Sıvı Soğutma Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ZaGor26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Merhaba Ben amd ryzen 3700X İşlemci kullanıyorum Kullanmış olduğum Corsair h100İ V2 Sıvı soğutmam arızalandı Hafta sonu itopya Bilgisayara Götürücem Olduki Arıza Giderilmedi İşlemcime Özel Sıvı Soğutma Önerilerinizi Alabilirmiyim Hangi marka Almalıyım??

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Piyasada kaliteli ve F/P dengesi yüksek 2 ürün markadan 2 ürün ailesi var. Birisi SilverStone PF serisi ve diğeri Arctic Liquid Freezer II (Piyasada Arctic Sıvı Soğutucu II olarak geçiyor genelde) bu 2 üründe çok çok kaliteli soğutma sunan 2 ürün ailesidir. Hatta şöyle ki SilverStone PF 360 ürünü ASUS ROG Ryujin 360mm 2500 TL lik sıvı soğutma ile benzer hatta çoğu testte birkaç derece üzerinde sonuçlar verebiliyor. Arctic ürünüde SilverStone kadar iyidir. Açıkçası başkada ürün önermem ama ille farklı markalar yada tek marka ürün ailesinden ilerliyorsanız yani kasa, ram, güç kaynağı, fanlar vs. hepsi corsair ise corsair markasından bir ürün istiyorsanız bütçe vermeniz gerek ki size uygun öneri yapabilelim.

Ancak önce ürününüz tamir mi görecek yoksa iade değişim vs. mi olacak belli olsun.

KS

ZaGor26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Teşekür ederim Lakin benim aklımda 2 marka ve model var birisi
cooler master ml240r rgb
diğeri ise
CORSAIR Hydro Serisi H100i RGB PLATINUM 240mm 
iki modelin arasında gidip geliyorum

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İkiside fiyat olarak ve performans olarak çok iyi ürünler satın alabilirsiniz.Kendim Coolor master modelini kullanıyorum bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.İşlemcimde sizin gibi 3700X

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
o zaman 240 mm seçtiğin ürünlerin ikiside çok kalitelidir bütçenin çerçevesinde alabilirsiniz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
ZaGor26' Alıntı:
Lakin Kullanmış olduğum kasa ne yazıkki 240 MM Destekliyor

Söylediğim ürünlerin 240mm olanları yine çok çok daha uyguna kaliteden ve performanstan ödün vermeden alabileceğiniz ürünler. Eğer ille dediğiniz markalardan alacaksanız sorun yok dediğim gibi ben olsam aynı performans ve benzer kaliteyi daha uyguna alabiliyorsam onu tercih ederim ki SilverStone markası ve Arctic markası bu işteki büyük oyunculardandır.

Karar size ait CM yada Corsair alabilirsiniz ille onlar olacaksa. Ben CM seçerdim bu 2 markadan.

KS

ZaGor26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
lakin cooler master corsaire göre ucuz onu alıp pişman olmakta istemiyorum corsair h100i platinum da çok pahalı sıvı soğutmayı garantiye verdikden sonra ne karar cıkar bilemem tabi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sadece merakımdan soruyorum yanlış anlamayın. Siz bir ürünü fiyatına göre mi değerlendiriyorsunuz yoksa kalite, performans ve sonra marka bilinirliğine göre mi? Eğer bu söylediklerime göre değerlendirmiyorsanız tamamen yanlış bir fikir edinirsiniz.

CM ürünün ucuz olması o ürünü kalitesiz yapmaz aksine F/P dengesini yükseltir ve rakibi karşısında avantajlı yapar. Corsair ürünleri genel olarak zaten normalden pahallıdır. En temel sebebi ise Corsair ürünlerinin kendi ekosistemi var yani Corsair kasa , RAM , SSD , Soğutma , PSU olarak her bileşeni corsair seçebiliyorsunuz ve iCUE yazılımından RGB ve diğer ayarlara hükmedebiliyorsunuz bu yüzden Corsair ürünleri biraz pahalıdır.

2 üründe iyi marka olarak seçim yapacaksanız ben CM alırdım dedim. Enes Yavuz oda forumda moderatör olmadan önce sizin gibi forum kullancısıydı onun sisteminide ben önerdim. CM 240ML önermiştim pişman değil ki ben bu CM ML serisinden çok önerdim şuana kadar önerdiklerimden pişman olan hiç çıkmadı sadece öneriyorum alıp almamak size kalmış ki ben Corsair ürüne kötü demedim zaten F/P dengesi yok dedim.

Özlem Bağçecik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Uğur bey kardeşim çok teşekkür ederim Allah senden razı olsun yıllardır senin önerilerini dinleyerek çok yol kat ettim ve söylediklerin çok mantıklı geldi bana madem öyle o zaman CM SIVI SOĞUTUCU ALIRIM yada söylediğin diğer markalara değinirim ona göre bir seçim yaparım...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Özlem Bağçecik' Alıntı:
Uğur bey kardeşim çok teşekkür ederim Allah senden razı olsun yıllardır senin önerilerini dinleyerek çok yol kat ettim ve söylediklerin çok mantıklı geldi bana madem öyle o zaman CM SIVI SOĞUTUCU ALIRIM yada söylediğin diğer markalara değinirim ona göre bir seçim yaparım...
Eyvallah, yardımım dokunuyorsa ne ala.

Soru? : Konu sahibi başka bu yorumu yazan siz başka kişilersiniz ama IP adresleriniz aynı. Konu sahibi siz misiniz yoksa arkadaşı filan mısınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri