım dediğiniz gibi

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Emin olmak gerekiyor en azından oyun konusunda sıkıntı olmadığından. Chrome da alınan sorunla ilgili pek bilgim yok açıkçası başımdan geçeni söyledim yardımı dokunur diye. Daha bilgili arkadaşlar daha net şekilde yardımcı olurlar. Sorununuz çözülür umarım.

KS

emresak420

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Emin olmak gerekiyor en azından oyun konusunda sıkıntı olmadığından. Chrome da alınan sorunla ilgili pek bilgim yok açıkçası başımdan geçeni söyledim yardımı dokunur diye. Daha bilgili arkadaşlar daha net şekilde yardımcı olurlar. Sorununuz çözülür umarım.
Evet haklısın deneyip emin olmak gerekiyor

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Ramleriniz 4 slotsa 2li takarak deneyin. Yani diğer ikisini steril bir ortamda tutun. Sorun devam ederse Depolama aygıtlarınızı çıkarıp tek tek deneyin. Psu'dan yana bir problem değildir güç yeterli görünüyor. Bios ve gpu driver updatelerinizi tamamlayın. Sorun devam ederse Win 10 kurup dener misiniz ? Win 11 hala stabil değil.

KS

emresak420

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Ramleriniz 4 slotsa 2li takarak deneyin. Yani diğer ikisini steril bir ortamda tutun. Sorun devam ederse Depolama aygıtlarınızı çıkarıp tek tek deneyin. Psu'dan yana bir problem değildir güç yeterli görünüyor. Bios ve gpu driver updatelerinizi tamamlayın. Sorun devam ederse Win 10 kurup dener misiniz ? Win 11 hala stabil değil.
Teşekkür ederim bir sonraki hata alışımda ki umarım almam alırsam bunları deniyeceğim sağolun

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri