Sistemi Tasidim Calismadi Bir Hata Yaptim Ondan Mi Acaba?

cuditex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
20240806_232418.jpg

Ben yeni kasa aldım ona sistemi taşıdım. Ama mavi ile işaretli kısımda üst taraftakine ekran kartı çarptı ve yamuldu hemen duzelttim ama sistemi calistirdigimda çalışmadı ve işlemcinin orada kırmızı bir ışık yandı söndü. Acaba bağlantılarda mi hata yaptım yoksa yamulup ta duzelttigim şeyden mi olmuş olabilir. Anakart mi değiştirmem gerekecek acaba?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Yamulan parça düzelttikten sonra da yerinde sıkıca oturuyor değil mi, herhangi bir oynama, yanındaki parçaşlara oranla bir gevşekliği oluştu mu
Buna dikkat edebildiniz mi?

İşlemci analart la beraber taşıdnız. Yani işlenciyi çıkarıp tekrar monte etmedeniz taşıma sırasında???

BIOS sıfırlama, (bios pilini çıkarıp, bir süre sonra tekrar takın.) RAM leri yerinden çıkarıp, birini takma, tekrardan bir kablo bağlantı kontrolü, bunları yapabildiniz mi?

KS

cuditex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Yamulan parçada hareketlilik var dokununca. Ama sistem açıldı önce kırmızı sonra sarı sonrada yeşil ışık yandı. Ama görüntü yok sinyal yok diyor.

Evet işlemci ram ssd takmadım yeniden.

sancar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
24
Yamulan parçada hareketlilik var dokununca. Ama sistem açıldı önce kırmızı sonra sarı sonrada yeşil ışık yandı. Ama görüntü yok sinyal yok diyor.

Evet işlemci ram ssd takmadım yeniden.
kankam kırmızı dur sarı hazırlan yeşil geç demek

KS

cuditex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Teşekkür ederim çözümünü bilen var mı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri