Sistem Upgrade Önerisi

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Merhaba arkadaşlar,

Mevcuttaki sistemi upgrade etmek istiyorum . Bütçe ise 10-15k. Sistemi hem render, yayın, hem de oyun için kullanacağım. Şuanki hali ile render olmuyor zaten.

Mevcuttaki sistemim aşağıdaki gibidir;

Intel Core i3-10100F
MSI B460M-A PRO (MS-7C88)
MSI GTX 1050 Ti OC/AERO ITX
G-Skill DDR4 3000 mhz 16gb

Benim aklımda işlemci olarak 11400f gibi bir seçenek var fakat darboğaz yapar mı bilemediğim için emin olmak için sizlere sormak istedim.

Alternatif olarak anakart 10. nesil desteklediği için i5 10400f alıp birde yanına ekran kartı alırsam kurtarır mı bilemedim:) 10400f hala kullanılan iyi bir işlemci olduğunu düşünüyorum.

Amd sistem de düşünebilirim.

Üstteki parçalara istinaden sizlerin önerisi ne olur?

Ya da hazır sistem mi almak daha mantıklı olur.
Hocam 10. Nesil ile 11. Nesil birbirinin anakartina uyuyor...

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
6700 ile 6750 arasinda fark yok ki Oc lanmis hali ikiside 40Cu tek frekans az buçuk oynamış ikisine de Oc yapin neredeyse aynı sonuçları verecektir.
Evet doğru ama atıyorum elinde RX 6700 ekran kartı var upgrade etmek istersin dediğin doğru fuzuli para. Ama 1050Ti gibi eski karttan upgrade yapılacaksa ve alan kişi OC konusunda tecrübeli değilse, 6750 XT veya 6650 XT yi sıfırdan almak kötü değil. Yoksa dediğinizde haklısınız.

KS

gamingwtf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hocam 10. Nesil ile 11. Nesil birbirinin anakartina uyuyor...

Benim bildiğim kadarıyla uymuyor. Eğer uyuyorsa çok iyi olur. Anakartım iyi çünkü.

Cevap veren herkese çok teşekkürler arkadaşlar.

Son sorum ise, ekran kartının ikinci el alınmasını tavsiye eder misiniz? Yoksa sıfır mı alayım?

Sanki komple sıfırdan kasa toplamak daha iyi olacak gibi. Sadece ssd almama gerek yok elimde 3 tane var çünkü.

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Evet doğru ama atıyorum elinde RX 6700 ekran kartı var upgrade etmek istersin dediğin doğru fuzuli para. Ama 1050Ti gibi eski karttan upgrade yapılacaksa ve alan kişi OC konusunda tecrübeli değilse, 6750 XT veya 6650 XT yi sıfırdan almak kötü değil. Yoksa dediğinizde haklısınız.
Evet hocam sonuna kadar katılıyorum.
Hani arada 1-2k fark varsa benim kanimca degmez ama az fark varsa ve Oc topuna girmek istemiyorsa 6750 iyi seçenek,
(Çünkü OC yapıp bozulunca kart garanti nakavt oluyor)

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Benim bildiğim kadarıyla uymuyor. Eğer uyuyorsa çok iyi olur. Anakartım iyi çünkü.

Cevap veren herkese çok teşekkürler arkadaşlar.

Son sorum ise, ekran kartının ikinci el alınmasını tavsiye eder misiniz? Yoksa sıfır mı alayım?

Sanki komple sıfırdan kasa toplamak daha iyi olacak gibi. Sadece ssd almama gerek yok elimde 3 tane var çünkü.
Anakart ne?
Ve hocam şuan
H410, B460, H510, B560 anakartlarin hepsi 10 ve 11. Nesile uyumlu.
Merak etmeyin Intel bunu 7. Nesil islemcilerinde yaptığı gibi yapmadi

KS

gamingwtf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
bu fiyata hazır sistemlerde satılıyor ama elbette parçaları ona göre seçiliyor. Şimdi baktığımda 3 parça toplamda 15k civarı yapıyor. Önceki mesajımda da dediğim gibi aslında belki ekran kartını bir tık alt model alıp, kalanıyla kasa,psu,ram vb şeyleri almak daha mı mantıklı olur?

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
353
Uğur Hocama katılıyorum. Bu sistem yükseltmeye uygun görünmüyor. Bunu satıp ona göre sistem almanız daha iyi olur.

3060 Tİ + 12400 sistem alabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri