Soru Sizce Gerçek Aşk Var Mi?

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,159
Sizce gerçek aşk diye bir şey var mi? Arkadaşlar,

4-5 aydır bir kızla konuşuyorum, hislerimi söyledim ona da zamana bıraktı normal şekilde konuşuyoruz şuan ama kafama takılan ve anlam vermedim bazı olaylar oldu kızın morali veya üzülünce nasıl olduğunu inanın hiç bilmiyorum, ama bunu hissedip ''Hayırdır ne oldu? neden canın sıkın senin'' deyince kıza bana hep diyor ki, ''Savaş nasıl anlıyorsun bunu sana ben bir şey demeden benim üzüldüğümü nasıl anlıyorsun.'' ona da hep diyorum ''Yeminle hiç bilmiyorum ama sen ne zaman mutsuz olsan içime bir sıkıntı basıyor sen mutlu olunca hiç bir sorun yok ama üzülünce bende kötü oluyorum'' diyorum ne kız ne de ben anlam vermedik ama bir şekilde anlıyorum işte.

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
362
Gerçek aşk ilahi aşktır.

Leyla ile Mecnun gibi ünlü aşk hikayelerine bakarsanız hepsinin sonu ilahi aşka bağlanır.

Yaratılandaki güzelliğe bakılıp yaratıcının sanatı tefekkür edilir.

İnsana sonsuz bir sevme duygusu verilmiştir ancak hiç bir fani varlık sonsuz sevginin karşılığını dolduracak özelliğe sahip değildir. O yüzden yaradansız bir fani sevgisi insana sadece acı verir. Sonsuz sevme duygusu ihtiyacını karşılayamaz.

Sevdiğimiz her şeyi Allah için sevelim, yaratılan her şeydeki güzelliğin yaratıcıdan olduğunu bilelim.

Servet Sayar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
254
Birbirinizi hissetmeniz anlamanız güzel bir şey, fakat hemen oldu bittiye getirmeni önermem. Sonuçta 4-5 aydır hadi bir şekilde dümenden takılıyorsun diyelim, zaten zamana bırakmışsınız, hayatının merkezine koymasın iki taraf birbirini. Ha yok mevzu ciddileşirse ona göre davranırsın.

oylesinebirikrdsm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Sizce gerçek aşk diye bir şey var mi? Arkadaşlar,

4-5 aydır bir kızla konuşuyorum, hislerimi söyledim ona da zamana bıraktı normal şekilde konuşuyoruz şuan ama kafama takılan ve anlam vermedim bazı olaylar oldu kızın morali veya üzülünce nasıl olduğunu inanın hiç bilmiyorum, ama bunu hissedip ''Hayırdır ne oldu? neden canın sıkın senin'' deyince kıza bana hep diyor ki, ''Savaş nasıl anlıyorsun bunu sana ben bir şey demeden benim üzüldüğümü nasıl anlıyorsun.'' ona da hep diyorum ''Yeminle hiç bilmiyorum ama sen ne zaman mutsuz olsan içime bir sıkıntı basıyor sen mutlu olunca hiç bir sorun yok ama üzülünce bende kötü oluyorum'' diyorum ne kız ne de ben anlam vermedik ama bir şekilde anlıyorum işte.
hocam belkı sacma gelıcek ama bende bu sekıldeydım ıkımızde sasırıyorduk ama bızımkısı olmadı sızde basarılar dilerim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri