Sıvı Soğutma Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SoundWaveSuperior675

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar herkese.Yakın zamanda  oluşturacağım sistemim için sıvı soğutmalı bir soğutucu almayı düşünüyorum.Bütçeyi 1000 tl bandında belirledim ama yinede indirime girebilecek sıvı soğutucalara görede bütçem değişebilir.Yani siz bu civardaki bütün f/p açısından kaliteli ve ileride benim başımı cidden ağrıtmayacak ürünleri söyleyebilirsiniz çünkü bu işi zamana yayacağım.Zaten nvidianın 15 ekimde piyasaya süreceği 3070 rtx ekran kartını beklediğimden dolayı bu süre zarfında indirim kovalayıp gelecek fırsatları da değerlendirmek istiyorum.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

Anakart:Asus Tuf Gaming Z490-Plus
İşlemci:İntel Core i7 10700K

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
ARCTIC Sıvı Soğutucu II 360 - 1.197 TL - Bütçenizi az daha arttırıp bu ürünü alabilirsiniz. Piyasadaki şuan en iyi F/P dengesi yüksek sıvı soğurmadır. 2000-3000 TL 'lik ürünler ile aynı performansı yada daha iyisini verir sonuçları yabancı kaynaklardan inceleyebilirsiniz. Ben performansı ve kaliteyi sunan diğer bir marka model ise SilverStone PF360 ARGB - 1.194 TL bu üründür. Ben ARCTIC alırdım birkaç derece avantajı var sebebi boru başlangıçlarında metal rakorlar kullanmasından dolayı ama SS PF360 ürünüde çok çok iyi bir ürün kesinlikle direkt önerebileceğim bir ürün ki çok önerdiğim şu zaman kadar pişman olan hiç yok. Onunda yabancı incelemelerini kontrol edebilirsiniz ARCTIC ürün ile benzerdir sonuçlar.

Başka ürün önermiyorum. Bu performans ve kaliteyi bu fiyatlara alabiliyorken başka ürünlere fazla para vermenin bence bir manası yok.

KS

SoundWaveSuperior675

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
ARCTIC Sıvı Soğutucu II 360 - 1.197 TL - Bütçenizi az daha arttırıp bu ürünü alabilirsiniz. Piyasadaki şuan en iyi F/P dengesi yüksek sıvı soğurmadır. 2000-3000 TL 'lik ürünler ile aynı performansı yada daha iyisini verir sonuçları yabancı kaynaklardan inceleyebilirsiniz. Ben performansı ve kaliteyi sunan diğer bir marka model ise SilverStone PF360 ARGB - 1.194 TL bu üründür. Ben ARCTIC alırdım birkaç derece avantajı var sebebi boru başlangıçlarında metal rakorlar kullanmasından dolayı ama SS PF360 ürünüde çok çok iyi bir ürün kesinlikle direkt önerebileceğim bir ürün ki çok önerdiğim şu zaman kadar pişman olan hiç yok. Onunda yabancı incelemelerini kontrol edebilirsiniz ARCTIC ürün ile benzerdir sonuçlar.

Başka ürün önermiyorum. Bu performans ve kaliteyi bu fiyatlara alabiliyorken başka ürünlere fazla para vermenin bence bir manası yok.
Hocam ilk dediğiniz ürün gayet iyi gözüküyor lakin şu an baktığımda ürünün  stoklarda olmadığını görüyorum.Şöyle bir sorum olucak.240 mm'lik versiyonu ile 360 mm'lik versiyonu arasında ne gibi farklılıklar olur?Bide son olarak bazı yabancı sitelerde bu soğutucunun amdyi desteklediği yazılıyor.Sizin attığınız linkte intel/amd destekliyor diyor.Biraz kafam karıştı bu konuda.Zamanında parça sıkıntısı yaşadığım için kafaya takıyorum böyle şeyleri.Sıkıntı olmaz dimi  :D

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Teknobiyotik.com adreside satıyor aynı ürünü benzer fiyatlarda olması gerek. Ayrıca soğutucu sadece AMD için değil öyle şey mi olur :) INTEL platformlar için 1200, 115X, 2011-3 ve 2099 soketleri ile uyumlu bir sorun yok.

Kafanızda bu tarz sorular olduğu zaman başkasına sormadan siz kendiniz ürünün kendi sitesinden araştırın. Liquid Freezer II - 360 buradan bakabilirsiniz.

240mm ile 360mm arasında performans farkı olur. Yüzey alanı ne kadar geniş ise radyatörden bahsediyorum sıcak sıvı o kadar geniş alanda soğutulur buda derece olarak işlemcinize olumlu avantaj sağlar. Alabiliyorsanız 360mm alın derim. Eğer 1000 TL yi geçemiyorsanız o zaman kasanız uyumluysa 280mm olanı var onu tercih edin.

KS

SoundWaveSuperior675

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Teknobiyotik.com adreside satıyor aynı ürünü benzer fiyatlarda olması gerek. Ayrıca soğutucu sadece AMD için değil öyle şey mi olur :) INTEL platformlar için 1200, 115X, 2011-3 ve 2099 soketleri ile uyumlu bir sorun yok.

Kafanızda bu tarz sorular olduğu zaman başkasına sormadan siz kendiniz ürünün kendi sitesinden araştırın. Liquid Freezer II - 360 buradan bakabilirsiniz.

240mm ile 360mm arasında performans farkı olur. Yüzey alanı ne kadar geniş ise radyatörden bahsediyorum sıcak sıvı o kadar geniş alanda soğutulur buda derece olarak işlemcinize olumlu avantaj sağlar. Alabiliyorsanız 360mm alın derim. Eğer 1000 TL yi geçemiyorsanız o zaman kasanız uyumluysa 280mm olanı var onu tercih edin.

Daha kasa konusuna tam karar veremedim ama https://www.itopya.com/corsair-icue-4000x-rgb-tempered-glass-beyaz-mid-tower-kasa/ bu kasa hoşuma gitmişti hem yeni olması hem de tasarımı açısından.[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Ama s[/font]ıvı soğutmalı bir sistem olacağı için kasanın hava sirkülasyonunda radyatörün ve fanların nasıl takılması gerektiği konusunda tereddütlerim var.https://www.youtube.com/watch?v=hVTshBAcso4&t=1609s&ab_channel=TheProvokedPrawn bu vidodaki arkadaş sıvı soğutmayı bu şekilde monte etmiş.(videoda 26:13'e bakın) Sizce sıvı soğutma montajını(bu soru aslında hangi ebatta bir sıvı soğutucu alacağımı da belirliyor)bu şekilde olur mu?Yoksa radyatör ve fanlar üst tarafa şekilde gelecek şekilde mi yapılmalı?Bir sürü montaj videosu izlememe rağmen ve forumlarda yazılanları okumama rağmen karar veremedim.Bu konuda fikriniz varsa belirtirseniz sevinirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sıvı soğutma montajında riskli bölge her zaman ön kısımdır. Sebebi hava çeken yere radyatör koyduğunuzda hem hava akışı azalır hemde içeriye sıcak hava çekmiş olursunuz ki bu sistem için pek iyi bir şey değildir. Bunun dışında arka üst veya destek varsa yan taraflara montaj yapılabilir bunların hepsi benzer sonuçlar verir yani on bölge hariç hepsi okey.

Ben bu fiyatlar kasa alacak olsam kesinlikle XPG Battlecruiser alırdım. Çok çok daha iyi bir kasa alırsınız. Beyaz renginde mevcut eğer beyaz alacaksanız diye söyledim.

KS

SoundWaveSuperior675

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sıvı soğutma montajında riskli bölge her zaman ön kısımdır. Sebebi hava çeken yere radyatör koyduğunuzda hem hava akışı azalır hemde içeriye sıcak hava çekmiş olursunuz ki bu sistem için pek iyi bir şey değildir. Bunun dışında arka üst veya destek varsa yan taraflara montaj yapılabilir bunların hepsi benzer sonuçlar verir yani on bölge hariç hepsi okey.

Ben bu fiyatlar kasa alacak olsam kesinlikle XPG Battlecruiser alırdım. Çok çok daha iyi bir kasa alırsınız. Beyaz renginde mevcut eğer beyaz alacaksanız diye söyledim.

Fena bir kasa gibi değil.Zaten ileriki günlerde kasa içinde başlık açacağım orda daha kapsamlı bi soru sorarım size.Ama üstte verdiğiniz bilgi önemliydi benim için teşekkür ederim.Son olarak bu başlıkla ilgili olarak https://www.incehesap.com/msi-mag-coreliquid-240rh-islemci-sivi-sogutucu-fiyati-46599/ indirime girecekmiş.İndirime girmesine rağmen siz yinede Arctic ve Silverstone'un mu ürününü tavsiye edersiniz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Asla ama asala 360mm size önerdiğim kalitedeki ürünler ile aynı klasmanda değil ve gereksiz pahalı. Önermem en fazla 900 TL olur ki o fiyatlara 280mm ARCTIC Freezer sıvı soğutucu ve azıcık üzerine 360mm yine kaliteli önerdiğim ürünler varken şansı yok bu ürünün.

KS

SoundWaveSuperior675

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Asla ama asala 360mm size önerdiğim kalitedeki ürünler ile aynı klasmanda değil ve gereksiz pahalı. Önermem en fazla 900 TL olur ki o fiyatlara 280mm ARCTIC Freezer sıvı soğutucu ve azıcık üzerine 360mm yine kaliteli önerdiğim ürünler varken şansı yok bu ürünün.
Tamamdır hocam teşekkür ederim yardımlarınız için.Yakın zamanda dediğiniz ürünü alıcam büyük ihtimalle.Konuyu kapatabilirsiniz.İyi günler dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri