Öneri Sistem Tavsiyesi

Emiir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Sistemin son hali bu şekilde;

İşlemci: 7950x
Anakart: Asus ROG B650e-f
Ekran Kartı: 4080 (istiyorum ama bakalım)
Kasa: Cooler Master TD500 V2
Psu: THERMALTAKE 80PLUS PLATINUM 1050W
Sıvı Soğutma: Arctic Liquid Freezer II - 360
Ram: GSKILL 2x16 6000MHz CL30 DDR5
Hayırlı olsun hocam şimdiden. Bende 7800x3D çıkınca 1-2 ay APU olarak toplayıp, kullanıp yaz aylarına doğru 4080 veya 4070ti almayı düşünüyorum Gainward modelinin. Ama elinizde idare edecek bilgisayar varsa 7000x3D işlemcileri beklemeniz daha mantıklı gibi. 7800x3D'nin çıkış fiyatı 7900x'ten 100 dolar daha ucuz olacak ama bizim Türkiye'de ki satıcıların canı ne kadar kâr koymak ister üstüne orasını bilemem. 7800x3D için tahminim 10.000TL civarlarında olması.

Videodaki phantom olan keşke ondan olsa onun soğutması baya iyidi kendi sitesinden bakmıştım, ama siz bir kullanıcı olarak diyorsanız onuda listeme ekledim... 4080 için bi rog serisi buldum yurtdışı fiyatta anlaşabilirsem yarın onu satın alabilirim... Olmadı itopya ve vatandan Tuf bakacağım en olmadı internetten sizin önerdiğinize bakacağım zaten cumayı rog olmazsa bekleyeceğim ince hesap indiriminden dolayı... Ama diğer parçaları siparişe başladım...
Rog modeller gerçekten çok üst seviye bu fiyatlara bulabilirseniz kesinlikle kaçırmayın derim.

KS

savasuzun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Hayırlı olsun hocam şimdiden. Bende 7800x3D çıkınca 1-2 ay APU olarak toplayıp, kullanıp yaz aylarına doğru 4080 veya 4070ti almayı düşünüyorum Gainward modelinin. Ama elinizde idare edecek bilgisayar varsa 7000x3D işlemcileri beklemeniz daha mantıklı gibi. 7800x3D'nin çıkış fiyatı 7900x'ten 100 dolar daha ucuz olacak ama bizim Türkiye'de ki satıcıların canı ne kadar kâr koymak ister üstüne orasını bilemem. 7800x3D için tahminim 10.000TL civarlarında olması.

Rog modeller gerçekten çok üst seviye bu fiyatlara bulabilirseniz kesinlikle kaçırmayın derim.
ilk bekleyecektim sonra bizim sansarlar aklıma geldi indirime girmişken alayım dedim... Rog buldumda adama dolaba ilan açar mısnız diyorum yok diyor bilmediği platformmuş :D bakalım yarın bi arayacağım anlaşabilirsek kurye vs. halledeceğim...

Emiir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
ilk bekleyecektim sonra bizim sansarlar aklıma geldi indirime girmişken alayım dedim... Rog buldumda adama dolaba ilan açar mısnız diyorum yok diyor bilmediği platformmuş :D bakalım yarın bi arayacağım anlaşabilirsek kurye vs. halledeceğim...
Bende korkuyorum satıcılardan %20, 30 kar koyarlarsa diye ama hayırlısı bakalım. Umarım hallolur sizin ROG işi de.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
sizce referans ekran kartı alınır mı?
En çok ısına modeller Referans modeller oluyor

Onun yerine bu daha iyi olur

Bütçen yetiyorsa

Bu attığım 3 kart iyi modeller sıcaklı sorunu olmaz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar