Yardım Sistem Montajında Yardımcı Olur Musunuz?

OrkunJJ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kasa: MSI Mag Forge 320R Airflow
Anakart: MSI B650 Tomahawk Wifi
PSU: Corsair RM850e

Arkadaşlar ilk defa kasa montajlıyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim.
PSU'dan güç portlarını vs. hepsini nereye takacağımı biliyorum ama en sona bıraktım onu kablo karmaşası olmaması için.

Fanların ARGB bağlantıları ve güç bağlantıları konusunda yardım lazım.

Kasanın arka panelinde bir ARGB kontrol modülü var.
1713397387395.png

1713397393924.png

En alttaki dikine olan kablo iki uçlu. Bir ucu Sata konektörü, diğer ucu ARGB konektörü.
ARGB konektörünü nereye takmam gerekiyor?

Sağ üstte JRGB2, JARGB_V2_2 portları var.
Sağ altta JARGB_V2_1 portu var.
Sol altta JRGB1 portu var.
1713397408589.png

Bir de Bitfenix Cube 360mm sıvı soğutma kullanacağım sistemde.
Onu da aynı şekilde en sona bıraktım bütün kablolamaları her şeyi hallettikten sonra takarım diye.
Pompanın kablosunu PUMP_FAN1 e takacağım bunu biliyorum.
Radyatörün fanlarının kablosunu da CPU_FAN1 e takacağım onu da biliyorum.
Ama ARGB bağlantısını aynı kasanın fanlarındaki gibi nereye yapacağım onu bilmiyorum.
Yukarıda belirttiğim portlara mı yapmam gerekiyor yoksa kasanın arkasındaki modüle yapsam aynı şekilde ARGB işlevini anakart yazılımından kontrol edebilir miyim?

-------------------------------------------------------------------------------------------

1713397417675.png

Kasadan böyle bir kablo çıktı. Kasa fanlarının ARGB leri modüle bağlı zaten. Fanların güç bağlantılarını bu kabloya yaptım.
Bu kabloyu da SYS_FAN3 portuna taktım. SYS_FAN portlarından herhangi birine bağlayabilirim diye düşündüm.
Bir de bu kasanın fanları PWM, tek port üzerinden hepsini SYS_FAN dan bağladığımda fanların hızlarını kontrol edebiliyor muyum yine de?

-------------------------------------------------------------------------------------------

Kasanın USB kablolarının bağlantısını JUSB2 portuna yapmam gerekiyor. Kasadan dolayı kabloyu porta takamıyorum.
Kablo yarım T şeklinde, farklı boşluklardan sokup ne kadar denesem de porta takamadım. Öneriniz var mı nasıl takabilirim bu kabloyu?
1713397427856.png

1713397435367.png

KS

OrkunJJ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Güncelleme: Arkadaşlar sistem montajını tamamladım. Sorunsuz çalışıyor. Şuan tek sorun kaldı, kasanın ön panel USB portlarının kablosunu halen anakarta takamıyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri