sizce haksızmıyım ?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Hocam bu arada freelancer işlerde sözleşme gibi şeyler zorunlumu biliyormusunuz ?
Normalde şirketler iş yaptığı zaman zorunlu diye biliyorum (emin değilim aklımda öyle kalmış) ama pratikte pek uygulanmıyor. Sözleşmeniz olduğu zaman, yasal yükümlülük doğruyor. Sözleşme olmazsa adam anlaşamadık ya da vazgeçtik zaten sözleşme yok derse süreç uzar.

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Normalde şirketler iş yaptığı zaman zorunlu diye biliyorum (emin değilim aklımda öyle kalmış) ama pratikte pek uygulanmıyor. Sözleşmeniz olduğu zaman, yasal yükümlülük doğruyor. Sözleşme olmazsa adam anlaşamadık ya da vazgeçtik zaten sözleşme yok derse süreç uzar.

Hocam anlaşma şartlarınız bilmiyorum, avukatla hukuki olarak size doğru yol gösterir. Ben sadece adamın size bir şey sağladığını sonrasında sildiğini iddia ediyor. Sizin bunu kanıtlamanız zor geliyor. Adam birkaç satır kod silse ya da başka bir şey eklese yeni diyebilir. Size sağladığı kodun kaynağı zaten elinizde yok.
Hocam şahsın Senin Hudun ifadesi şahıs kaynak kodunu değiştirsin veya yeni bişey eklesin geçersiz kılarmı ?
sonuçta görsel bizim özellikleri bizim hem şahıs bize (Daha Gelişmiş) ifadesi altında iletiyor gelişme diyince esktra biz özellik eklemesi daha mantıklı olmazmı aklen ?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Hocam şahsın Senin Hudun ifadesi şahıs kaynak kodunu değiştirsin veya yeni bişey eklesin geçersiz kılarmı ?
sonuçta görsel bizim özellikleri bizim hem şahıs bize (Daha Gelişmiş) ifadesi altında iletiyor gelişme diyince esktra biz özellik eklemesi daha mantıklı olmazmı aklen ?
Hocam başka konularda haklıyken, başka şartları vardır ve bunlar yüzünden haksız olabilirsiniz. Bunları bilmiyorum. Mantık olarak dediğiniz doğru ama sistemin açıkları ve kişinin uzatma yolları vardır.

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hocam başka konularda haklıyken, başka şartları vardır ve bunlar yüzünden haksız olabilirsiniz. Bunları bilmiyorum. Mantık olarak dediğiniz doğru ama sistemin açıkları ve kişinin uzatma yolları vardır.
En iyisi biraz üstüne gidip uzlaşmada bitiriyim

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
En mantıklısı o bence hocam. Dava süreci uzaması sizi daha fazla yorup zarara sokma ihtimali var.
hocam uzlaşamaya gitmeden önce adama nasıl davranmalıyım sizce bir fikriniz varmı uzlşamayı reddedip dava açta diyebilir bu dönem biraz önemli

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
hocam uzlaşamaya gitmeden önce adama nasıl davranmalıyım sizce bir fikriniz varmı uzlşamayı reddedip dava açta diyebilir bu dönem biraz önemli
Çok suçlamadan, biraz olan oldu diyerek kırmadan ve kızdırmadan konuşmaya çalışın. Beraber çalıştık, şimdi böyle sıkıntı yaşıyoruz, sorun çözümü için neler yapabiliriz diye karşı tarafında nabzını ölçün. Elinizdeki kanıtları direkt açıklayıp olayı alevlendirmeyin. Rest çekerse sizde kanıtlarınızı anlatırsınız. Son çare kabul etmezse artık, dava ile uğraşırsınız.

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Çok suçlamadan, biraz olan oldu diyerek kırmadan ve kızdırmadan konuşmaya çalışın. Beraber çalıştık, şimdi böyle sıkıntı yaşıyoruz, sorun çözümü için neler yapabiliriz diye karşı tarafında nabzını ölçün. Elinizdeki kanıtları direkt açıklayıp olayı alevlendirmeyin. Rest çekerse sizde kanıtlarınızı anlatırsınız. Son çare kabul etmezse artık, dava ile uğraşırsınız.
Hocam teşekkürler gine mesajları incelediğimde yukarıda biliyorsunuz kodda azcık bir değişiklik yapsa yeni bir eser sayılır diyorsunuz fakat bize burada kullandığı ifade (Gelişmiş) yani yeni bir özellik olması gerekmezmi

Uzlaşmada karşı taraf nabzı biraz yüksek biraz heycen aradan bir arkadaş kendisi diyer tecrübelerime göre ve kendisi çok kolay umursamazlıktan gelebiliyor kanıtları göstermek yerine kendi ağzılya söylediği ifadeleri kullanıcam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri