Sıvı Soğutucu Önerisi

volkan8989

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba;

Amd 5600x üzerinde bir sıvı soğutucu almayı planlıyorum ancak piyasada çok fazla ürün var ve açıkçası pek anlamıyorum. Kaliteli f/p olan güvenilir bir 240mm sıvı soğutucu önerisi olan var mı ? Kullananlar deneyimlerini de yazarsa çok iyi olur. Hatta sızdırmaya karşılık oluşacak bir sistem arızasında zararı karşılayan bir marka bile varmış. Ama ismini bilmiyorum sadece böyle bir şey okudum.

Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Sıvı Soğutucu Önerisi

Sıvı sızması kapalı devre sıvı soğutucularda sık rastlanan bir olay değil. Ben kaç yıllık bilgisayar deneyimimde ne nette ne çevremde görmedim böyle bir sorun yaşayan. Siz özellikle boruları kesmezseniz veya ekstra zorlamazsanız bir sorun olmaz.

Bir bütçe limiti verin size önerinizi yapayım.

KS

volkan8989

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Sıvı Soğutucu Önerisi

ugur.gozaydin' Alıntı:
Sıvı sızması kapalı devre sıvı soğutucularda sık rastlanan bir olay değil. Ben kaç yıllık bilgisayar deneyimimde ne nette ne çevremde görmedim böyle bir sorun yaşayan. Siz özellikle boruları kesmezseniz veya ekstra zorlamazsanız bir sorun olmaz.

Bir bütçe limiti verin size önerinizi yapayım.

Cevabınız için teşekkürler. Bir iki yerde okudum böyle olunca risk yüksek diye düşündüm.

Limit durumum ise şöyle en fazla 2000 lira ancak 1000 liraya olan yeterli ve iyiyse onu tercih ederim tabii ki

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Dandik bir ürün almadığınız sürece sorun çıkma potansiyeli oldukça düşük dediğim gibi. Size bu işlemci için hava ve sıvı soğutucu önerilerimi yacağım.

1. ID-COOLING SE-225-XT Black 2x120mm Fan Kule Tipi Hava Soğutuc - 785 TL - 154mm Yükseklik
  2. DEEPCOOL AK620 2x120mm Fan Kule Tipi Hava Soğutucu - 982 TL - 160mm Yükseklik
  3. DEEPCOOL AS500 PLUS 2x140mm Fan Kule Tipi Hava Soğutucu - 1.061 TL - 164mm Yükseklik - Yukarıdaki 2 numara ile performans olarak bayağı yakınlar ama AK620 modeli daha üst bir serinin ürünü.
  4. ID-COOLING ZoomFlow 360 X ARGB 360mm Sıvı Soğutucu - 1.224 TL
  5. Noctua NH-D15 chromax.black 2x140mm Fan Kule Tipi Hava Soğutucu - 1.262 TL - 161mm Yükseklik
  6. SilverStone IG240P ARGB 240mm Sıvı Soğutucu - 1.881 TL
  7. Arctic Liquid Freezer II A-RGB 240mm Sıvı Soğutucu - 1.907 TL
  8. Corsair H150 RGB 360mm Sıvı Soğutucu - 1.997 TL
  9. ID-COOLING ZoomFlow 360 XT ARGB 360mm Sıvı Soğutucu - 2.222 TL
Hepsi bu işlemci için oldukça performanslı kaliteli ve uzun ömürlü ürünlerdir. Ben olsam 2 numarayı seçerdim. Eğer RGB olsun derseniz 3 numarayı seçerdim. Eğer sıvı soğutma alınacaksa tercihim 7 numaradan yana olurdu. Karar sizin hepsi başarılı ürünler dediğim gibi. 

NOT : Hava soğutucular için kasanızın maksimum desteklediği soğutucu yüksekliğine bakın!

KS

volkan8989

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin' Alıntı:
Dandik bir ürün almadığınız sürece sorun çıkma potansiyeli oldukça düşük dediğim gibi. Size bu işlemci için hava ve sıvı soğutucu önerilerimi yacağım.

1. ID-COOLING SE-225-XT Black 2x120mm Fan Kule Tipi Hava Soğutuc - 785 TL - 154mm Yükseklik
  2. DEEPCOOL AK620 2x120mm Fan Kule Tipi Hava Soğutucu - 982 TL - 160mm Yükseklik
  3. DEEPCOOL AS500 PLUS 2x140mm Fan Kule Tipi Hava Soğutucu - 1.061 TL - 164mm Yükseklik - Yukarıdaki 2 numara ile performans olarak bayağı yakınlar ama AK620 modeli daha üst bir serinin ürünü.
  4. ID-COOLING ZoomFlow 360 X ARGB 360mm Sıvı Soğutucu - 1.224 TL
  5. Noctua NH-D15 chromax.black 2x140mm Fan Kule Tipi Hava Soğutucu - 1.262 TL - 161mm Yükseklik
  6. SilverStone IG240P ARGB 240mm Sıvı Soğutucu - 1.881 TL
  7. Arctic Liquid Freezer II A-RGB 240mm Sıvı Soğutucu - 1.907 TL
  8. Corsair H150 RGB 360mm Sıvı Soğutucu - 1.997 TL
  9. ID-COOLING ZoomFlow 360 XT ARGB 360mm Sıvı Soğutucu - 2.222 TL
Hepsi bu işlemci için oldukça performanslı kaliteli ve uzun ömürlü ürünlerdir. Ben olsam 2 numarayı seçerdim. Eğer RGB olsun derseniz 3 numarayı seçerdim. Eğer sıvı soğutma alınacaksa tercihim 7 numaradan yana olurdu. Karar sizin hepsi başarılı ürünler dediğim gibi. 

NOT : Hava soğutucular için kasanızın maksimum desteklediği soğutucu yüksekliğine bakın!

Çok seçenekli bir cevap olmuş, teşekkürler. Hepsini tek tek inceleyeceğim. Benimde bulduklarım var hem onları hem de birkaç sorum olacak.

1-) Bana önerdiklerinizde kule tipi var, youtube da izlediğim videolarda sıvı soğutucular hep ön plandaydı. Bana kule tipi önermenizin nedeni fiyat açısından uygun olduğu için mi yoksa daha performanslı olduğundan mı ?

2-) Sıvı soğutucular da 120 240 360 olması çok büyük farklar yaratır mı ?

Bulduğum modeller;

1-)  Gamepower
2-)  Nzxt
3-)  Deepcool
4-)  Lian
5-)  Cougar Aqua
6-)  Cooler Master

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Önerdiğim kule tipi ürünlerin çoğu 240mm çoğu sıvı soğutucuyla denk performans gösteren soğutuculardan. Ayrıca önerdiğim kule tipi soğutucular ucuz değil ucuz olduğunu nereden çıkarttınız? Piyasanın en pahalı en kalite ve performanslı ürünlerini önerdim kule tipinde.

120mm sıvı soğutucu kesinlikle almayın önermem.

Listenizden Cougar ve Gamepower soğutucuları çıkartın sıvı soğutmada.

Bunlar dışında 240/280/360mm soğutucuların boyutlarına göre ürün tercihi yapmıyorsunuz ürünün performansı boyutuna göre değil ürünün kalitesine göre belli oluyor. 240mm önerdiğim ürünler çoğu 360mm üründen daha iyi sonuçlar veriyor.

KS

volkan8989

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin' Alıntı:
Önerdiğim kule tipi ürünlerin çoğu 240mm çoğu sıvı soğutucuyla denk performans gösteren soğutuculardan. Ayrıca önerdiğim kule tipi soğutucular ucuz değil ucuz olduğunu nereden çıkarttınız? Piyasanın en pahalı en kalite ve performanslı ürünlerini önerdim kule tipinde.

120mm sıvı soğutucu kesinlikle almayın önermem.

Listenizden Cougar ve Gamepower soğutucuları çıkartın sıvı soğutmada.

Bunlar dışında 240/280/360mm soğutucuların boyutlarına göre ürün tercihi yapmıyorsunuz ürünün performansı boyutuna göre değil ürünün kalitesine göre belli oluyor. 240mm önerdiğim ürünler çoğu 360mm üründen daha iyi sonuçlar veriyor.

Ucuz değil uygun yazdım ki sıvı soğutuculara göre daha uygun fiyatları. bilmediğimden sordum sadece.
verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler inceleyip kararımı vereceğim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Fiyat açısından uygun yazmışsınız bu cümlenin kısası ucuz anlamına geliyor ama dert değil neyse yanlış anlamış olabilirim. Kararınızı verdiğinizde sonucu bildirirseniz sevinirim.

KS

volkan8989

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin' Alıntı:
Fiyat açısından uygun yazmışsınız bu cümlenin kısası ucuz anlamına geliyor ama dert değil neyse yanlış anlamış olabilirim. Kararınızı verdiğinizde sonucu bildirirseniz sevinirim.

Tabii ki de, bu konuya yazarım yine. iyi çalışmalar

Habil

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

ugur.gozaydin' Alıntı:
Uğur bey benimde bu sıvı soğutucular konusunda pek bir bilgim yok taner hocamızın bugün çıkarmış olduğu sistemi satın almış bulunmaktayım , ve bu pc ye 240 mm sıvı soğutucu takmak istiyorum ama uyumluluk olarak bişeyler okudum bu konuda birisi almış fakat soket girişi sanırım ondan dolayı uymamış ana kartına eğer böyle birşey varsa ve sizinde bilginiz var ise yardımcı olabilirmi siniz ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Habil' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:
Uğur bey benimde bu sıvı soğutucular konusunda pek bir bilgim yok taner hocamızın bugün çıkarmış olduğu sistemi satın almış bulunmaktayım , ve bu pc ye 240 mm sıvı soğutucu takmak istiyorum ama uyumluluk olarak bişeyler okudum bu konuda birisi almış fakat soket girişi sanırım ondan dolayı uymamış ana kartına eğer böyle birşey varsa ve sizinde bilginiz var ise yardımcı olabilirmi siniz ?

Kullanıcının konusunu dağıtmamak için tek seferlik buradan cevap veriyorum. Bir sorunuz varsa ya özelden yada konu açarak devam edin.

LGA 1200 sokete sahip 11400F işlemcisi uyumsuz bir ürün bulmanız çoook eski bir ürün değilse olası değil. Bütçenizi bilmiyorum ama buradaki kullanıcıya önerdiğim soğutucuların hepsi 11400F ile uyumlu bakabilirsiniz.

Habil

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
ugur.gozaydin' Alıntı:
Habil' Alıntı:

Kullanıcının konusunu dağıtmamak için tek seferlik buradan cevap veriyorum. Bir sorunuz varsa ya özelden yada konu açarak devam edin.

LGA 1200 sokete sahip 11400F işlemcisi uyumsuz bir ürün bulmanız çoook eski bir ürün değilse olası değil. Bütçenizi bilmiyorum ama buradaki kullanıcıya önerdiğim soğutucuların hepsi 11400F ile uyumlu bakabilirsiniz.
Yardımınız için teşekkür ederim , ayriyetten özür dilerim bir dahaki sefere dediğinizi yapacağım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Habil' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

Yardımınız için teşekkür ederim , ayriyetten özür dilerim bir dahaki sefere dediğinizi yapacağım

Özür diyecek bir durum yok sadece durumu belirttim. Eğer sorunuz varsa ve konu açmak istemezseniz buradan özelden veya DC yada Facebook bağlantıları üzerinden bana ulaşırsanız çözeriz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri