Sıvı Soğutma Boşta 70 Derecede Çalışıyor

Selimm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Arkadaşlar iyi günler

Cooler Master MASTERLIQUID ML120L V2 Sıvı soğutmasını aldım ve montajını gerçekleştirdim lakin boşta iken 70 yükte iken 95 dereceyi görüyor işlemcim. Pompanın kablosunu cpu fan girişine taktım ve vidaları tam sıktım üzerine tekrardan emin olmak için pompaya elimle baskı uygulayarak değerlerin değişmesini bekledim lakin bir değişim olmadı. sebebi ne olabilir sizce,Teşekkürler.

1708804379453.png

Nibel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Çok basit olacak ama işlemcinin üzerine gelen kısımdaki jelatini çıkardınız mı ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
924

Arkadaşlar iyi günler

Cooler Master MASTERLIQUID ML120L V2 Sıvı soğutmasını aldım ve montajını gerçekleştirdim lakin boşta iken 70 yükte iken 95 dereceyi görüyor işlemcim. Pompanın kablosunu cpu fan girişine taktım ve vidaları tam sıktım üzerine tekrardan emin olmak için pompaya elimle baskı uygulayarak değerlerin değişmesini bekledim lakin bir değişim olmadı. sebebi ne olabilir sizce,Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 32046
İşlemci ne ? 120mm soğutmayla aman aman bir performans beklemeyin.

sezer3636

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
hocam işlemciye stok soğutucuyu takın. sıvı soğutmayı ise boşa çıkar sys fana takıp saç kurutma makinesiyle 1dk ısıt. ısıyı bi kaç saniyede soğutması lazım. soğutmuyorsa sıvı seviyesinde yetersizlik var devir yapmıyor demektir soğutucu. soğutuyorsa sokete oturmamıştır işlemciyle temas etmiyor demektir. yalnız pompayı işlemci hizasında tutarak denemeni yap değişken olmasın yani sıvının yer çekiminde. tam emin öyle olabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri