Sıvı soğutma mı? Hava soğutma mı?

JaegerJaquess

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhaba ryzen 5 5600x işlemcide overclockla isim olmayacak 2k oyun performasinda sıvı soğutma alınmalı mı yoksa kule tipi hava soğutucuda işlemciyi düşük sıcaklıklarda tutmaya yeterli midir? Bu konuda kasanın hava akısıda belirgin bir etki yapıyor ama kasadan önce soğutucu konusunda takıldım.
Örnek vermek gerekirse cooler master masterliquid ml240l sıvı soğutma 1600-1700 TL fiyat araligindayken Arctic Freezer 34 eSports hava sogutma 1000 TL fiyat bandında araki farka değer mi soğutma performansinda

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Herkese merhaba ryzen 5 5600x işlemcide overclockla isim olmayacak 2k oyun performasinda sıvı soğutma alınmalı mı yoksa kule tipi hava soğutucuda işlemciyi düşük sıcaklıklarda tutmaya yeterli midir? Bu konuda kasanın hava akısıda belirgin bir etki yapıyor ama kasadan önce soğutucu konusunda takıldım.
Örnek vermek gerekirse cooler master masterliquid ml240l sıvı soğutma 1600-1700 TL fiyat araligindayken Arctic Freezer 34 eSports hava sogutma 1000 TL fiyat bandında araki farka değer mi soğutma performansinda
Hava soğutma yeterli. Attığın modellerin daha iyileride var.

Sıvı soğutucu

Hava soğutucu

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Cevap kullanılacak modellere göre değişiklik gösterir.
Ama eğer bütçe varsa sıvı soğutma daha iyi bir tercih olacaktır.

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
165
120mm ise sıvı soğutma almaya gerek yok. arctic 34 gibi bir hava soğutma daha iyi olur. ama daha büyük sıvı soğutmalar çok daha iyi soğuturlar orası da ayrı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri