Sizce Kasamı Değiştirmeli Miyim?

Eshler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar, geçen sene topladığım kasamı görüntüye önem verdiğim için büyük olsun güzel soğutsun diye Corsair 5000X modelini almıştım. Kasayı bilen, gören olmuştur Full temperli camdan oluşuyor. Camları çıkartsam bile içi doluyken 15 20 kiloya dayanan bir ağırlığa sahip. Malum kasa büyük olunca 360mm sıvı soğutması ile beraber toplam 10 adet fana sahip olduğu için çok sık tozlanıyor. Ben de balkona çıkartıp kompresör ile tozunu üstün körü alıyorum. Fakat bu kasa o kadar hantal ve ağır ki ham birisi için bel ve bacak ağrılarına sebep olabiliyor. Kasamı küçültmeyi düşünüyorum fakat anakartım ATX sıvı soğutucum da 360mm olduğu için ne kadar küçültebilirim emin olamadım. Araştırdığım kasaların geneli ön paneli 360mm iken üst paneli 240mm olarak tasarlanmış. Fiyat konusunda emin değilim fakat kasama yakın fiyatlarda bir kasa bakmak zorundayım gibi gözüküyor. Tek derdim ağırlıktan feragat edebilmek. Sıvı soğutmayı üst panele takmak istediğim için çok bir seçenek bulamadım. Sizce ne yapmalıyım?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri