Soru Sistem Parçaları Birbirine Uyumlu Mu ?

Mehmet Mustafa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Ekran kartı: İnno3D İchill X3 4070ti
Anakart:Asus Prime B650M-A Wifi
İşlemci:AMD Ryzen 7 7700x
Ram: GSkill Flare X5 2x16GB Cl30 5600mhz
SSD:Kc3000 1Tb
Sıvı soğutma:Cougar 360mm Sıvı soğutma
Kasa:Cougar Panzer Max-G Full Tower Kasa
Güç kaynağı: MSI A850GF 850W

Son düzenleme:
KS

Mehmet Mustafa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Hocam Bir arkadaşım var Beni Çok Rahatsız etti şu yazılarla: Anakart'ın İle SSD uyumlu değil, Anakart'ın Ram ile Cl Değerli Tutmuyor Sıkıntı çıkarır mavi ekran yersin fln dedi.
Zaten ram'ler Memtest86'da sıkıntılı çıktı sistemi servise gönderdim. BU yazdıklarım doğrumu??

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Hocam Bir arkadaşım var Beni Çok Rahatsız etti şu yazılarla: Anakart'ın İle SSD uyumlu değil, Anakart'ın Ram ile Cl Değerli Tutmuyor Sıkıntı çıkarır mavi ekran yersin fln dedi.
Zaten ram'ler Memtest86'da sıkıntılı çıktı sistemi servise gönderdim. BU yazdıklarım doğrumu??
SSD nasıl uyumlu değil ? Öyle bir durum yok. CL değeri anakarta göre değişmez. Frekans konusunda da sorun yok. 5600(OC) Olarak resmi sitede belirtilmiş. Kaldı ki 5000MHz falan çalışsa bile anakart desteğine uyacağı için yine sıkıntı yapacağını sanmıyorum. Sorun direk belleğin kendisi ile alakalı olabilir.

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,298
O ram de mavi ekran hataları olduğunu duydum o sıvı soğutma yi o işlemci için kullanma PSU da ATX 3.0 olursa mükemmel olur kasa için de bilgim yok ama kullanıyor genelde

Son düzenleme:
KS

Mehmet Mustafa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
O ram de mavi ekran hataları olduğunu duydum o sıvı soğutma yi o işlemci için kullanma PSU da ATX 3.0 olursa mükemmel olur kasa için de bilgim yok ilk defa duydum markayı
Hocam Ben Bu Sistemi Almıştım Lakin İşte Ram'ler Sıkıntılı çıktı, GameGaraja Geri gönderdim Ramleri Değiştirme şansları olurmu Farklı marka ile. sıvı soğutma ile İşlemci neden ?

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,298
Hocam Zaten Size danışarak almıştım bu PC yi . hazır bu
He bu gamegaraj da olan sistem hatırladım ben sıfırdan alacaksın zannettim hazır olarak alınabilir bir sistemdi tek tek alsaydın ayrı o yüzden öyle dedim ama evet bu modelde bir hata daha gördüm garip şekilde sıcaklıklarda sorun yoksa mesele yok cougar hakkında pek net bilgim yok kullanıcı yorumlarına bakmak lazım

KS

Mehmet Mustafa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
He bu gamegaraj da olan sistem hatırladım ben sıfırdan alacaksın zannettim hazır olarak alınabilir bir sistemdi tek tek alsaydın ayrı o yüzden öyle dedim ama evet bu modelde bir hata daha gördüm garip şekilde sıcaklıklarda sorun yoksa mesele yok cougar hakkında pek net bilgim yok kullanıcı yorumlarına bakmak lazım
Hocam Söyle söyleyeyim henüz 2k monitör almadım, 1080P Rdr2 Ac Valhalla Oyunlarında Ultra Ayarlarda CPU ve Gpu 60-62 arası geldi dlls kapalı iken.Lakin İşte Memtest86 testinde Test8,9 da Ram arızalı gözüktü o yüzden TeknikServis'e yolladım bugün Eğer Değiştirme mümkün ise ne söylemeliyim yardımcı olurmusunuz

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,298
Hocam Söyle söyleyeyim henüz 2k monitör almadım, 1080P Rdr2 Ac Valhalla Oyunlarında Ultra Ayarlarda CPU ve Gpu 60-62 arası geldi dlls kapalı iken.Lakin İşte Memtest86 testinde Test8,9 da Ram arızalı gözüktü o yüzden TeknikServis'e yolladım bugün Eğer Değiştirme mümkün ise ne söylemeliyim yardımcı olurmusunuz
Farklı model ram iste aynısını alma

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,298
KS

Mehmet Mustafa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
SSD nasıl uyumlu değil ? Öyle bir durum yok. CL değeri anakarta göre değişmez. Frekans konusunda da sorun yok. 5600(OC) Olarak resmi sitede belirtilmiş. Kaldı ki 5000MHz falan çalışsa bile anakart desteğine uyacağı için yine sıkıntı yapacağını sanmıyorum. Sorun direk belleğin kendisi ile alakalı olabilir.
hocam bakarmısınız bunu gördüm sitede bu nedir kc3000 yok burada. Ramlerede bakmak istedim lakin bakamadım siteye atmıyor? @Syqex @Kürşat Kütükçü

hocam bakarmısınız bunu gördüm sitede bu nedir kc3000 yok burada. Ramlerede bakmak istedim lakin bakamadım siteye atmıyor? @Syqex @Kürşat Kütükçü
Ramler de bunlar benim ram cl30 burda yok uyuşmazlık olabililirmi ? B650M-A BU WİFİ GİRMİYOR DEĞİŞİKLİK YAPARMI

Ekli dosyalar

• Screenshot_47.png
    Screenshot_47.png
    57.8 KB · Görüntüleme: 4
  • Screenshot_48.png
    Screenshot_48.png
    79.2 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,298

Ramler de bunlar benim ram cl30 burda yok uyuşmazlık olabililirmi ? B650M-A BU WİFİ GİRMİYOR DEĞİŞİKLİK YAPARMI
Uyumsuzluk kısmen olabilir yeni ryzen 7000 serisi ram seçiyor diye de duydum anakarti ile uyumlu olsa bile işlemci tarafında uyumsuz olabilir ama memtest testinde zaten hata varsa ram de de büyük olasılıkla sıkıntı vardır

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri