60.000 TL ve üstü Sistem Topluyorum Sizce Uyumlu Mu? #65Bin

muzaffer1737

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
13600kf
Ekran Kartı
asus 4070 tuf gaming
sistem.png

Genel olarak bu şekilde seçim yaptım. İlk kez masaüstü bilgisayar topluyorum o yüzden eksiklerim veya hatalarım olabilir.
Sizce f/p olarak yanlış seçim yaptığım yerler var mı?
Varsa neleri değiştirmeliyim?
Fiyatlar farklı farklı sitelerden alınma tek bir site bu şekilde satış yapmıyor ben kendim düzenledim en ucuzlarını bularak.
Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum daha hiçbir şey almadım.

Extra olarak termal macun dışında kasa için bir şey almam gerekiyor mu?
Şimdiden çok teşekkürler.

Ron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Ekli dosyayı görüntüle 33709

Genel olarak bu şekilde seçim yaptım. İlk kez masaüstü bilgisayar topluyorum o yüzden eksiklerim veya hatalarım olabilir.
Fiyatlar farklı farklı sitelerden alınma tek bir site bu şekilde satış yapmıyor ben kendim düzenledim en ucuzlarını bularak.

65k ya 4070 ti lı sistem toplarsın

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
Ekli dosyayı görüntüle 33709

4070 e 27k mı ? 65k ya kazık olmuş 4070tis alırsın bu paraya. Sistem ne için olacak ?

KS

muzaffer1737

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Daha hiçbir şey almadım genel kullanım + oyun için düşünüyorum. Nerde hata yapıyorum peki neyi çıkarmalıyım sizce

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
Daha hiçbir şey almadım genel kullanım + oyun için düşünüyorum. Nerde hata yapıyorum peki neyi çıkarmalıyım sizce
Öncelikle tek tek yerine hazır sistem almalısınız. Genel kullanım ve oyun için işlemci tercihiniz amd olmalı. Parça olarak da gereksiz markalara biraz para vermişsiniz. Monitör olarak ne kullanacaksınız ?

KS

muzaffer1737

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2k 144 heartz ıps panel bir monitör almayı düşünüyordum. Hazır sistemleri araştırayım ben o zaman. Aslında intel alma taraftarıyım gönlüm ondan yana ama kararsız kaldım.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
2k 144 heartz ıps panel bir monitör almayı düşünüyordum. Hazır sistemleri araştırayım ben o zaman. Aslında intel alma taraftarıyım gönlüm ondan yana ama kararsız kaldım.
İntel almak istemenizin sebebi nedir ? Monitöre bütçe ne kadar ayıracaksınız ?

KS

muzaffer1737

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hem cpu listesinde puanının fazla olması hem youtube videolarında oyunda kafa kafaya olmasına rağmen diğer işlemlerde daha önde olmasından dolayı intel düşündüm. Monitör için maksimum 10k bütçem var.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
Hem cpu listesinde puanının fazla olması hem youtube videolarında oyunda kafa kafaya olmasına rağmen diğer işlemlerde daha önde olmasından dolayı intel düşündüm. Monitör için maksimum 10k bütçem var.
İntel multi-core olarak daha önde evet. Ama multi-core dışında çoğu yönden amd çok daha mantıklı. İsterseniz size bir sistem atayım.
Sistem olarak bu sisteme görseldeki attığım özelleştirmeyi yapabilirsiniz mesela. Dünyanın en iyi oyun işlemcisi olarak geçen 7800x3d+4070 TI Super ile bir kombo yapmış olursunuz.
Monitör olarak bunu alabilirsiniz. Güzel bir sistem olur. Tek böyle hoşunuza gidemeyecek parça SSD birazcık düşük kalmış durumda. O da çok dert edilecek bir şey değil.

Ekli dosyalar

• 1713469068106.png
    1713469068106.png
    66.1 KB · Görüntüleme: 13
KS

muzaffer1737

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet 7800x3d oyun işlemcisi diye biliyorum. Peki bu şekilde sipariş verirsem sistem toplanmış halde mi elime ulaşıyor? Öyleyse daha iyi benim için, monitör güzel duruyor onu da bi araştırayım.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
Evet 7800x3d oyun işlemcisi diye biliyorum. Peki bu şekilde sipariş verirsem sistem toplanmış halde mi elime ulaşıyor? Öyleyse daha iyi benim için, monitör güzel duruyor onu da bi araştırayım.
Evet bu şekilde sistem elinize toplanmış halde ulaşıyor. Kendiniz yapacaksanız uğraşmazsınız veya birisine toplattıracaksanız para ödemezsiniz. Görselde attığım gibi özelleştirmeye özen gösterin. Monitöre bakabilirsiniz güzel bir modeldir.

KS

muzaffer1737

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aklıma yattı çünkü başka yerdeki konularda da aynı bu site ve amd 7800x3d önerisini aldım, büyük ihtimal bu şekilde bir sistem toplayacağım. Teşekkürler hocam yardımların için.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
Aklıma yattı çünkü başka yerdeki konularda da aynı bu site ve amd 7800x3d önerisini aldım, büyük ihtimal bu şekilde bir sistem toplayacağım. Teşekkürler hocam yardımların için.
Rica ederim. Başka sorularınız olursa buradan veya özelden bana ulaşıp sorabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri