Sıvı Soğutma Sorunu

Bburakcolak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
merhaba bugün yeni bir termal macun aldım. (mx4) Normalde de aynı markayı kullanıyordum ve 7500f işlemci ile occt stability test extreme 15 dakika ayarlarda en fazla 86dereceyi görüyordu. Bugün gelen macunu sürüp test yaptıktan sonra ise ilk dakikadan itibaren anlık 90dereceye fırladığını daha 1. dakika dolmadan 95e sabitlenip 15 dakika boyunca 95de kaldığını gördüm. Boşta olan eski dereceleri de 35-50 arasındayken artık 50-60 arası.
Aklımda bu olaydan sonra 2 tane soru oluştu ilki termal macun sahte ondan mı kaynaklı? diğeri ise macundan değil sıvı soğutucum bozuldu ondan mı kaynaklı?
Yeni bir macun satın aldım onun gelmesini bekliyorum macun sahte mi değil mi öyle anlayabilirim ama sıvı soğutucumun bozuk olup olmadığını nasıl anlarım önerilerinizi ve konuya dair çözümlerinizi söylerseniz çok sevinirim.
(bugün gelen termal macun 95derece)
(eskiden kullandığım ve tekrardan aldığım henüz gelmeyen macun)
(sıvı soğutucum)

Screenshot_1.png

Ekli dosyalar

• 1720455011990.png
    1720455011990.png
    147.3 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Aslında yeni aldığınız macunun satıcısının puanları ve yorumları iyi duruyor ama ben olsam ne olur ne olmaz bu macunun kesin güvenilir geleceği Teknobiyotik dışında bir yerden almazdım.

Belki montajda hata olabilir. Bu arada soğutucunuz da çok iyi bir model değil diye biliyorum.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
214
Önce şu Trendyol dan gelen MX4 ün orjinalliğini kontrol edebildiniz mi ? Bir kontrol edin bakalım durumu nedir.

Videoya göre bir karar verebilip te olumsuzluk söz konusu ise, zaten değiştireceksiniz.
Macun birkaç günde oturur ve performansını vermeye başlar. Testleri birkaç gün sonra da tekrarlanablir.

Havaların aşırı ısınması ile bir miktar sıcaklık artışları normal.
Sıvı soğutucunun arızalı olduğunu pek sanmıyorum. Fakat yine de bir kontrol edin.
Pompa sesi geliyor mu, pompaya dokununca hafif titreşim var mı?

Ayrıntılı kontrol ve öneriler:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri