Soru Sistem Parçaları Nasıl?

mehmetgs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar merhaba 17 bin TL bütçem var. Aşağıdaki parçalari düşünüyorum. Elimde 13600KF ve MSI Z790 Edge Wi-Fi vardı anakartın iadesi onaylandı 13600KF'ninde iadesi gelince aşağıdaki parçaları alacağım.

O.c tarzı şeylerden anlamadığım için bu anakartı düşünüyorum.

ASUS ROG STRIX B760-A Gaming Wi-Fi D4 Intel B760 LGA1700 DDR4 5133 DP HDMI 3X M.2 USB3.2 Wi-Fi 6E + BT Aura RGB 2.5gbit lan ATX 128 GB'a kadar RAM desteği, ASUS 5X protectıon III ASUS ROG STRIX B760-A GAMING WIFI D4 Intel B760 LGA1700 DDR4 5133 DP HDMI 3x M2 USB3.2 WiFi 6E + BT AURA RGB 2.5Gbit LAN ATX 128GB’a kadar ram desteği, ASUS 5X PROTECTION III : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Sadece Single hikaye tabanlı ya da strateji tarzı oyunlar oynadığım için bu işlemciyi düşünüyorum.

https://www.hepsiburada.com/intel-c...f-p-HBCV00003LHLZD?url_src=and-product-detail

Güç kaynağı olarak da beyaz olduğu için ve ses cikaran bir güç kaynağı olmadığı için bunu düşünüyorum.

ASUS ROG-STRIX-850G beyaz 80 Plus Gold 850W güç kaynağı Japon kapasitörler https://www.amazon.com.tr/dp/B087TD32FR?ref_=cm_sw_r_apann_dp_S67KM2ZCM0ASKS5PPACK

Soğutma olarak Noctua D15 almıştım biraz kaba ve cok buyuk ve siyah olduğu için ürün gelmeden arkadaşa sattım.
DeepCool AK620 white Edition aldım. Hem biraz daha küçük hem de yer yer daha küçük olmasına rağmen Noctua'dan daha iyi performans.

Diğer sistem parçalarım.
Thermaltake G33 commander ATX kasa.
RTX 3070 3X Ventus MSI.
1+1 TB NVMe SSD.
1+1+500 TB SATA SSD.
4x8 3600 MHz Corsair RGB Pro RAM.

İlerleyen zamanlarda kasayı ve RAM'leri de beyaza çevirme planlarım var.

Sistem parçaları nasıl arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Aslında keşke anakartı iade etmeseydiniz , OC yapmasanız bile bir çok yönden çok iyi bir anakarttı.

PSU beyaz ve Asus olması sebebiyle gereksiz pahalı. O paralara 1000w kaliteli ürünler bulunabiliyor. Bence aşağıdaki üründe bakılabilir.

850W Olsun diyorsanız Corsair güç kaynakları da başarılıdır.

KS

mehmetgs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Aslında keşke anakartı iade etmeseydiniz , OC yapmasanız bile bir çok yönden çok iyi bir anakarttı.

PSU beyaz ve Asus olması sebebiyle gereksiz pahalı. O paralara 1000w kaliteli ürünler bulunabiliyor. Bence aşağıdaki üründe bakılabilir.

850W Olsun diyorsanız Corsair güç kaynakları da başarılıdır.

Evet anakart dediğiniz gibi çok iyi anakarttı ama msi ye nezaman geçsem bir problem oluyordu galiba msi ile bağlarımız hiç birleşmiycek :)
Asus 3 sene kullandım prime z490 ondan asus istiyorum aslında dahada almış değilim.
Ben aslında corsair istiyordum ama asusda hiç cool whine ve ses sorunu görmediğim için ona yöneldim acaba bu corsair 850 olanda bir problem olurmu kullandınız mı?
Ben birde çok anlamıyorum kaliteli psu dan acaba bana bu fiyat bandında 1000w önerebilceğiniz varmı ileriye dönük bir sistem kurmak istiyorum

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Evet anakart dediğiniz gibi çok iyi anakarttı ama msi ye nezaman geçsem bir problem oluyordu galiba msi ile bağlarımız hiç birleşmiycek :)
Asus 3 sene kullandım prime z490 ondan asus istiyorum aslında dahada almış değilim.
Ben aslında corsair istiyordum ama asusda hiç cool whine ve ses sorunu görmediğim için ona yöneldim acaba bu corsair 850 olanda bir problem olurmu kullandınız mı?
Ben birde çok anlamıyorum kaliteli psu dan acaba bana bu fiyat bandında 1000w önerebilceğiniz varmı ileriye dönük bir sistem kurmak istiyorum
Ürünü kullanmadım ama ne kadar iyi olduğunu biliyorum. Genelde üst seviye sistemlerde kullanılır zaten , o yüzden pek göremeyiz.

KS

mehmetgs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ürünü kullanmadım ama ne kadar iyi olduğunu biliyorum. Genelde üst seviye sistemlerde kullanılır zaten , o yüzden pek göremeyiz.

Güç kaynaklarında tier listesi varmış asus sasonic olduğu için tier a da gozukuyormuş corsairda öyle mi ? Yada bana a yada b olmasının bir yararı varmı. Msi hakkında bir kac soru sorabilirmiyim size bilginiz varsa ben yorumlarda 850w cok ses yapiyor gibi seyler okudum birde tier denilen şeyde bilginiz varsa buda a mı oluyor simdiden tesekkurler

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Her markada olduğu gibi Corsair üst seviye ürünleri Tier A da yer alabiliyor. MSI için ses yapması yük altındayken belki denilmiştir ama 1000w bir ürünü yük altına sokabilecek pek bir bileşen yok. 4090 13900K falan kullanmanız lazım.

MSI PSU daha eklenmemiş galiba.

KS

mehmetgs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Her markada olduğu gibi Corsair üst seviye ürünleri Tier A da yer alabiliyor. MSI için ses yapması yük altındayken belki denilmiştir ama 1000w bir ürünü yük altına sokabilecek pek bir bileşen yok. 4090 13900K falan kullanmanız lazım.

MSI PSU daha eklenmemiş galiba.
Attığiniz Corsair tier a ve 1300 tl daha ucuz ve beyaz oldugu icin ozaman dusunebilirim cok tesekkur ederim bilgileriniz icin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri