60.000 TL ve üstü Sizce Bu Sistem Alınır Mı? Herhangi Bir Negatif Yönü Var Mı?

ilkaydmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
İşlemci
Intel Core i7-14700K 5.6GHz 28MB Önbellek 20 Çekirdek 1700 İşlemci
Ekran Kartı
GALAX GeForce RTX 4070 Ti SUPER EX Gamer 1-Click OC 16 GB GDDR6X 256 Bit DLSS 3 Ekran Kartı
Herkese merhabalar,
Öncelikle bu forumu daha yeni keşfetmiş olmama üzüldüm açıkçası. Zararın neresinden dönersem kardır artık.

Arkadaşlar ben bu sistemi almayı düşünüyorum. Bütçem ortalama 60-70Bin TL. Sistem güzel gibi duruyor fakat bilmediğim için markalar konusunda kararsızım.
Galax ekran kartı, XPG ram ya da kasa içinde stok bulunan güç kaynağı iyi midir?

Birde son olarak sistemi gaming.gen.tr'den topladım. Bu site güvenilir mi? herhangi bir sorun yaşar mıyım?

Ekran Resmi 2024-01-29 13.54.19.png

DARKVENGEANCEONE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Herkese merhabalar,
Öncelikle bu forumu daha yeni keşfetmiş olmama üzüldüm açıkçası. Zararın neresinden dönersem kardır artık.

Arkadaşlar ben bu sistemi almayı düşünüyorum. Bütçem ortalama 60-70Bin TL. Sistem güzel gibi duruyor fakat bilmediğim için markalar konusunda kararsızım.
Galax ekran kartı, XPG ram ya da kasa içinde stok bulunan güç kaynağı iyi midir?

Birde son olarak sistemi gaming.gen.tr'den topladım. Bu site güvenilir mi? herhangi bir sorun yaşar mıyım?

Ekli dosyayı görüntüle 31169
i7 14 nesil iyi ekran kartını 4080 yapsak iyi olur kasa ile gelen psu sorun olabilir noname dediğimiz olaylar var gaminggen hakkında şikayet duymadım varsa da bana ulaşmadı istanbul tarafında mağazası var sanırım galax iyi bir kart xpg ram iyi onun dışında monitör en az 2560x144p yani 2k olsun

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
979
Markalar veya site konusunda sorun yaşamazsın. Sistemi ne için kullanacaksın ?

KS

ilkaydmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
i7 14 nesil iyi ekran kartını 4080 yapsak iyi olur kasa ile gelen psu sorun olabilir noname dediğimiz olaylar var gaminggen hakkında şikayet duymadım varsa da bana ulaşmadı istanbul tarafında mağazası var sanırım galax iyi bir kart xpg ram iyi onun dışında monitör en az 2560x144p yani 2k olsun
Hocam ekran kartını 4080 yaparsam bütçemi aşacak o yüzden 4070 ti super seçtim.
Kasa içindeki psu'yu da değiştirmeye çalışayım o halde.

Markalar veya site konusunda sorun yaşamazsın. Sistemi ne için kullanacaksın ?
Hocam ağırlıklı olarak oyun oynamak için kullanacağım. Oyun haricinde Adobe programları kullanacağım.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
979
Hocam ekran kartını 4080 yaparsam bütçemi aşacak o yüzden 4070 ti super seçtim.
Kasa içindeki psu'yu da değiştirmeye çalışayım o halde.

Hocam ağırlıklı olarak oyun oynamak için kullanacağım. Oyun haricinde Adobe programları kullanacağım.
O zaman sizin için İntel yerine AMD işlemci daha iyi olur. İntel şuanda lga1700 soketinde yeni işlemci çıkartmıyacak. İlerleyen zamanlarda işlemci değiştirmek isterseniz lga1700 anakartınıza yeni işlemci takamayacaksınız. Bu yüzden amd almak hem daha mantıklı hemde oyunlarda daha performanslı.

Bu sistemi görseldeki gibi özelleştirin 62,489TL ye alın geçin.

Ekli dosyalar

• 1706527973909.png
    1706527973909.png
    84.3 KB · Görüntüleme: 22
KS

ilkaydmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
O zaman sizin için İntel yerine AMD işlemci daha iyi olur. İntel şuanda lga1700 soketinde yeni işlemci çıkartmıyacak. İlerleyen zamanlarda işlemci değiştirmek isterseniz lga1700 anakartınıza yeni işlemci takamayacaksınız. Bu yüzden amd almak hem daha mantıklı hemde oyunlarda daha performanslı.
Hocam Amd sistem kullanmak istemiyorum açıkçası. Yani kesin bir nedeni yok ama Intel ve Nvdia sistem toplamak istiyorum.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
979
Hocam Amd sistem kullanmak istemiyorum açıkçası. Yani kesin bir nedeni yok ama Intel ve Nvdia sistem toplamak istiyorum.
Kullanmak istememenizin mantıklı bir sebebi yoksa intel almanız saçmalık olur. Amd oyun konusunda size çok daha iyi performans vericektir. Sizin sistemde 14700k işlemci var

Şu video üzerinden isterseniz göz atabilirsiniz. 7800x3d 14900k ya yakın hatta daha iyi performans verirken 14700k ya daha fazla para vermek saçmalık olur.

KS

ilkaydmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam doğrudur fakat dediğim gibi Amd işlemci ve ekran kartı düşünmüyorum. Kendimi tanıyorum Amd alırsam ilerde illaki bi keşke diyeceğim kendi kendime. O yüzden Intel üzerinden devam etmek istiyorum.

DARKVENGEANCEONE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Hocam doğrudur fakat dediğim gibi Amd işlemci ve ekran kartı düşünmüyorum. Kendimi tanıyorum Amd alırsam ilerde illaki bi keşke diyeceğim kendi kendime. O yüzden Intel üzerinden devam etmek istiyorum
he bizde sana 14 nesilden sonra soket değişecek amd alırsan daha iyi olucak amd ekran kartı demiyorum bizi dinle istersen amd ddr4 kanadında am4 sokete 2028 kadar destek verdi

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
979
Hocam doğrudur fakat dediğim gibi Amd işlemci ve ekran kartı düşünmüyorum. Kendimi tanıyorum Amd alırsam ilerde illaki bi keşke diyeceğim kendi kendime. O yüzden Intel üzerinden devam etmek istiyorum.
O zaman kafanıza göre istediğinizi alın. Amd ekran kartı yüksek bütçede bende kesinlikle önermiyorum ama işlemci konusunda amd intele kıyasla çok başarılı. Değerlerle birlikte gösterdim intel alacaksanız keyfinize göre.

KS

ilkaydmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim fakat dediğim gibi işim gereği bilgisayarda adobe programlarıyla çalışırken hep Intel tabanlı bilgisayarlar kullandım ve ona alıştım. Dolayısıyla Intel'i değiştirmek istemiyorum. Amd alırsam ilerde hep keşke Intel alsaydım diyip duracağım biliyorum.

DARKVENGEANCEONE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim fakat dediğim gibi işim gereği bilgisayarda adobe programlarıyla çalışırken hep Intel tabanlı bilgisayarlar kullandım ve ona alıştım. Dolayısıyla Intel'i değiştirmek istemiyorum. Amd alırsam ilerde hep keşke Intel alsaydım diyip duracağım biliyorum.
tamamdır senin kararın rica ederiz

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
979
Umarım keşke amd alsaydım demezsiniz :)

KS

ilkaydmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Bu arada sisteme tekrar baktım. Kasayı ve dolayısıyla Psu değiştirme seçeneği bulunmuyor. Bu sistemde bu kasa ve psu kullanılmış. Sizce bu Psu'yu kesinlikle değiştirmeli miyim?

Umarım keşke amd alsaydım demezsiniz :)
Tabiki umarım demem. Ama belkide işte kullanmadığım için onun kalitesini bilmiyor olabilirim.
Amd-Intel konusunu geçersek sistem hakkında fikirleriniz nedir?

DARKVENGEANCEONE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Bu arada sisteme tekrar baktım. Kasayı ve dolayısıyla Psu değiştirme seçeneği bulunmuyor. Bu sistemde bu kasa ve psu kullanılmış. Sizce bu Psu'yu kesinlikle değiştirmeli miyim?

Tabiki umarım demem. Ama belkide işte kullanmadığım için onun kalitesini bilmiyor olabilirim.
Amd-Intel konusunu geçersek sistem hakkında fikirleriniz nedir?
80+ bronxe sertifika var iyi olmasada idare eder gibi

KS

ilkaydmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için gerçekten.

O zaman sistem içimize sindi değil mi? :) Bilgisayarlarla çok iç içe olmama rağmen pc toplama konusunda tecrübem yok hiç. O yüzden sizleri bu kadar uğraştırdım :)

DARKVENGEANCEONE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için gerçekten.

O zaman sistem içimize sindi değil mi? :) Bilgisayarlarla çok iç içe olmama rağmen pc toplama konusunda tecrübem yok hiç. O yüzden sizleri bu kadar uğraştırdım :)
sorun olursa instagram darkvengeanceone ulaşabilirsin içimize sindi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri