Sistemimin FPS Değerleri Normal Mi?

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Merhabalar,

Bazı oyunlarda bana FPS düşük gibi geldi mesela Forza horizon 5'te RX 6600 ile Ryzen 5 3600 ortalama 110 120 FPS Alırken, ben ryzen 5 5500 ile 70 80 90 FPS Alıyorum.

CS-GO'da FPS'im düşükmüş gibi geliyor. Videoda CS-GO Testi var. Low ayarlarda bu FPS Düşük gibi geldi.

Birde bazı oyunlarda takılma sorunu yaşıyorum daha önceden çok konu açtım :D Hala durum aynı. Çözüm bulamadık malesef. Sıkıntıları da yazayım belki yardım edebilirsiniz.

1 - Valoranttan çıkınca Discordun 4 5 Saniye Donması
2 - GTA 5' te VSYNC kapatınca sürekli takılması.
3 - Valorant Bind Haritasında Takılmalar. Sadece Bind haritasında oluyor, çok anlamsız, diğer hiçbir haritada olmuyor. Format attım, oyunu silip yükledim hala aynı. Oyunla alakalı değildir, kimsede yok çünkü böyle birşey 1 kişiden duymadım.
4 - Minecraft Sürekli takılmalar olması, ayar farketmeksizin.

Aşağıda 4 oyunun testi var.

Son düzenleme:

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
Bazı oyunlarda bana FPS düşük gibi geldi mesela Forza horizon 5'te RX 6600 ile Ryzen 5 3600 ortalama 110 120 FPS Alırken, ben ryzen 5 5500 ile 70 80 90 FPS Alıyorum.
CS-GO'da FPS'im düşükmüş gibi geliyor. Videoda CS-GO Testi var. Low ayarlarda bu FPS Düşük gibi geldi.

Birde bazı oyunlarda takılma sorunu yaşıyorum daha önceden çok konu açtım :D Hala durum aynı. Çözüm bulamadık malesef. Sıkıntılarıda yazayım belki yardım edebilirsiniz.

2 - GTA 5' de VSYNC kapatınca sürekli takılması.
3 - Valorant Bind Haritasında Takılmalar. Sadece Bind haritasında oluyor, çok anlamsız, diğer hiçbir haritada olmuyor. Format attım, oyunu silip yükledim hala aynı. Oyunla alakalı değildir, kimsede yok çünkü böyle birşey 1 kişiden duymadım.

Windows 11 mi kullanıyosunuz Windows 10 mu ?

MirsatBudak01

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
151

Birde bazı oyunlarda takılma sorunu yaşıyorum daha önceden çok konu açtım :D Hala durum aynı. Çözüm bulamadık malesef. Sıkıntılarıda yazayım belki yardım edebilirsiniz.

2 - GTA 5' de VSYNC kapatınca sürekli takılması.

Discordun donması donanım ivmesi seçeneği ile alakalı diye biliyorum.
Sürücülerin güncel mı emin misin?
İşletim sistemin nedir ?
Ve son olarak hiç bireysel bir ayar yaptın mı bios olsun bilgisayarin donanımları ile alakalı olsun.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Discordun donması donanım ivmesi seçeneği ile alakalı diye biliyorum.
Sürücülerin güncel mı emin misin?
İşletim sistemin nedir ?
Ve son olarak hiç bireysel bir ayar yaptın mı bios olsun bilgisayarin donanımları ile alakalı olsun.
Sürücüler güncel eminim hatta bugün yeni format attım hepsi güncel yükledim.
İşletim sistemim Windows 10.
Bios Ayarlarına dokunmadım. Biosumda güncel.

Camper

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Hocam geçmiş olsun umarım sorununu çözüm yolu bulunur

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
Parçayla İlgili Sorunda Olabilir Ekran Kartı Ram gibi.

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
ramlerin 1 tanesi çıkmış olabilir bi kontrol edin.

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
Bu videoya bakabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri