Yardım Sistemin Aniden Kilitlenmesi Donması/Fps Düşüşü Sorunu

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Selamlar, daha öncede bunun için konu açmıştım fakat çözülmedi ondan dolayı tekrar açıyorum altta kaldığı için. Kız arkadaşımın sisteminde oyunlardayken yada masaüstündeyken aniden kilitleniyor sistem ve donuyor. Oyundayken oyun bir anda donuyor tamamen kilitleniyor , 2-3 saniye sonra geliyor ve geldiğinde 2-3 fps şeklinde geliyor bir kaç saniye öyle kalıyor düzeliyor. Arka arkaya oluyor ve masaüstündede oluyor aynısı, fakat mouse vs hareket ettirebiliyor masaüstünde.

Video linki :

Sistem özellikleri : i5 9400f + rx 5500xt (ekran kartıyla alakalı sanıp eski driveri bile yükledik ama düzelmedi,şuan yeni driver yüklü) + 16 gb ram ve ssd kullanıyor.

Kullanımlar :
1719774198694.png

erentacus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
oyun ıcı drop ve ekran donması ısınmadan kaynaklı olabılır hocam altında pek cok sebeb bulabılecegınız bır mevzu kasaya ne zaman bakım yaptınız termal macunları yenılendımı hiç furmark testı yapmalısınız ekran kartı kac derece ve işlemci bunların hepsıne baktıktan sonra yazılımsala bakılabılır

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
oyun ıcı drop ve ekran donması ısınmadan kaynaklı olabılır hocam altında pek cok sebeb bulabılecegınız bır mevzu kasaya ne zaman bakım yaptınız termal macunları yenılendımı hiç furmark testı yapmalısınız ekran kartı kac derece ve işlemci bunların hepsıne baktıktan sonra yazılımsala bakılabılır
Hocam oyunla alakalı değil , tüm oyunlarda ve masaüstünde de yaşıyoruz aynı problemi. Isı değerleri normal gözüküyor , terman macun yenilenmedi. pc'yi 2-3 yıl önce aldı. SSD ile alakalı olabileceğini düşünüyorum ssdsi bu :
1719775705340.png

erentacus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
hocam termal macunların omru 1 sene maksımum 1.5 dıyelım ardından kuruyor kalıtelı termal macunu ele alarak soyluyorum bunu ssdnızın saglıgını olcebılecegınız program var ındırıp saglıgana bakabılırsınız. 2-3 yıl fazla bir sure

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
hocam termal macunların omru 1 sene maksımum 1.5 dıyelım ardından kuruyor kalıtelı termal macunu ele alarak soyluyorum bunu ssdnızın saglıgını olcebılecegınız program var ındırıp saglıgana bakabılırsınız. 2-3 yıl fazla bir sure
1719775915031.png

erentacus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
ssden kaynakladıgını dusunmuyorum kı test sonucları gayet ıyı termal macunlarına baktırmanı tavsiye ederim eger oda cozmezse kı 3 sene de toza bogulmustur pc emın ol droplara sebıbıyet verıyor gayet sıcaklık bunun en buyuk sebebı furmark testını yapmanı onerırım ama eger cok guvenmiyorsan oc yaptıysan tavsıye etmem yapmadıysan stres testıne sok

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
ssden kaynakladıgını dusunmuyorum kı test sonucları gayet ıyı termal macunlarına baktırmanı tavsiye ederim eger oda cozmezse kı 3 sene de toza bogulmustur pc emın ol droplara sebıbıyet verıyor gayet sıcaklık bunun en buyuk sebebı furmark testını yapmanı onerırım ama eger cok guvenmiyorsan oc yaptıysan tavsıye etmem yapmadıysan stres testıne sok
tamamdır yarın format atacağız üstüne temizliyeceğiz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri