Sıvı Soğutma Yardım

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
Selam Dostlar,

Sıvı soğutmamı takıyorumda herşey tamam kendi üstünde bir tane plaka var kutu içinden çıkan am4 plakasını takmama gerek var
mı?

image.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
hocam çok yardıma ihtiyacım var ya türkler adam akıllı video çekmemiş ki yabancı adam her ayrıntısına kadar yapıyor onun yaptıklarının aynısını yaptım ekstra bişi yapmamıştır inş

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Pompadan gelen kablo bildiğimiz DC 3 pin kablo olması gerek. Onu varsa ankartınızda AIO_PUMP gibi bir soket ona takacaksınız. 4 pin olması önemli değil soketin yine de takılabiliyor.

Fanlar büyük ihtimalle birleştirilmiş olmalı tek bir adet PWM 4 pin kablo olması gerek oda CPU_FAN soketine bağlanacak. Uymaması mümkün değil bu soketlerin.

1 adet adet ARGB(DRGB) LED kablosu olması gerek. Oda aşağıdaki gibi dönüştürücü bir kabloyla 3 pin oluyor ve anakart üzerindeki JRAINBOW soketine bağlanacak.

Ekran Alıntısı.PNG

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
@ugur.gozaydin hocam her şey tamam bi tek kabloları takcağım yerleri bulmam lazım birde ışık kontrolcü kablosunu çıkardım kumanda yok diye doğru mu yapmışım uzatma kablosunu da çıkardım

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
Pompadan gelen kablo bildiğimiz DC 3 pin kablo olması gerek. Onu varsa ankartınızda AIO_PUMP gibi bir soket ona takacaksınız. 4 pin olması önemli değil soketin yine de takılabiliyor.

Fanlar büyük ihtimalle birleştirilmiş olmalı tek bir adet PWM 4 pin kablo olması gerek oda CPU_FAN soketine bağlanacak. Uymaması mümkün değil bu soketlerin.

1 adet adet ARGB(DRGB) LED kablosu olması gerek. Oda aşağıdaki gibi dönüştürücü bir kabloyla 3 pin oluyor ve anakart üzerindeki JRAINBOW soketine bağlanacak.

Ekli dosyayı görüntüle 4641
hocam boşta kablo kalıyor mu illa bitti galiba dediklerinizin 3ünüde yaptım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Fanlar birbirine bağlanacak 1 fan soketine düşüyor. RGB için JRAINBOW soketi olması gerek anakartınızda. Nedir anakart?

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
Fanlar birbirine bağlanacak 1 fan soketine düşüyor. RGB için JRAINBOW soketi olması gerek anakartınızda. Nedir anakart?
mutlu son diyecektim hocam ama cpu sıcaklığı 66 da duruyo ne yükseliyo ne düşüyo ayarı var mıdır bunun
image.jpg

kablolar çok dağınık evet onları toplattıracam bilgisayarcıya götürüp

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Kasaya içeriye hava akışı var mı? Birde pompanın bağlantısını kablo olarak doğru yaptığınızdan emin misiniz? Macun ne sürdünüz içinden çıkanı mı? Genelde ayar yapmaya gerek olmaz.

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
Kasaya içeriye hava akışı var mı? Birde pompanın bağlantısını kablo olarak doğru yaptığınızdan emin misiniz? Macun ne sürdünüz içinden çıkanı mı? Genelde ayar yapmaya gerek olmaz.
hocam düzgünde yerleştirdim güzelce sıktım vidaları da fanlarda çalışıyor dragon center indirip ordan bakıcam en son fanlar 2300 rpm gibi bi hızda çalışıyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri