Sıvı soğutma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erdem KaraKuş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi günler hocam corsair spec delta kasa kullanıyorum sıvı soğutmaya geceyi düşünüyorm ama yine corsair h100i platinyum almayı düşünüyorm bir kaç gündür inceliyorum ürünü ama ürünün yanında sanınırm rgb kontrolcü gelmiyor yazılım üzerinden kontrol sağlıyor bnm kasa fanlarını da yine senkonize Bi s şekilde kontrol etmem mümkün mü 5 fanı ayne yere bağlama şansın var mı yani

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Corsair Sıvı Soğutma ürünlerinde RGB ve genel pompa ve fan ayarı vs. gibi kontrolleri şöyle yapılıyor. Pompa üzerine Micro USB bir kablo ile bağlantı yapıyorsunuz bu USB kablonun diğer ucu anakart üzerindeki USB Header bağlatısına yapılıyor. Pompa üzerine bağlı olan RGB kabloları ise fanların RGB kabloları ile birleştiriyorsunuz bu sayede herhangi bir kontrolcüye yada anakart RGB portuna ihtiyacınız olmadan pompa üzerindeki USB kablo ile anakart montajladığınız kablo ile tüm kontrolleri sağlamış oluyorsunuz. Corsair iCUE yazılımı ile tüm RGB ve ve diğer ayarlarınızı yapabilirsiniz. Eğer kasanızda anakarta bağlı ise yine iCUE yazılımı ile tüm hepsini senkron yapabilirsiniz.

KS

Erdem KaraKuş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam aldım ürünü ama Bi problemim var radyatör üst kısma yerleştirdim ama fanın bir tanesi ram e çarpıyor tek fanı montajlayamıyorm tek fan 240 radyatöre yeterli olur mu elimde kasa öyle kaldım acil yardım ederseniz çok sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Tek fan ısıyı dağıtmada yetersiz kalabilir. Ama çok ciddi fark olmaz eğer OC yapmadıysanız işlemciye ve kasa hava akışında sorun yoksa tek fan kullanılabilir. Montajlayıp ısı kontrolünü yaparsınız 80 derece üzerini görmediğiniz sürece dert değil. Ancak size tavsiyem kasanızı değiştirin o ürüne o kadar para verip tek fan kullanmak olmaz.

KS

Erdem KaraKuş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Isı kontrolü için 1 2 proğram kullandım ama hepsi farklı gösteriyor emin olacağım Bi proğram var mı

Msı afterburner de 35 in üstünü görmedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
HWmonitör ile bakabilirsiniz ayrıca Corsair iCUE yazılımıda pompadan gelen USB kabloyu anakarta bağladıysanız sanırım gösteriyordu. CPU sıcaklığına bakacaksınız.

KS

Erdem KaraKuş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Fanları radyatör ün iç kısmına değil de dış kısmına taksam Bi sorun olur mu pek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri