Sistem Uyumlu Olmuş Mu, Darboğaz Yapar Mı?

Stycoolx26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhaba arkadaslar yeni sistem kurmak icin parcaları sipariş verdim xfx 6650xt ekran kartı aldım kalan parçalarında fotosunu atıyorum 600w psu işlemci ve anakart sizce uyumlu mu dar bogaz yapar mı ?

Ekli dosyalar

• A9FC6D29-4A29-44AC-B027-F0F0DB09BFBC.jpeg
    A9FC6D29-4A29-44AC-B027-F0F0DB09BFBC.jpeg
    63.4 KB · Görüntüleme: 26

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Parçalar fena değil . Fakat aldığınız kasanın içinden çıkan CM Elite PSUların ismi pek iyi anılmıyor. Aynı fiyat bandında hava akışı daha iyi olan bir kasa ile daha güvenilir bir PSU tercih edebilirdiniz.

KS

Stycoolx26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Çok aradım da en son bunu aldım hocam belki ilerleyen zamanlarda değiştiririm öneriniz için cok sagolun 600 psu bu ekran ve işlemciyi besleyebilir mi acaba

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Güzel bir sistem diyemem açıkçası. Eksikleri var. Eğer düzeltilirse çok daha iyi bir bilgisayara dönüşebilir. İsterseniz sıra sıra gidelim:

➡️Ramlerde bir sıkıntı görmedim. Ama size ufak bir tavsiye. Fiyat farkı çok yoksa Corsair tercih edin. Global'de garanti süresi ömür boyu devam ediyor. ;)

➡️Kasa çok iyi bir kasa değil. Psu sizi üzmeyecektir. Fakat kasada dahili fan sayısı sadece 2 adet. Bu da size ekstradan fan almanız için bir sebep. Aksi halde ısı değerleriniz yüksek olur.

➡️İşlemciniz güzel. Fakat bir sorun var. Soğutucu almamışsınız. Stok soğutucu gözüküyor listede. 12. nesil işlemcilerde ısınma problemleri sıvı soğutmalarda bile varken stok soğutucu kullanmak pek iyi değil açıkçası.

➡️Anakartınız güzel. Bir problem göremedim.

➡️M2 SSD seçiminiz de güzel. Burada da bir problem göremedim.

➡️Ekran kartı da gayet iyi.

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Ayrıca sistem darboğaz yapmaz. Ama ısınmadan dolayı işlemciniz çok ısınırsa güvenlik açısından işlemci frekans düşüreceği için drop yaşayabilirsiniz.

KS

Stycoolx26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Güzel bir sistem diyemem açıkçası. Eksikleri var. Eğer düzeltilirse çok daha iyi bir bilgisayara dönüşebilir. İsterseniz sıra sıra gidelim:

➡️Ramlerde bir sıkıntı görmedim. Ama size ufak bir tavsiye. Fiyat farkı çok yoksa Corsair tercih edin. Global'de garanti süresi ömür boyu devam ediyor. ;)

➡️Kasa çok iyi bir kasa değil. Psu sizi üzmeyecektir. Fakat kasada dahili fan sayısı sadece 2 adet. Bu da size ekstradan fan almanız için bir sebep. Aksi halde ısı değerleriniz yüksek olur.

➡️İşlemciniz güzel. Fakat bir sorun var. Soğutucu almamışsınız. Stok soğutucu gözüküyor listede. 12. nesil işlemcilerde ısınma problemleri sıvı soğutmalarda bile varken stok soğutucu kullanmak pek iyi değil açıkçası.

➡️Anakartınız güzel. Bir problem göremedim.

➡️M2 SSD seçiminiz de güzel. Burada da bir problem göremedim.

➡️Ekran kartı da gayet iyi.
Hocam degerli fikirleriniz icin sagolun sıvı sogutucu bi süre sonra alıcam kendim kasaya monte edebilir miyim onu ve aldıktan sonra bi tık daha faydası olur mu kasaya gelirsekte mecburiyetten bu kasayı tercih ettim markaya güvendim birazda ama zamanla tabiki değiştirebilirim değiştiricegim zaman yine forumdan size danışırım.

ValarMorghulish

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
İşlemciyi sanırım ileride ekran kartını satma gibi bir planınız oldugu için mi tercih ettiniz. 12400F ile 400TL fark var onun için sordum. Bu arada alacagınız SSD yerine okuma yazma hızı daha yüksek bir kaç SSD bırakıyorum aşağıya.

-->1500TL // 3300 Okuma - 3100 Yazma

-->1500TL /// 3400 Okuma - 3000 Yazma

-->1700TL // 5000 Okuma- 4000 Yazma

KS

Stycoolx26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
İşlemciyi sanırım ileride ekran kartını satma gibi bir planınız oldugu için mi tercih ettiniz. 12400F ile 400TL fark var onun için sordum. Bu arada alacagınız SSD yerine okuma yazma hızı daha yüksek bir kaç SSD bırakıyorum aşağıya.

-->1500TL // 3300 Okuma - 3100 Yazma

-->1500TL /// 3400 Okuma - 3000 Yazma

-->1700TL // 5000 Okuma- 4000 Yazma
Yok şimdilik öyle bi niyetim yok

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri