Soru Sizce Almaya Değer Mi

cagrikrcn16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
.
Ekran Kartı
.
Araştırmalarım sonucu bu sistemde karar kıldım sizce almaya değer mi? Sisteme ek olarak sıvı soğutucu ekleyeceğim varsa sıvı soğutucu önerini alabilirim

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-06-29 102457.png
    Ekran görüntüsü 2024-06-29 102457.png
    103.6 KB · Görüntüleme: 34

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,122
Araştırmalarım sonucu bu sistemde karar kıldım sizce almaya değer mi? Sisteme ek olarak sıvı soğutucu ekleyeceğim varsa sıvı soğutucu önerini alabilirim
Sıvı soğutucu alma derim. Eğer bütçe varsa Kioxia 1TB ssd yap o şekilde fiyatı güzel. Ekran kartının windforce olması çok üzücü ama fiyat baya hoş.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,122
AMD ekran kartı tercih edersen buna bakılabilir belki, 100tl ye ramleri değişirsin 400tl ye kasayı deepcool yapmak isteyebilirsin. 500TL ye ucuz yollu bir soğutucu alırsın işini görür. Sıvı soğutucunun hiç bir anlamı yok bu bütçede.

KS

cagrikrcn16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sıvı soğutucu alma derim. Eğer bütçe varsa Kioxia 1TB ssd yap o şekilde fiyatı güzel. Ekran kartının windforce olması çok üzücü ama fiyat baya hoş.
ssd yi 1tb yapabilirim fakat sıvı soğutucu muhabbeti şuradan geldi en üst katta yaşıyorum ve ev gereksiz sıcak oluyor ve yaz sıcağıyla işlemci çok ısınacak diye böyle düşündüm. Tabi siz daha iyi bilirsiniz çok fazla bilgim olmadığı için, düşünce şeklim bu yüzdendi

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,122
ssd yi 1tb yapabilirim fakat sıvı soğutucu muhabbeti şuradan geldi en üst katt ayaşıyorum ve ev gereksiz sıcak oluyor ve yaz sıcağıyla işlemci çok ısınacak diye böyle düşündüm. Tabi siz daha iyi bilirsiniz çok fazla bilgim olmadığı için, düşünce şeklim bu yüzdendi
Hava soğutucular daha ucuza sıvılara göre daha iyi performans verir. Uzun kullanım yaparsan zaten zamanla sıvı soğutucunun içindeki sıvı git gel yaparak ısınacağından daha kötü performans verecek havaya göre. Üst seviye bir şey istiyorsan şu soğutucuyu alabilirsin
Veya daha ucuz yolluda işi çözebiliriz. Bu attığım 240mm soğutucuların çoğuna taş çıkarıyor diyebiliriz.

KS

cagrikrcn16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hava soğutucular daha ucuza sıvılara göre daha iyi performans verir. Uzun kullanım yaparsan zaten zamanla sıvı soğutucunun içindeki sıvı git gel yaparak ısınacağından daha kötü performans verecek havaya göre. Üst seviye bir şey istiyorsan şu soğutucuyu alabilirsin
Veya daha ucuz yolluda işi çözebiliriz. Bu attığım 240mm soğutucuların çoğuna taş çıkarıyor diyebiliriz.
tamamdır teşekkürler. Aslında bu sistemi atmamda ki amacım daha önce de konular açtım, masaüstü konusunda biraz cahilim ama 26k ya ddr5 ve 4060ti li bir sistem görünce neden olmasın diye düşündüm. Rdr2 cod warzone, cs2 gibi oyunları bana orta yüksek oynatması benim için yeterli sürekli oyun oynayan birisi değilim akşam işten geldikten sonra 3 4 saat takılayım yeter kafasında olduğum için böyle bi sistemi görünce de kaçırmak istemedim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,122
tamamdır teşekkürler. Aslında bu sistemi atmamda ki amacım daha önce de konular açtım, masaüstü konusunda biraz cahilim ama 26k ya ddr5 ve 4060ti li bir sistem görünce neden olmasın diye düşündüm. Rdr2 cod warzone, cs2 gibi oyunları bana orta yüksek oynatması benim için yeterli sürekli oyun oynayan birisi değilim akşam işten geldikten sonra 3 4 saat takılayım yeter kafasında olduğum için böyle bi sistemi görünce de kaçırmak istemedim.
Sistemin fiyatı güzel, işini görür. Tek sorunu ekran kartı windforce olması rakiplerine göre daha sıcak çalışacaktır ama fiyat hoş dediğim gibi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri