Sistemim eski, Ekran Kartı tavsiyesi istiyorum!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

islam53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba,

Öncelikle Knight Online Gibi çok eski ve sistem gerektirmeyen bir oyun oynuyorum bunun bilgisini vereyim.

• İşlemcim: Intel(R) Core(TM) i7-4770 CPU @ 3.40GHz 3.40 GHz
• Anakart: MSI AM1I AMD APU 1600 MHz DDR3 Soket AM1 Mini ITX Anakart
• Depolama: Samsung Evo SSD
• Ekran kartı: GTX 1050Ti

Ekran kartımı değiştirme kararı aldım zamanla sistemi de yavaş yavaş güzelleştiricem ama ekran kartı aciliyeti var. NVIDIA BroadCast programını kullanmam gerekiyor RTX 2060 ve üzeri bir ekran kartı istiyor. RTX 2060 ve RTX 3060 gibi kartların arasında çok bir fiyat farkı yok.

Bu kartları elimdeki sisteme takabilir miyim? Bana veya ekran kartına çok büyük bir zararı olur mu? Bilgisi olan beni aydınlatabilir mi?

Bir de şu ekran kartını alabilirsin gibi bir öneri yaparsanız sevinirim. LHR vs. bunlar ne demek bilmiyorum ben video çekip oyunumu oynamak istiyorum başka bir amacım yok.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Ekran kart'ı tavsiyesi istiyorum sistemim çok eski yardım edin lütfen

3060 maksimumda seçilebilir ama bazı oyunlarda 10-15% kadar darboğaz olma ihtimali var. RTX 2060 ideal bence ama ileride işlemci yada platform değiştiririm derseniz kartı 3060 veya 3060 Ti seçip ileride yükseltmeye yatırım yapabilirsiniz.

LHR mining işlemlerinde performansı düşük anlamına geliyor. Açılımı Lite Hash Rate oluyor. Mining yapmayacaksanız sizi ilgilendirmiyor.

KS

islam53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RE: Cvp: Ekran kart'ı tavsiyesi istiyorum sistemim çok eski yardım edin lütfen

ugur.gozaydin' Alıntı:
3060 maksimumda seçilebilir ama bazı oyunlarda 10-15% kadar darboğaz olma ihtimali var. RTX 2060 ideal bence ama ileride işlemci yada platform değiştiririm derseniz kartı 3060 veya 3060 Ti seçip ileride yükseltmeye yatırım yapabilirsiniz.

LHR mining işlemlerinde performansı düşük anlamına geliyor. Açılımı Lite Hash Rate oluyor. Mining yapmayacaksanız sizi ilgilendirmiyor.

anladım peki Cumhurbaşkanının trabzon turnesindeki Teknoloji ürünlerinde yeni birşeyler yapıcaz ötv indirimi olacak veya kalkacak gibi söylemler var sizce hemen almalımıyım yoksa biraz daha bekleyeyim mi şuanda itopyada sepete ekledim ödeme kısmındayım pişman olurmuyum acaba

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Hiçbir fikrim yok ilk defa sizden duydum. Bu konuda bir şey varsa biraz araştırıp öyle karar alın derim.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,317
Cvp: Sistemim eski, Ekran Kartı tavsiyesi istiyorum!

İndirim durumunun biraz üstü kapatıldı gibi. Hemen geleceğini düşünmüyorum. Zira şu anda gündem Ukrayna ve Rusya savaşına çevrilmiş durumda. Savaş durumu da durmadan, iç piyasaları rahatlatacak bir hamlede bulunmazlar. O yüzden erken zamanda bir elektronik ürün indirimi beklemeyin derim.

Ekran kartı için ayırabileceğiniz maksimum bütçe ne kadar olur?

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Sistemi de yavaş yavaş güncelleyeceğinizi belirtmişsiniz  , eğer knight ya da e spor dışında oyun oynamıyorsanız , Ciddi bir sisteme ihtiyacınız yok . Amazon japonya ve almanya üzerinden son ayda 2060 12 gb kartlar 6000 bandına düştüğü çok oldu . O şekilde bir indirim görürsem konunuza yazayım . Tercih edebilirsiniz. Ama lütfen 0 3060 lara 10-11 k para vermeyin. Amacınızın sisteminizi tam yükte kullanmamak olduğunu düşününce ben  sizin yerinizde olsam 2060 a yönelirdim , fiyatı sebebi ile.

KS

islam53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RE: Cvp: Ekran kart'ı tavsiyesi istiyorum sistemim çok eski yardım edin lütfen

BatuhanKLC' Alıntı:
Sistemi de yavaş yavaş güncelleyeceğinizi belirtmişsiniz  , eğer knight ya da e spor dışında oyun oynamıyorsanız , Ciddi bir sisteme ihtiyacınız yok . Amazon japonya ve almanya üzerinden son ayda 2060 12 gb kartlar 6000 bandına düştüğü çok oldu . O şekilde bir indirim görürsem konunuza yazayım . Tercih edebilirsiniz. Ama lütfen 0 3060 lara 10-11 k para vermeyin. Amacınızın sisteminizi tam yükte kullanmamak olduğunu düşününce ben  sizin yerinizde olsam 2060 a yönelirdim , fiyatı sebebi ile.
2060 ekran kartları 10k civarında zaten kargoya böyle pahalı ürünler koymak istemiyorum açıkcası zaten ekran kartını satın aldım MSI GeForce RTX 3060 Gaming X 12G 12GB GDDR6 192 Bit LHR Ekran Kartı aldım 10k ya haydan gelen huya gider dedim Youtube dan gelmişti oraya gitti gene

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Seni bir konuya etiketlemiştim 6 bin küsür TL idi RTX 2060 . Hayırlı olsun .

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Hayırlı olsun diyorum.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri