Sistemim Soğutma İçin Yeterli mi?

LeeNex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir sistem topladım fakat FIFA 22 gibi bir oyunu oynarken bile fan sesi inanılmaz artıyor bu beni hava soğutucu fanların yeterli olmadığı konusunda kuşkuya düşürdü sizce bilgisayarım fazla mı ısınıyor?

Aşağıda verdiğim resimler oyunda iken aldığım değerler. Sizce bilgisayarım olması gerekenden fazla mı ısınıyor şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• unknown-tile.jpg
    unknown-tile.jpg
    322.2 KB · Görüntüleme: 17
  • 51-horz.jpg
    51-horz.jpg
    944.2 KB · Görüntüleme: 16
Moderatörün son düzenlenenleri:

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
GPU değerlerin normal gibi. Belki fan ayarını biraz daha arttırabilirsin.

CPU değerleri diğer 3700x'ler ile kıyasladığımda normal ya da normalin bir tık üstünde gibi. Fakat herhangi bir işlemcinin stres testinde max 85 derece görmesi gerekir. Oyun oynarken 80 derecelere çıkmışsınız. İşlemci soğutucuyu değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

KS

LeeNex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
GPU değerlerin normal gibi. Belki fan ayarını biraz daha arttırabilirsin.

CPU değerleri diğer 3700x'ler ile kıyasladığımda normal ya da normalin bir tık üstünde gibi. Fakat herhangi bir işlemcinin stres testinde max 85 derece görmesi gerekir. Oyun oynarken 80 derecelere çıkmışsınız. İşlemci soğutucuyu değiştirmeyi düşünebilirsiniz
işlemci soğutucu öneriniz var mı peki ?

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
2500 e ust düzey soğutursun zaten bro. Guzel 240 lik sivi sogutucular var o fiyata

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Max 2500 tl yeterince soğutsa yeter ama öyle üst düzey bir beklentim yok normal değerler yeterli benim için.
Normal değerler yeterliyse o kadar harcamanıza gerek yok. Bu soğutucu işinizi çok rahat görür:

Eğer bütçem var kullanayım, güzel bir sıvı soğutmam olsun diyorsanız da bu ürüne bakabilirsiniz.

Fakat dediğim gibi, güzel bir kule tipi işinizi çok çok rahat görecektir. Attığım iki ürün de Arctic MX-4 ile beraber geliyor. Ekstra macuna da ihtiyacınız kalmaz.

Bir de BIOS ayarlarından "Core Performance Boost" seçeneği kapatılarak işlemcinin daha soğuk çalışması sağlanabiliyor. Biraz performansa etkisi olsa da soğutucu almadan önce deneyebilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Önerilen ürünler gayet iyi işlemciniz için yeterlidir. Ancak sıvı soğutma her sisteme uymaz biraz özel bir üründür bilginiz olsun. Diğer hava soğutucuyu kendim kullanıyorum oldukça iyidir.

Alternatif olarak kasanızı bilmeden öneri yapmam gerekirse, veya bu ürünü önerebilirim. Performansı ve kalitesi iyi ürünlerdir.

Sıvı soğutma önermem için kasanızı öğrenmem gerek ama bu ürünü önerebilirim. Fiyatı yüksek ama ASUS geri ödeme kampanyası var. Bu üründe geri ödemenizi talep ettiğiniz zaman ürün size 1.925 TL fiyata gelmiş olacak. Ürünün F/P oranı yüksektir.

Link :

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri