Soru Sıvı Soğutucu Kasaya Sığar Mı?

north

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, Corsair icue220t kasam var,ön tarafta 3 fanım var ve üst kısıma da corsair h100x 240mm veya başka bir corsair 240mm sıvı soğutucu takmak istiyorum. Fakat ramlarim XPG Tuf D41 spectrix modeli, soğutucunun ramlerden dolayı sığmayacağını düşünüyorum üst kısıma,bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
İşlemcim : i5 13400F

Ekli dosyalar

• IMG-20230408-WA0004.jpg
    IMG-20230408-WA0004.jpg
    279.6 KB · Görüntüleme: 95
  • IMG-20230408-WA0003.jpg
    IMG-20230408-WA0003.jpg
    134.1 KB · Görüntüleme: 93

Ömerc988

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
43
Youtube deki toplama video larına bakarak öğrenebilirsiniz

KS

north

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
Merhabalar, Corsair icue220t kasam var,ön tarafta 3 fanım var ve üst kısıma da corsair h100x 240mm veya başka bir corsair 240mm sıvı soğutucu takmak istiyorum. Fakat ramlarim XPG Tuf D41 spectrix modeli, soğutucunun ramlerden dolayı sığmayacağını düşünüyorum üst kısıma,bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
İşlemcim : i5 13400F
Sığar bence. Ama siz yinede ramlerin oraya kadar kaç cm bir ölçün

KS

north

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
üste olabilir gibi geliyor ama araştırdınız mı diğer kaynakları..
Evet hatta kendim ölçtüm ,yukarıdaki boşluk 52mm civarı geliyor, sıvı soğutmanın kalınlığı da bu şekilde 52mm gözüküyor. Sıfıra sıfır mı takılacak bilmiyorum.

Muphrid

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
60
Evet hatta kendim ölçtüm ,yukarıdaki boşluk 52mm civarı geliyor, sıvı soğutmanın kalınlığı da bu şekilde 52mm gözüküyor. Sıfıra sıfır mı takılacak bilmiyorum.
benimde sıfıra sıfır ramler ile çok küçük bir pay var.. o sıkıntı yapmaz önemli olan ölçüleri kontrol edin..

KS

north

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
benimde sıfıra sıfır ramler ile çok küçük bir pay var.. o sıkıntı yapmaz önemli olan ölçüleri kontrol edin..
Hocam sığmayacak gibi gözüküyor. Sıvı soğutucunun kalınlığı radyatör ve fanlar ile 52mm minimum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230408-161107_Gallery.png
    Screenshot_20230408-161107_Gallery.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 78

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
499
Hocam sığmayacak gibi gözüküyor. Sıvı soğutucunun kalınlığı radyatör ve fanlar ile 52mm minimum.
RAM'im yüksekliğine denk gelmeyecek şekilde sıvı soğutucunun yeri yani vida yuvaları üst taraftarda kaydırılmış gibi görüyorum. O hizayı dikkate almanızı öneririm. Resimlerin açısı beni yanıltıyor olabiliyor. Kendiniz bu hizayı daha rahat kontrol edebilirsiniz.

KS

north

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RAM'im yüksekliğine denk gelmeyecek şekilde sıvı soğutucunun yeri yani vida yuvaları üst taraftarda kaydırılmış gibi görüyorum. O hizayı dikkate almanızı öneririm. Resimlerin açısı beni yanıltıyor olabiliyor. Kendiniz bu hizayı daha rahat kontrol edebilirsiniz.
tam aksine, aşağı doğru bir çıkıntı var yuvalarda

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Anakart konumundan dolayı üst panele sığmama ihtimali çok yüksek.
Belki fan yuvalarını doğru şekilde kullanarak pay elde edebilirsiniz.
1680960336720.png

Alternatif olarak kasanın ön panelini kullanmayı düşünmüyor musunuz?
Ön panelden 2 fanı söker, sıvı soğutucu montajını bu kısma yaparsınız.
Çıkan 2 fanı da üst panele ısıyı dışarı verecek şekilde takabilirsiniz.
1680960014015.png

KS

north

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakart konumundan dolayı üst panele sığmama ihtimali çok yüksek.
Belki fan yuvalarını doğru şekilde kullanarak pay elde edebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 19077
Alternatif olarak kasanın ön panelini kullanmayı düşünmüyor musunuz?
Ön panelden 2 fanı söker, sıvı soğutucu montajını bu kısma yaparsınız.
Çıkan 2 fanı da üst panele ısıyı dışarı verecek şekilde takabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 19074
Güzel anlatmışsınız teşekkür ederim fakat kasa içine hava girişi olmayacak yanlış anlamadıysam bu şekilde. Bir de ön tarafa koymayı da düşünemiyorum çünkü :

hacı senin 240 desteği var gibi zaten kasada üstten bir foto atabilir misin?
Arkadaş bir üstte görsel bırakmış zaten ama ben de atsam aynı görüntü olacak

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230408-174324_Gallery.png
    Screenshot_20230408-174324_Gallery.png
    1.8 MB · Görüntüleme: 55

Muphrid

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
60
sorun yaşamazsın yüksek ihtimalle kafan karışıyor anlıyorum. zaten sıfıra sıfır olacak radyatör ile ramlar... güvenilir bir yerden satın al en kötü iade edersin..(elbette zarar vermeden deneme yaparsın) n11 gibi bir siteden sakın alışveriş yapmayın bu konularda.. bir ince uyarı da yapmış olayım...

KS

north

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sorun yaşamazsın yüksek ihtimalle kafan karışıyor anlıyorum. zaten sıfıra sıfır olacak radyatör ile ramlar... güvenilir bir yerden satın al en kötü iade edersin..(elbette zarar vermeden deneme yaparsın) n11 gibi bir siteden sakın alışveriş yapmayın bu konularda.. bir ince uyarı da yapmış olayım...
Ambalajını açmış oluyorum ama o şekilde iade alırlar mı?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Güzel anlatmışsınız teşekkür ederim fakat kasa içine hava girişi olmayacak yanlış anlamadıysam bu şekilde. Bir de ön tarafa koymayı da düşünemiyorum çünkü
Fanları havayı içeriye verecek şekilde ayarlarsanız kasa içine hava girişi olur.
Ya da söktüğünüz iki fanı satın aldığınız Corsair radyatöre takarak 4 fan ile push-pull yapabilirsiniz.
1680967421427.png

KS

north

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Fanları havayı içeriye verecek şekilde ayarlarsanız kasa içine hava girişi olur.
Ya da söktüğünüz iki fanı satın aldığınız Corsair radyatöre takarak 4 fan ile push-pull yapabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 19082
Teşekkür ederim bilgi için fakat ekran kartımın uzandığı yeri bir önceki yazımda paylaştım,malesef bu da olmuyor.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Teşekkür ederim bilgi için fakat ekran kartımın uzandığı yeri bir önceki yazımda paylaştım,malesef bu da olmuyor.
Ek fanları iç tarafa takmıyorsun, kasanın ön paneline dış taraftan takıyorsun. Yani iç tarafta standart yer alıyor.

Muhtemelen RAM engellerse, radyatöre 2. fanı hafiften kaydırarak sabitlersin. Sorun yaşamadan montajlarsın.
Yani eğer kurulumu düzgün yaparsan muhtemelen üst panele takabilirsin. Olmazsa da ön panele montajlarsın.
1680968940179.png

KS

north

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ek fanları iç tarafa takmıyorsun, kasanın ön paneline dış taraftan takıyorsun. Yani iç tarafta standart yer alıyor.

Muhtemelen RAM engellerse, radyatöre 2. fanı hafiften kaydırarak sabitlersin. Sorun yaşamadan montajlarsın.
Yani eğer kurulumu düzgün yaparsan muhtemelen üst panele takabilirsin. Olmazsa da ön panele montajlarsın.
Ekli dosyayı görüntüle 19084
Anladım hocam çok güzel anlatmışsınız elinize sağlık . Teşekkür ediyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri