Öneri Sistem Topluyorum

arda8531

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Ryzen 7 8700F
Ekran Kartı
RTX 4070 SUPER OC EDİTİON 12GB 3x
Arkadaşlar selamün aleyküm öncelikle 17 yaşındayım 2 3 ay çalışıp bi pc toplama kararı aldım aklımdada az çok bi sistem var fakat her ne kadar bilgisayardan vb anlasamda sistem toplama tecrübem yok o yüzden aşşağıda sistemi belirticem

Power: CX750 750w 80+ Bronze 120mm corsair
Ekran kartı: Rtx 4070 Super oc edition 12 gb 3 fanlı
Ssd: KIOXIA 1TB exceria plus G3 (5000mb okuma, 3900mb yazma
Ram: GSKİLL 32 (2x16) ripjaws s5 6400mhz ddr5
işlemci: Ryzen 7 8700F 4.1 ghz
anakart: gigabyte B650M D3HP ddr5 7600mhz

Bu sistem iyi mi bileşenlerde v.b tutarsızlık oluşur mu bu sistemde değiştirmem gereken bir şey var mı bide bu sisteme kasa önerir misiniz benim için detaylı belirtirseniz sevinirim

MMId

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Tutarsızlık Olmaz bence 10 numara sistem

mehmetdemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Arkadaşlar selamün aleyküm öncelikle 17 yaşındayım 2 3 ay çalışıp bi pc toplama kararı aldım aklımdada az çok bi sistem var fakat her ne kadar bilgisayardan vb anlasamda sistem toplama tecrübem yok o yüzden aşşağıda sistemi belirticem

Bu sistem iyi mi bileşenlerde v.b tutarsızlık oluşur mu bu sistemde değiştirmem gereken bir şey var mı bide bu sisteme kasa önerir misiniz benim için detaylı belirtirseniz sevinirim
Kötü parça seçimi.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92

Hocam selamlar, 8700f giriş seviye bir işlemci olduğundan beklediğini vermeyebilir. Birkaç sorum olacak eğer bunları kendine göre yanıtlarsan hazır sistem ya da daha uygun parçalarla öneride bulunabilirim.

1. Bütçe ne kadar?
2. Hangi oyunları tarz ağırlıkla oynuyorsun/oynayacaksın?
3. Monitörün var mı? Monitör bütçene dahil mi? (4070 super ekran kartı sistemin hakkı 2k monitördür)

Woqqies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Hocam selamlar, 8700f giriş seviye bir işlemci olduğundan beklediğini vermeyebilir. Birkaç sorum olacak eğer bunları kendine göre yanıtlarsan hazır sistem ya da daha uygun parçalarla öneride bulunabilirim.

1. Bütçe ne kadar?
3. Monitörün var mı? Monitör bütçene dahil mi? (4070 super ekran kartı sistemin hakkı 2k monitördür)
Kesinlikle katılıyorum.8700f yerine ryzen 7 7600x daha doğru bir seçim olur. Tabiki burada bütçe ve ne yapmak istediklerin daha önemli. Render gibi işlerle uğraşmayacaksan böyle bir sistem almanın bir mantığıda kalmıyor.
Ek olarak 4070 süper ekran kartı için 2k monitör gerekli şu şartlarda 60 k üstü bir sistem gibi duruyor.

KS

arda8531

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

1. Bütçe ne kadar?
4K monitorüm var bide 27 inç 360 hz valorant cs gibi oynayacağım monitor var valorant vb oyunlarda bu kasa sorun yaşatmaz diye düşünüyorum valorant dışında oynacağım oyunlar rdr2 4k gibi yeni çıkan oyunlar grafik ve hikaye odaklı örnek the last of us god of war vb vb bütçem 70k işlemci 7600x önermişsiniz o beni idare eder mi bu son saydığım oyunlarda yani mesela önümüzdeki yıllarda 5 yıl boyunca çıkacak oyunlarda falan rahat eder miyim o işlemciyle 4070 super garanti götürür beni 5 6 yıl zaten ondan eminim işlemci götürür mü beni

4K monitorüm var bide 27 inç 360 hz valorant cs gibi oynayacağım monitor var valorant vb oyunlarda bu kasa sorun yaşatmaz diye düşünüyorum valorant dışında oynacağım oyunlar rdr2 4k gibi yeni çıkan oyunlar grafik ve hikaye odaklı örnek the last of us god of war vb vb
oo agalar 7600x e baktım harbi güzel seçim gibi 4.7 ghz olmasından belli

Son düzenleme:

Woqqies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
7800x3d veya üstü işlemcileri düşünebilirsiniz ozaman oldukça güçlü bir işlemci ve oyun için olduğu ortada.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
4K monitorüm var bide 27 inç 360 hz valorant cs gibi oynayacağım monitor var valorant vb oyunlarda bu kasa sorun yaşatmaz diye düşünüyorum valorant dışında oynacağım oyunlar rdr2 4k gibi yeni çıkan oyunlar grafik ve hikaye odaklı örnek the last of us god of war vb vb bütçem 70k işlemci 7600x önermişsiniz o beni idare eder mi bu son saydığım oyunlarda yani mesela önümüzdeki yıllarda 5 yıl boyunca çıkacak oyunlarda falan rahat eder miyim o işlemciyle 4070 super garanti götürür beni 5 6 yıl zaten ondan eminim işlemci götürür mü beni

oo agalar 7600x e baktım harbi güzel seçim gibi 4.7 ghz olmasından belli
Monitörlerinizin olması çok iyi. 4070 super 4k için biraz performanssız kalır bilginiz olsun. 60 fps altını göreceğinizi çok sanmam ama yine de 70k bütçe ile 4070 ti super alınabiliyor.

Son değişen fiyatlardan çok haberdar değilim daha iyi fiyata hazır sistemler illaki vardır. Bir de 7800x3D stokları galiba yok.

Buradaki sistemi aşağıdaki gibi özelleştirirdim. Ama 7800x3D işlemci bu sistemin net hakkıdır onu da baştan söyleyeyim hocam.

Stoklar yenilenene kadar beklenebilir genelde 7800x3D stokları hızlı yenileniyor haberiniz olsun.

Ekli dosyalar

• 4070tisuper.png
    4070tisuper.png
    95 KB · Görüntüleme: 0
KS

arda8531

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Monitörlerinizin olması çok iyi. 4070 super 4k için biraz performanssız kalır bilginiz olsun. 60 fps altını göreceğinizi çok sanmam ama yine de 70k bütçe ile 4070 ti super alınabiliyor.

Son değişen fiyatlardan çok haberdar değilim daha iyi fiyata hazır sistemler illaki vardır. Bir de 7800x3D stokları galiba yok.

Buradaki sistemi aşağıdaki gibi özelleştirirdim. Ama 7800x3D işlemci bu sistemin net hakkıdır onu da baştan söyleyeyim hocam.

Stoklar yenilenene kadar beklenebilir genelde 7800x3D stokları hızlı yenileniyor haberiniz olsun.
ya bende gamegaraja girdimde şöyle bi sıkıntı var parçalarına güvenmiyorum lexa thor vb vb bide palit ekran kartı alasım yok bi kaç video izledim çok sorun çıkmaz vb vb diyolar o attığın sistemde iyiymiş aslında ama benim parçalara ön yargım var genellikle asus yada msi tercih etmeye çalışıyorum

ya bende gamegaraja girdimde şöyle bi sıkıntı var parçalarına güvenmiyorum lexa thor vb vb bide palit ekran kartı alasım yok bi kaç video izledim çok sorun çıkmaz vb vb diyolar o attığın sistemde iyiymiş aslında ama benim parçalara ön yargım var genellikle asus yada msi tercih etmeye çalışıyorum
4070ti super 4kda idare eder mi beni

IMG_7130.png

Bu nasıl sizce asus 4070 tıs yazıyo sanırım ti super yanlış değilsem ama 2 fanlı sanırım sıkıntı olur mu

Son düzenleme:

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
Hocam ekran kartı üreticilerine nvidia lisans veriyor. Dolayısıyla nvidia'nın onaylamadığı bir PCB ya da bileşen içerisinde kullanılmaz. Asus msi gibi markalar tercih etmek bana göre tamamen para kaybı. Aynı performansı veriyorlar.

Tek fark o da markadan bağımsız modeller arasındaki soğutma performansı oluyor. Jetstream modeli aman aman bir soğutma performansı sunmaz, yazın 68-70 dereceleri görür ama üstünü görmez.

Galax, colorful vb. marka ekran kartları da nispeten öyledir. Maksimum 4-5 derece sıcaklığı değişecek diye aynı performansı veren sırf marka adı var diye kazıklanmaya gerek yok bence. Örneğin palit markasının gamerock serisi soğutma anlamında baya iyidir. Fiyatı da ona göredir tabiki.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri