Sistem Toplama

TFT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Merhabalar
İlk defa PC alacağım ve goat v4 ü beklemekteyim ne zaman çıkacak bilgisi olan varmı? Instagram sayfasında sadece RAM ler ile ilgili bir paylaşım oldu...
Birde bu sisteme uygun olacağını düşündüğünüz
Monitör, Mouse, Klavye, Mouse Pad ne önerirsiniz oyun için alacağım...
Kasa+Monitör+Klavye+Mouse+Mouse Pad bunların tamamı için ortama 50 bin TL civarı bir bütçem mevcut

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,012
Merhabalar
İlk defa PC alacağım ve goat v4 ü beklemekteyim ne zaman çıkacak bilgisi olan varmı? Instagram sayfasında sadece RAM ler ile ilgili bir paylaşım oldu...
Birde bu sisteme uygun olacağını düşündüğünüz
Monitör, Mouse, Klavye, Mouse Pad ne önerirsiniz oyun için alacağım...
Kasa+Monitör+Klavye+Mouse+Mouse Pad bunların tamamı için ortama 50 bin TL civarı bir bütçem mevcut
Goat mayıs ayında çıkacak diye biliyorum ve 50k bütçe çok fazla bence. Goat 4 20k 25k arası çıkar diye düşünüyoruz. 5K ya monitör alsanız 20k ekipmana kalıyor o da gereksiz fazla. Eğer isterseniz önereyim yinede. Monitör, klavye, mouse gibi ekipmanlarda istediğiniz ekstra bir özellik var mı ?

huseyinq

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Yani sistem paylaşıldıktan sonra seçimler yapılsa daha iyi olabilir. ama şunu diyebilirimki ne olursa olsun alıcağınız monitor 2k çözünürlüğe sahip olsa güzel olur inç ve hz oynıyacağınız oyunlara göre seçmeniz mantıklı olur.

KS

TFT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Goat içinde yükseltme sıvı soğutucu vb derken elimi korkak alıştırmak istemedim ne yalan söyleyeyim daha masam bile yok kasayı koyacak 😂 sıfırdan her şeyi alıcam ondan dolayı yüksek biraz limit
Monitör kısmında küçük bir şey olmasın ve özellikle volarant sonrasında ise monor lords tarzı oyunlar oynamayı seviyorum
Bu konuda affınıza sığınarak bilgim olmadığından ne alacağımı da bilmiyorum tek istediğim artık güzelce keyif alarak evimde oyun oynamak

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,012
Goat içinde yükseltme sıvı soğutucu vb derken elimi korkak alıştırmak istemedim ne yalan söyleyeyim daha masam bile yok kasayı koyacak 😂 sıfırdan her şeyi alıcam ondan dolayı yüksek biraz limit
Monitör kısmında küçük bir şey olmasın ve özellikle volarant sonrasında ise monor lords tarzı oyunlar oynamayı seviyorum
Bu konuda affınıza sığınarak bilgim olmadığından ne alacağımı da bilmiyorum tek istediğim artık güzelce keyif alarak evimde oyun oynamak
Sıvı soğutucu almayın tamamen boş bir şey. DDR5 çıkarsa anakart falan yükseltmek mantıklı olabilir ama DDR4 çıkarsa belirli bir yerden sonra çok gerek yok. Onun dışında sistem özelleştirme kısmını daha bilmiyoruz fiyatlarını vesayre. Stok bitmeden hiç özelleştirme yapmadan almanız gerekecek yüksek ihtimalle. Sistem dışındaki parçalar için öneri yapabilirim. Monitör olarak 240hz falan ister misiniz yoksa ideal bir 165 falan mı ? Klavye boyutu ne istersiniz ? Mouse tutuş şekliniz nedir ?

huseyinq

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Öncelikle bi koltuk alın ben 3 ay boyunca mutfak sandelyesinde oturmuştım :D 24inç 165hz 2k monitor ideal olucaktır. bütçe kalırsa hz yükseltebilirsiniz isteğe bağlı olarak

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,012
Öncelikle bi koltuk alın ben 3 ay boyunca mutfak sandelyesinde oturmuştım :D 24inç 165hz 2k monitor ideal olucaktır. bütçe kalırsa hz yükseltebilirsiniz isteğe bağlı olarak
Ekran kartı 4060 falan olursa 2K pek hoş olmaz. 1080p tercih edilebilir o yüzden.

KS

TFT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Sıvı soğutucu ile ilgili videolar izlemiştim oysa ki mantıklı geliyordu şuan söylediğiniz gerçekten şaşırttı
DDR5 olur diye tahmin ettiğinden böyle düşündüm şayet olmaz ise başka videolarını beklemek daha mantıklı olacak diye düşünüyorum çünkü herkes DDR5 diye söyleniyor
Valla şöyle söyleyeyim Matematik Öğretmeniyim vatanda müdür bir velim var dedim yani ne bilgisi istiyorsan söyle vereyim şimdiden o bilgisayarı almam gerek dilediğin kadar özel ders benden dedim bakıcaz inşallah yetişir alırız
Mouse küçük olmasın eller biraz büyük ele otursun ve oyun oynarken sorun yaratmasın mesela bi İnternet kafede beğenmiştim razer beyaz bir Mouse idi sol tık tarafı değişik kesimdi ele oturan diye geçiyormuş sahibine sorduğumda
Monitör kısmında ise küçük bir ekran olmasın oval veya normal arasında ki fark nedir hangisi iyidir bilmiyorum Hz hiç anlamıyorum😂

Bakıyorum masa ve sandalye lakin sandalyeler 8-15 k
Masalar deli dehşet
En sonunda spotcudan katlanabilir bi masa alıcam L koltuk üstünde oynarız 😂

Ucuz sandalyelerin hepsinde berbat yorumlar var ucuz dediğimde 3-6 k arasında insanın alası gelmiyor ister istemez

huseyinq

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
En başta dediğim gibi ne olcağı belli deil sistemin .yükseltme kısmında ekran kartı yükseltilir bütce fazla biraz sistemde 4060 gelse bile onu yükseltme sırasında 4060ti veya 2k için ideal bi karta çevirebilir gibi geldi

KS

TFT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Bütçe yeterli diyorsanız sorun yok hocam, o halde diğerleri için mecbur goat v4 ün çıkmasını bekleyip sonrasında sizlere bu soruları sormam gerek anlaşılan kasa gelse de diğer parçaları yine beklicez...
Teşekkürler bilgileriniz için ve vaktiniz için

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,012
Sıvı soğutucu ile ilgili videolar izlemiştim oysa ki mantıklı geliyordu şuan söylediğiniz gerçekten şaşırttı
DDR5 olur diye tahmin ettiğinden böyle düşündüm şayet olmaz ise başka videolarını beklemek daha mantıklı olacak diye düşünüyorum çünkü herkes DDR5 diye söyleniyor
Valla şöyle söyleyeyim Matematik Öğretmeniyim vatanda müdür bir velim var dedim yani ne bilgisi istiyorsan söyle vereyim şimdiden o bilgisayarı almam gerek dilediğin kadar özel ders benden dedim bakıcaz inşallah yetişir alırız
Mouse küçük olmasın eller biraz büyük ele otursun ve oyun oynarken sorun yaratmasın mesela bi İnternet kafede beğenmiştim razer beyaz bir Mouse idi sol tık tarafı değişik kesimdi ele oturan diye geçiyormuş sahibine sorduğumda
Monitör kısmında ise küçük bir ekran olmasın oval veya normal arasında ki fark nedir hangisi iyidir bilmiyorum Hz hiç anlamıyorum😂

Masalar deli dehşet

Ucuz sandalyelerin hepsinde berbat yorumlar var ucuz dediğimde 3-6 k arasında insanın alası gelmiyor ister istemez
DDR5 olmak zorun değil, goat 4 gereksiz iyi bir fiyatta olacağı için çok dert edileceğini zannetmiyorum. Onun dışında ekipman olarak
Monitör buna bakabilirsiniz. Aşşağıda satıcı listesi var, oradan PTTAVM dışında bir satıcıdan alın. Şuan için hepsiburada var. Klavye boyutu falan bir şey söylemediğiniz için f/p olarak bir şeyler atacağım
Klavye buna bakabilirsiniz. Para birimini sağ üstten dolar yaptığınızda vergi dahil 2K civarına geliyor. Switch olarak gift switch öneririm. Mouse olarak
Buna bakabilirsiniz

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
88

Masalar deli dehşet

Hocam diğer dediklerinize iyi cevaplar verilmiş ama oyuncu koltuğu şart değil. Önceden önerilmişti yine çok rahat koltuklar. Biraz daha çalışma koltuklarına bakabilirsiniz. Yine de @Sahuraka hocamız bakıp onaylayabilir. Daha önce şu model yanlış bilmiyorsam önerilmişti:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,153
Hocam diğer dediklerinize iyi cevaplar verilmiş ama oyuncu koltuğu şart değil. Önceden önerilmişti yine çok rahat koltuklar. Biraz daha çalışma koltuklarına bakabilirsiniz. Yine de @Sahuraka hocamız bakıp onaylayabilir. Daha önce şu model yanlış bilmiyorsam önerilmişti:

Evet gayet tatli ve konforlu bir koltuk

KS

TFT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Oyuncu koltuklarına baktığımda sizin dediğiniz gibi ofis koltukları daha rahat ve cazip geldi çok teşekkür ediyorum gerçekten

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri