Brk10

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
İntel Core i5 14600KF
Ekran Kartı
RTX 4070 SUPER
Merhaba arkadaşlar bilgisayar alacağım. Kendim bir sistem topladım ama konuya çok hakim değilim o yüzden size danışmak istedim. Şu parça değişirse daha iyi olur dediğiniz parça var mı veya 50000 tl bandında önerebileceğiniz başka sistem veya hazır sistem var mı ? Yardımlarınızı bekliyorum.
Vatan Bilgisayardan toplamamın sebebi peşin fiyatına taksit yapıyor olması ve ay sonuna kadar indirim varmış.
Birde bu sistem için monitör önerir misiniz ?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü.jpg
    Ekran görüntüsü.jpg
    162.5 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
148
2 TB çok kalite bi SSD, ,çok kalite bi FSP marka power, mükemmel bi kasa, Ryzen 7500F gibi bi atom karınca oyun işlemcisi ile, daha ucuza.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    107 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,080
Merhaba arkadaşlar bilgisayar alacağım. Kendim bir sistem topladım ama konuya çok hakim değilim o yüzden size danışmak istedim. Şu parça değişirse daha iyi olur dediğiniz parça var mı veya 50000 tl bandında önerebileceğiniz başka sistem veya hazır sistem var mı ? Yardımlarınızı bekliyorum.
Vatan Bilgisayardan toplamamın sebebi peşin fiyatına taksit yapıyor olması ve ay sonuna kadar indirim varmış.
Kuru cacık adlı arkadaşımızın attığı sistem çok çok daha iyi

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
148
Ayrıca 14600K işlemcisi H610M anakrtta köpürür. Perf. falan beklemeyin.
Bi de o işlemciye çok kalite ,pahalı bi hava soğutma veya sıvı soğutma gerekir. 55000 TL yi çok rahat geçer.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
852
Sistemi oyun için alıyorsanız intel işlemci tavsiye etmem. Sistem olarak şunu önerebilirim
Görselde eklediğim özelleştirmelerle 42,923TL yapıyor. Anakart markası hoşunuza gitmezse +2283TL ye b650-p seçebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1706120341223.png
    1706120341223.png
    72.9 KB · Görüntüleme: 25

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
852
inventus'dan daha önce hiç alışveriş yapmadım. Güvenli bir site mi ?
O sistem yerine benim attığımı alırsınız, anakart giriş seviye olmaz ramleriniz güzel değerlere sahip olur. Eğer ssd 2tb isterseniz bilemem ama benim attığım varken mantıksız. En kötü sonradan 1tb daha ssd alırsınız ama anakartınız giriş seviye olmaz.

KS

Brk10

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistemi oyun için alıyorsanız intel işlemci tavsiye etmem. Sistem olarak şunu önerebilirim
Görselde eklediğim özelleştirmelerle 42,923TL yapıyor. Anakart markası hoşunuza gitmezse +2283TL ye b650-p seçebilirsiniz.
Evet oyun için alıyorum. Hep intel tabanlı bakmıştım. Oyun kullanımı için Amd daha mı iyi ?

O sistem yerine benim attığımı alırsınız, anakart giriş seviye olmaz ramleriniz güzel değerlere sahip olur. Eğer ssd 2tb isterseniz bilemem ama benim attığım varken mantıksız. En kötü sonradan 1tb daha ssd alırsınız ama anakartınız giriş seviye olmaz.
Aslında 1 Tb ssd yeterli benim için. Sizin attığınız sistemi ön planda tutayım o zaman.

Peki bu sistem hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Özelleştirip;
Rami 32 Gb
Ssd'yi ADATA Legend 850 1TB
yapsam nasıl olur ?

Birde bu sistemlere sıvı soğutucu alayım mı ? Stok fan veya biraz daha iyi hava soğutma yeterlimi ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
852
Evet oyun için alıyorum. Hep intel tabanlı bakmıştım. Oyun kullanımı için Amd daha mı iyi ?

Aslında 1 Tb ssd yeterli benim için. Sizin attığınız sistemi ön planda tutayım o zaman.

Peki bu sistem hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Özelleştirip;
Rami 32 Gb
Ssd'yi ADATA Legend 850 1TB
yapsam nasıl olur ?

Birde bu sistemlere sıvı soğutucu alayım mı ? Stok fan veya biraz daha iyi hava soğutma yeterlimi ?
Oyun için amd genel olarak daha f/p oluyor. Attığın sisteme dediğin özelleştirmeleri yapınca zaten benim attığım sistemden daha pahalı oluyor ve anakartı giriş seviye oluyor. He bide onda MSI ventus 2x ekran kartı var genelde soğutması berbat oluyor. 7500f işlemcisine düzgün bir hava soğutma yeterli olur, zaten benim attığım sistemde hava soğutma ekli bir şekilde geliyor.

KS

Brk10

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyun için amd genel olarak daha f/p oluyor. Attığın sisteme dediğin özelleştirmeleri yapınca zaten benim attığım sistemden daha pahalı oluyor ve anakartı giriş seviye oluyor. He bide onda MSI ventus 2x ekran kartı var genelde soğutması berbat oluyor. 7500f işlemcisine düzgün bir hava soğutma yeterli olur, zaten benim attığım sistemde hava soğutma ekli bir şekilde geliyor.
Sizin attığınız sistemden hangi anakartta kıyaslıyorsunuz ? Biostar olan mı yoksa b650-p mi ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
852
Sizin attığınız sistemden hangi anakartta kıyaslıyorsunuz ? Biostar olan mı yoksa b650-p mi ?
farketmiyor sizin sistemdeki a620 den ikiside daha iyi. Gaming gende hazır sistem alıcaksan anakart giriş seviye olucak kaçarın yok minimum +5000tlye seçenek koymuşlar baksana. Benim önerim attığım sistemi eklediğim görseldeki özelleştirmeleri yaparak alın biostar markası istemezsenizde işte b650-p alırsınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri