Sıvı Soğutucu Sıkıntısı

hayatikeskinn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Arkadaşlar merhaba kasama uygun sıvı soğutucu aldım işlemcim i5 11400f sıvı soğutucu deep coler le500 montajını sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirdim gerçekleştirmeden önce eski soğutucusu söküp işlemciyi temizledim sonra termal macunlu olan sıvı soğutucusu taktım pc açtım ve pc nin ağirlaştiğini fark ettim performans testi yapacaktım fakat yapamadan daha uygulamaya girmeden siyah ekranla kendini kapattı tekrar açmayı denedim açıldı oyuna gireyim dedim Bi süre sonra mavi ekran verdi bu sebeple tekrardan söküp kablo bağlantılarını yanlış yaptığımı düşünüp yerlerini değiştirdim fakat sonuç değişmedi yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
551
Şu deepcool un sıvı soğutucusundan şikayetler ,sorunlar dutymaya başladım .
Tabi hemen suçu,soğutucuya atmamalı Ben size geçen konuda AKASA yı önermişim. Keşke onu alsaydınız.

Soğutucunun pompa ve radyatör fan devirlerini biosdan bi kontrol edin Anakartınızı bilmiyorum ama, radyatör fanlarını anakarttaki cpu fan soketine,pompa fan soketni ise ,anakrtta ,varsa, water pump soketine takmalısınız.

KS

hayatikeskinn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Şu deepcool un sıvı soğutucusundan şikayetler ,sorunlar dutymaya başladım .
Tabi hemen suçu,soğutucuya atmamalı Ben size geçen konuda AKASA yı önermişim. Keşke onu alsaydınız.

Soğutucunun pompa ve radyatör fan devirlerini biosdan bi kontrol edin Anakartınızı bilmiyorum ama, radyatör fanlarını anakarttaki cpu fan soketine,pompa fan soketni ise ,anakrtta ,varsa, water pump soketine takmalısınız.
İki adet soket vardı 2 sinide denedim aynı sonucu aldim

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
444
aradaki jelatini söktünüz mü ? fazla ısınmaya başlayıp hata veriyor olabilir

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
551
Sıcaaklık değeri kaçta,boşta mesela.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
551
Başta bu değeri yazsaydınız yorum yapmaya bile gerek kalmazdı O soğutucu mevta.Derhal servise gönderin.

gereksizlik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
deepcolor o kadar çok önerildiki forumda düşük fiyat yüksek performans sandı
arkadaşım anakarta montaj için arka plaka metal ise montajda yanlış bir yere temas edip hataya sebep olmuş olabilir
yanlış bir montaj kiti kullanmış ve soğutucunun tam temas edememesi sonucu sistem kendini korumaya almış olabilir
ne kadar alt seviye olursa olsun 11400f e yeterde artar bile 240mm sıvı soğutma kaldıki temas etmesi gereken yüzey temas ediyorsa arızalıda olsa yük e girmeden sistemin çalışması için yeterli

Son düzenleme:

0Talha0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Hocam bende deepcoolun le520 modelini alacaktım bi hocam önermişti almamalımıyım o zaman

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri