Soru Sizce 32 GB Ram Gerekli Mi ?

caspian sea

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba sistemim Ryzen 5 5600X RX 6700XT G.Skill Ripjaws 8*2 3600 MHz CL 16 RAM'den oluşmakta sizce 16 GB RAM daha eklemeli miyim yoksa DDR 5'e geçtiğim zaman mı direk 32 yapmalıyım ? ortalama 2 3 sene daha bu sistemle giderim diye düşünüyorum sizce gerek var mı?

Not: Kullanım alanlarım genel olarak hikayeli oyunlar ve müzik prodüksiyonu diyebilirim.

gomuji

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bütçen varsa tabii ki ekle fakat mantıklı olanı soruyorsan ddr5'e geçtiğinde direkt 2x16'ya geçmen daha doğru olacaktır. 3 seneyi bilemem teknoloji ve oyunlar hızlı gelişiyor ama önümüzdeki 1 sene 16gb ile sorun yaşamazsın gibi görünüyor.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Oyun oynarken değerleri takip edip kullanımlara bakmayı seven biriyim. Pc için iyi olduğunu düşünüyorum. şuana kadar bir tek hogwarts legacyde 16gb ramin zorlandığını gördüm ileriye yönelik olması açısından 32 ye çıktım 4 slot takıp. Eğerki ihtiyacınız varsa çıkabilirsiniz yok ise hiç gereği yok 16 devam edin ileride ddr5 bir sisteme geçtiğinizde daha iyi bir şekilde uyumlu parçalar dizersiniz

KS

caspian sea

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bütçen varsa tabii ki ekle fakat mantıklı olanı soruyorsan ddr5'e geçtiğinde direkt 2x16'ya geçmen daha doğru olacaktır. 3 seneyi bilemem teknoloji ve oyunlar hızlı gelişiyor ama önümüzdeki 1 sene 16gb ile sorun yaşamazsın gibi görünüyor.
Ben de bu şekilde düşünüyorum şimdilik dursun ddr5 e geçtiğimde 32 yaparım

Oyun oynarken değerleri takip edip kullanımlara bakmayı seven biriyim. Pc için iyi olduğunu düşünüyorum. şuana kadar bir tek hogwarts legacyde 16gb ramin zorlandığını gördüm ileriye yönelik olması açısından 32 ye çıktım 4 slot takıp. Eğerki ihtiyacınız varsa çıkabilirsiniz yok ise hiç gereği yok 16 devam edin ileride ddr5 bir sisteme geçtiğinizde daha iyi bir şekilde uyumlu parçalar dizersiniz
Yorum için teşekkürler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri