21.000-25.000 TL Sistem Yükseltmesi Hakkında Yardımınıza İhtiyacım Var

`KeDicK*

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Ekran Kartı
ASUS STRIX 1050 Ti 4 GB
Merhaba arkadaşlar, Forumu yeni üye oldum ,Hepinize hayırlı geceler dilerim sizlere bir sorum var.
Eski sistemim böyle:

• Ekran kartı: ASUS STRIX 1050 Ti 4 GB.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5600.
  • Anakart: ASUS Prime B450M K 2
  • SSD: Kingston 256 GB SSD.
  • RAM: HyperX Fury 2x8 3200MHz CL 16 RAM.
  • PSU: MSI MAG 550W 80+ Bronze.
ve elimde 20-25 bin arası bir bütçem var. Sistemi nasıl yükseltebilirim?

5 - 6 yıl boyunca çıkacak tüm oyunlarda kasma sıkıntıvs. yaşamak istemiyorum.

Bu fiyatlara ddr5 sıfır bir sistem bulabilir miyim veya mevcut ddr4 sistemi mi yükselteyim kararsız kaldım

Son olarak ayrı bir sorum daha var
Alttaki kasaya

Bu alttaki cpu soğutucusu sığar mı ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Merhaba arkadaşlar, Forumu yeni üye oldum ,Hepinize hayırlı geceler dilerim sizlere bir sorum var.
Eski sistemim böyle:

• Ekran kartı: ASUS STRIX 1050 Ti 4 GB.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5600.
  • Anakart: ASUS Prime B450M K 2
  • SSD: Kingston 256 GB SSD.
  • RAM: HyperX Fury 2x8 3200MHz CL 16 RAM.
  • PSU: MSI MAG 550W 80+ Bronze.
ve elimde 20-25 bin arası bir bütçem var. Sistemi nasıl yükseltebilirim?

5 - 6 yıl boyunca çıkacak tüm oyunlarda kasma sıkıntıvs. yaşamak istemiyorum.

Bu fiyatlara ddr5 sıfır bir sistem bulabilir miyim veya mevcut ddr4 sistemi mi yükselteyim kararsız kaldım

Son olarak ayrı bir sorum daha var
Alttaki kasaya

Bu alttaki cpu soğutucusu sığar mı ?

Kasaya soğutucu sığar ama soğutucu o fiyata pek alınmaz.
Ona yakın şu modele bakabilirsiniz. Sistem için de isterseniz 4070 falan çekebilirsiniz veya sistemi satıp 7500f+4060ti sıfır sistem alabilirsiniz. SSD 250gb yetmesi çok çok zor ona bir şeyler yapılabilir.

KS

`KeDicK*

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kasaya soğutucu sığar ama soğutucu o fiyata pek alınmaz.
Ona yakın şu modele bakabilirsiniz. Sistem için de isterseniz 4070 falan çekebilirsiniz veya sistemi satıp 7500f+4060ti sıfır sistem alabilirsiniz. SSD 250gb yetmesi çok çok zor ona bir şeyler yapılabilir.
Hocam Manisa da yaşıyorum yazları ve Manisa'nın nem oranı çok yüksek ve yazları aşırı derece sıcaklıklara ulaşıyor 2023 yılında manisa 45 derece sıcaklık ile ege de rekor kırdı , işlemcim 89 dereceleri gördü forza 4 gibi bir oyunda. Muhtemelen bu senede o sıcaklıkları görecek işte o zaman acaba bu önerdiğini cpu soğutucu cidd derecede bir etki gösterir mi ? 20 -30 derece felan.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Hocam Manisa da yaşıyorum yazları ve Manisa'nın nem oranı çok yüksek ve yazları aşırı derece sıcaklıklara ulaşıyor 2023 yılında manisa 45 derece sıcaklık ile ege de rekor kırdı , işlemcim 89 dereceleri gördü forza 4 gibi bir oyunda. Muhtemelen bu senede o sıcaklıkları görecek işte o zaman acaba bu önerdiğini cpu soğutucu cidd derecede bir etki gösterir mi ? 20 -30 derece felan.
Bu soğutucu attığın se 214xt ye çok yakın bir model zaten. Eğer fazlasıyla serin çalışsın diyorsan şuna bakabilirsin
ARGB istersen

KS

`KeDicK*

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu soğutucu attığın se 214xt ye çok yakın bir model zaten. Eğer fazlasıyla serin çalışsın diyorsan şuna bakabilirsin
ARGB istersen
Hocam çok kafanızı şişirdim kusura bakmayın ama son bir sorum var son önerdiğiniz termalright soğutucu üstte attığım model kasaya sığar değilmi ona göre sipariş vereceğim şimdi.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
934
Hocam çok kafanızı şişirdim kusura bakmayın ama son bir sorum var son önerdiğiniz termalright soğutucu üstte attığım model kasaya sığar değilmi ona göre sipariş vereceğim şimdi.
Sığar. Kafa şişirme olayı yok alt tarafı 3 tane soru sordunuz zaten. Sayfalarca konuştuğumuz, tartıştığımız konular var. İstediğiniz zaman burada yazıp istediğinizi sorabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri