Sıvı Soğutucu Kablosu Nereye Takılır?

slmnmuhammet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar, Deepcool LS520 sıvı soğutucuyu Gigabyte B650 DS2H Anakarta taktım fakat pompadan gelen fan kablosunu nereye takmam gerekiyor. Youtube videolarında genelde pump fan ya da CPU_OPT gibi yerlere takılıyor. Bendeki anakartta sadece cpu_fan ve 3 tane sys_fan var.

Ekli dosyalar

• anakart.jpg
    anakart.jpg
    130 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Merhaba arkadaşlar, Deepcool LS520 sıvı soğutucuyu Gigabyte B650 DS2H Anakarta taktım fakat pompadan gelen fan kablosunu nereye takmam gerekiyor. Youtube videolarında genelde pump fan ya da CPU_OPT gibi yerlere takılıyor. Bendeki anakartta sadece cpu_fan ve 3 tane sys_fan var.
Cpu fan'a pompayı, sys fanlardan birine de fanları tak.

KS

slmnmuhammet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu şekilde taktıktan sonra fanlarla ilgili ayarlamam gereken bir şey var mı? Yoksa normal kullanıma devam edebilir miyim?

LOLvsALL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
fanın güc kablosunu CPU fan a takcan. pompanınkınıde sistem fan a takıcan

Cpu fan'a pompayı, sys fanlardan birine de fanları tak.
tam tersi olacak kardeş. pompanınki system fanı. cünkü pompanın bir işlevi yok sadece enerji alması gereken bir güc. ama fanın devrini falan pc ayarlayabilmesi icin fanınkını cpu fan a takmak gerekıyor.

yani türkçem kıt biraz kusura bakmayın. daha basitce söylmem gerekırse. sıvısoğutmanın RADYÖTÖR FANI ARTIK SENIN CPU FANIN OLMUŞ OLUYOR. çünkü pompadan gelen sıcak hava kadar ısınacak radyatör ve o sıcaklıga göre fan devir alacak.

KS

slmnmuhammet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Yukardaki arkadaşların dediği şekilde bağladım. Buna benzer diğer konularda da genelde o şekilde yapılmasını söylemişler. Pompadaki ısınan sıvıyı hemen radyatöre taşıması için.

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
Pompa devir ayarı yapılabiliyorsa bu iki girişten birisinde oraya bağlayın, yoksa hangisini nereye bağlamışsınız bir önemi yok. Sadece fanları cpu fan kısmına bağlarsanız devri otomatik ayarlar ancak ben her türlü devri kendim ayarlarım. Otomatik ayarlar aşırı gürültülü çalıştırıyorlar.

KS

slmnmuhammet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Tüm fanların devri ayarlanabiliyor BIOS tan. Ordan manuel olarak ayarlamayı düşünüyorum

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
O zaman ikisini de sys fan'a bile taksanız bir farkı yok. Sadece güç alsınlar yeter.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri