Sistem toplayacam yardımcı olurmusunuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erenarslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Msi B450 Tomahawk Max AMD B450 4133 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 ATX Anakart

Bu anakartı almayı düşünüyorum pek çok anlamıyorum bu anakartla ben istediğim bileşenleri kullanabilirmiyim destek durumu nedir yani ekran kartı falan takabilirmiyim veyatta bu anakartla hangi bileşenleri kullanırsak verim alabilirim yardımcı olabilirseniz çok memnun kalırım

KS

Erenarslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sistem için bütçenizi verin sadece kasa için ve sistemin kullanım amacını belirtin önerinizi yapayım.
Oyun odaklı bir sistem istiyorum bütcem 4500 5000 binliraya kadar çıkabilirim kasa olarak bu hoşuma gitti bu kasaya uyumlu bir sistem önerirsen çok minnettar kalırım 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Birincisi sistem toplama bu piyasada yapamazsınız. Ekran kartları tek başlarına çok çok pahalı o yüzden hazır sistemlere bakmanız gerekiyor.

KS

Erenarslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Birincisi sistem toplama bu piyasada yapamazsınız. Ekran kartları tek başlarına çok çok pahalı o yüzden hazır sistemlere bakmanız gerekiyor.

Önerdiğin bir hazır sistem varmı ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
 - Bu bütçeye çıkabilirseniz aşağıdaki düzen ile bu sistemi öneririm size.

• AMD Ryzen 5 1600 12nm Soket AM4 İşlemci
  • Gigabyte B450M H DDR4 3600(OC)MHz mATX Gaming (Oyuncu) Anakart (45781)
  • PNY XLR8 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming (Oyuncu) Ram
  • PNY GeForce GTX 1650 Dual Fan 4GB GDDR6 128Bit DX12 Gaming Ekran Kartı
  • Toshiba Kioxia Exceria LTC10Z240GG8 240GB 555/540MB/s 2.5
  • Cougar Gemini S Silver RGB CGR-5BMBS-T 600W 80+ Temperli Cam E-ATX Mid-Tower Kasa
Eğer 6K bütçeyi geçemem derseniz RAM modelini PNY XLR8 Gaming EPIC-X RGB 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming (Oyuncu) Ram bu ürün olarak değiştirdiğinizde sistem fiyatı 5.981 TL oluyor.

- Bu sistemde alternatif önerimdir. 6.100 TL fiyata aşağıdaki bileşen ile satılıyor.

Güç kaynağı biraz kötü sayılır ama işlemci ve M.2 SSD disk ile oldukça iyi bir sistem diyebilirim.

KS

Erenarslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
 - Bu bütçeye çıkabilirseniz aşağıdaki düzen ile bu sistemi öneririm size.

• AMD Ryzen 5 1600 12nm Soket AM4 İşlemci
  • Gigabyte B450M H DDR4 3600(OC)MHz mATX Gaming (Oyuncu) Anakart (45781)
  • PNY XLR8 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming (Oyuncu) Ram
  • PNY GeForce GTX 1650 Dual Fan 4GB GDDR6 128Bit DX12 Gaming Ekran Kartı
  • Toshiba Kioxia Exceria LTC10Z240GG8 240GB 555/540MB/s 2.5
  • Cougar Gemini S Silver RGB CGR-5BMBS-T 600W 80+ Temperli Cam E-ATX Mid-Tower Kasa
Eğer 6K bütçeyi geçemem derseniz RAM modelini PNY XLR8 Gaming EPIC-X RGB 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming (Oyuncu) Ram bu ürün olarak değiştirdiğinizde sistem fiyatı 5.981 TL oluyor.

- Bu sistemde alternatif önerimdir. 6.100 TL fiyata aşağıdaki bileşen ile satılıyor.

Güç kaynağı biraz kötü sayılır ama işlemci ve M.2 SSD disk ile oldukça iyi bir sistem diyebilirim.

Kafama yatan da ikinci önerdiğiniz sistem daha sonradan birtane daha ram ile ve güç kaynağını değiştirebiliriz zaten diye düşünüyorum ayrıca elran kartına baktım 9 binlira diyor nasıl oluyor bu ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Corona ve Mining olayları yüzünden tek tek ekran kartı satışları kapalı. Satılanlarda oyuncular ekran kartsız kalmasınlar diye normalden çok çok pahalı satılıyorlar. Yoksa mining furyası yüzünden ekran kartı kalmıyor piyasada. O yüzden zaten hazır sistem önerdim. Normali mümkün değil çünkü.

KS

Erenarslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
P
ugur.gozaydin' Alıntı:
Corona ve Mining olayları yüzünden tek tek ekran kartı satışları kapalı. Satılanlarda oyuncular ekran kartsız kalmasınlar diye normalden çok çok pahalı satılıyorlar. Yoksa mining furyası yüzünden ekran kartı kalmıyor piyasada. O yüzden zaten hazır sistem önerdim. Normali mümkün değil çünkü.

Anladım hocam bugün yarın önerdiğiniz sistemi almayı düşünüyorum belirttiğim gibi daha sonradan güç kaynağını değiştirsek bir problem olmaz dimi sonradan da ram alırım zaten :) son olarak bu sisteme bir de güzel bir monitör önerebilirmisiniz rica etsem

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sıkıntı yok. O PSU idare eder bir problem yok marka olarak iyi ama ürün olarak çok iyi değil o yüzden zamanla değişse iyi olur.

Monitör için bütçe?

KS

Erenarslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sıkıntı yok. O PSU idare eder bir problem yok marka olarak iyi ama ürün olarak çok iyi değil o yüzden zamanla değişse iyi olur.

Monitör için bütçe?

Anladım ilerde değişeceğim zaman PSU ların anakartı falan destekleme olayı varmı acaba pek anlamıyorum o yüzden soruyorum maruz görün yarın öbür gün alırız sorun çıkmasın diye söylüyorum monitör için bütçemiz de 1000 ile 1500 falan

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Siz alacağınız zaman yazarsınız önerinizi bütçenize göre yaparım.

1.5K bütçeye kadar önerinizi monitör için yapacağım.

- Bu ürünü 1.5K bütçeye kadar hatta üzerinde de pek çok ürüne kıyasla tek geçebilirim.

KS

Erenarslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Siz alacağınız zaman yazarsınız önerinizi bütçenize göre yaparım.

1.5K bütçeye kadar önerinizi monitör için yapacağım.

- Bu ürünü 1.5K bütçeye kadar hatta üzerinde de pek çok ürüne kıyasla tek geçebilirim.

Önerileriniz için ve yardımınız için çok teşekkürler önerilerinizi yapacağım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri