Çözüldü Sıvı Soğutma Bios Ayarı Nasıl Olmalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

'Osman' Karakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Asus tuf x570 plus wifi anakart mevcut 360 mm sıvı soğutma takılı sıvı soğutmanın fan kablosu cpu fan da takılı sıvı soğutma pompa kablosu aıo pump soketinde takılı anakartt. Şimdi bu anakartın sıvı soğutma bios ayarları nasıl olmalı net bir bilgi bulamadım yardımcı olurmusunuz?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Asus tuf x570 plus wifi anakart mevcut 360 mm sıvı soğutma takılı sıvı soğutmanın fan kablosu cpu fan da takılı sıvı soğutma pompa kablosu aıo pump soketinde takılı anakartt. Şimdi bu anakartın sıvı soğutma bios ayarları nasıl olmalı net bir bilgi bulamadım yardımcı olurmusunuz?
Merhaba anakartınız büyük ihtmalle akıllı fan kontrollü, o kendi otomatik olarak çalışacaktır. Benim b550 gigabyte ın kendi programı var, App center üstünden SIV diye oraya girip , Smart Fan 5 Auto dan ya istediğimi seçebiliyorum hazır olarak Silent, Standart, Perfomance ya da Full Speed, öteki haliyle diğer sekmeden Samart Fan5 Auto Advanced kısmından açıp, Slope mode kısmı seçili halde derecelendirme yapıyorum, o otomatik ayarlıyor hangi sıcaklıklarda, hangi hıza, çıkacak diye ondan sonrası otomatik , sizin anakartınızın markasının, bu şekilde programı olur onu indirip kurarsınız ayarları araştırıp yapıp otomatik en iyisi zaten..
Burada ki link aus sitesinden video ile ve yazıyla anlatılmış AI Suite programını >>>

Son düzenleme:
KS

'Osman' Karakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
uyguladım ama sıvı soğutucunun pompası bozulmuş Şimdi 2 soğutucunun arasında kaldım asus tuf lc 240 mm 2670 tl asus indirimiyle corsair h150 360 mm 2700 tl kalite farkı varmı çoğu ürünlerimde asus.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,100
uyguladım ama sıvı soğutucunun pompası bozulmuş Şimdi 2 soğutucunun arasında kaldım asus tuf lc 240 mm 2670 tl asus indirimiyle corsair h150 360 mm 2700 tl kalite farkı varmı çoğu ürünlerimde asus.
Ben uyum açısından asus alırdım ama corsairda iyi sorun çıkarmaz

selcuk.unsal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
oto ayarlarda bırak. benim fikrim. değerlerle oynama.

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
Arctic alırdım.

KS

'Osman' Karakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Teşekkürler arkadaşlar. Sisteme uygun tuf serisi aldım. Diğerleriyle sıcaklık derecesi çok fazla oynamıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri