sensei007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
Asus
Ekran Kartı
1050

Arkadaslar 2 sistem arasinda kaldım.
4070 super ti sistem bilesenleri biraz daha kaliteli markalar duruyor

4080 için bir tik alti gibi

Sizler ne dusunuyorsunuz ne tavsiye edersiniz. Ya da bu fiyatlara daha iyisi yapılabilir mi

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,172

Arkadaslar 2 sistem arasinda kaldım.
4070 super ti sistem bilesenleri biraz daha kaliteli markalar duruyor

4080 için bir tik alti gibi

Sizler ne dusunuyorsunuz ne tavsiye edersiniz. Ya da bu fiyatlara daha iyisi yapılabilir mi
Monitör ne kullanacaksınız ? 4070TiS olan biraz kazık gibi duruyor, 4080s olan gene fena değil. Hazır sistem değilde tek tek farklı sitelerden belki daha iyisini çıkarabiliriz.

KS

sensei007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ayniya geliyor hocam daha pahali ciktigida oluyor. Ekran karti ve ramlarin markasi 4080 de kafami kurcaliyor hocam
Monitor olarak asus 4k 160hz 27 inclik bir urune var 20k bandinda onu almayi dusunuyorum

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,172
Ayniya geliyor hocam daha pahali ciktigida oluyor. Ekran karti ve ramlarin markasi 4080 de kafami kurcaliyor hocam
Monitor olarak asus 4k 160hz 27 inclik bir urune var 20k bandinda onu almayi dusunuyorum
Link atarsanız sevinirim, kafanızı karıştırmasın güzel markalar fakat eğer tek tek alabileceksek daha iyisini yapabiliriz belki

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,172
monitor olarak bu ama su an oncelikli sorun sistem ikilemi hocam 😅
Tek tek alırsanız bir sistem yapalım, yoksa o 4080super sisteme bakarsınız. Ayrıca 5090, 5080 ler bu kadar yakınken bekleyebilirseniz daha iyi olur. Ayrıca monitör Gaming.gen in kendi sitesinde daha uygun bilginiz olsun

KS

sensei007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Tek tekte alirim hocam olur sistem basimi agritsin istemiyorum işin açığı. 5080 çıkınca fiyatlar daha da cikacak diye korkuyorum ☺️

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,172
Tek tekte alirim hocam olur sistem basimi agritsin istemiyorum işin açığı. 5080 çıkınca fiyatlar daha da cikacak diye korkuyorum ☺️
Fiyatlar dahada çıksada 5070Ti tarzı bir kart 4080 den güçlü ve daha ucuz daha yeni teknolojiye sahip olursa daha tercih edilebilir olacak. Bu yüzden eğer acele yoksa düşük bir ekran kartıyla idare edilip beklenebilir. Veya 2. el bir kart alınabilir. Tek tek yapılırsa şöyle olabilir
Şöyle yapılabilir mesela, hepsi toplam 80k falan yapıyor sanırım. Kasayı isteğe göre değişebilirsiniz, ekran kartını 2. el alıp belki sonradan 50 serisine geçebilirsiniz. Veya 2 hafta sonra yeni amd işlemcileri gelecek onlara falan bakabiliriz isterseniz.

KS

sensei007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Fiyatlar dahada çıksada 5070Ti tarzı bir kart 4080 den güçlü ve daha ucuz daha yeni teknolojiye sahip olursa daha tercih edilebilir olacak. Bu yüzden eğer acele yoksa düşük bir ekran kartıyla idare edilip beklenebilir. Veya 2. el bir kart alınabilir. Tek tek yapılırsa şöyle olabilir
Şöyle yapılabilir mesela, hepsi toplam 80k falan yapıyor sanırım. Kasayı isteğe göre değişebilirsiniz, ekran kartını 2. el alıp belki sonradan 50 serisine geçebilirsiniz. Veya 2 hafta sonra yeni amd işlemcileri gelecek onlara falan bakabiliriz isterseniz.
82.5k yapiyor hocam bütçeyi gitgide asiyorum. 1 2 ay bekleyebilirim çıkar mı bilmiyorum ama ciksada daha ucuz olacagini sanmıyorum hocam. Birde galax markasi sorun yaratir mi acaba ?

4080 ayni sekilde vulcan hazir sistem buldum ramlari 16×2 5600mhz yapinca 75k felan yapiyor bunda eksik gördüğünüz var mi

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,172
82.5k yapiyor hocam bütçeyi gitgide asiyorum. 1 2 ay bekleyebilirim çıkar mı bilmiyorum ama ciksada daha ucuz olacagini sanmıyorum hocam. Birde galax markasi sorun yaratir mi acaba ?

4080 ayni sekilde vulcan hazir sistem buldum ramlari 16×2 5600mhz yapinca 75k felan yapiyor bunda eksik gördüğünüz var mi

5090 bu sene çıksada kalan seriler daha 2025 de çıkacak. Attığınız sistemde anakart soğutucu yükseltilmeli, güç kaynağı giriş seviye kalıyor. 82.5K yapıyor dediniz ama ben 80k saymıştım, yinede o sistemde düzgün soğutucu anakart ve 2tb ssd var. Kasasıda daha büyük, eğer imkan varsa onu alın.

KS

sensei007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Biraz bekleyecek gibiyim hocam.
Aslinda benim 2 sistem arasinda kalma sebebim birinin ekran karti olarak asus marka 4070 tis kullanmasi digerinin 4080 galax s kullanmasi. 2 ekran kartida hemen hemen ayni ucrette ama biri asus uretim biri galax.
Galax ile sorun yasar miyim ondan emin olamiyorum hocam

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,172
Biraz bekleyecek gibiyim hocam.
Aslinda benim 2 sistem arasinda kalma sebebim birinin ekran karti olarak asus marka 4070 tis kullanmasi digerinin 4080 galax s kullanmasi. 2 ekran kartida hemen hemen ayni ucrette ama biri asus uretim biri galax.
Galax ile sorun yasar miyim ondan emin olamiyorum hocam
Galax oldu diye sorun yaşayacaksın diye bir şey yok, Asus olanda da sorun yaşayabilirsin Galax olanda da. Hatta globalı araştırırsanız biraz Asusun garantisine çok fazla laf ediyorlar, ikiside 4070tis ve aynı fiyatta olsa ben gene Galax almak isterdim herhalde.

KS

sensei007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Anladim atmis oldugunuz sistem baya hosuma gitti hocam teşekkürler. Biraz bekleyip duruma gore hareket edecegim artık

KS

sensei007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hocam şu pdf e bakar mısınız anakart sizin attıgınızın bir tık üstü galiba. Özelleştirmede yok ama istekle birlikte ekran kartını 4080 galax ile değiştireceğim sıvı soğutmayıda sizin attıgınız ile değiştireceğim. 79k felan yapıyor sizce nasıl oldu

Ekli dosyalar

• premium özelleştirme.pdf
    60.3 KB · Görüntüleme: 4

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,172
hocam şu pdf e bakar mısınız anakart sizin attıgınızın bir tık üstü galiba. Özelleştirmede yok ama istekle birlikte ekran kartını 4080 galax ile değiştireceğim sıvı soğutmayıda sizin attıgınız ile değiştireceğim. 79k felan yapıyor sizce nasıl oldu
Ekran kartını nası galax 4080 yapacaksınız qp satmıyor, kasa mesh değil o anakartda kötü

KS

sensei007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Istediginiz ile değiştiririz yazmislar o yuzden soyledim hocam galax satmiyorlarsa pny var

KS

sensei007

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Tek tek alirim sorun degil ama 82 bin kusur yapiyor 82 83 daha iyisi yapilabilir mi bilmiyorum hadi duz 85 olsun yani

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri