Soru Sizce Sistem Nasıl ?

MeyJun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
İşlemci
Ryzen 5 500
Ekran Kartı
MSİ 4060 BLACK
dün sipariş verdim neredeyse bütün parçaları msi anakartı b450m-a pro max 2 yaptım ram i 3600 mhz t force yaptım böyle aldım sizce beni üzer mi fazlasına param etmedi.

Teblion

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
dün sipariş verdim neredeyse bütün parçaları msi anakartı b450m-a pro max 2 yaptım ram i 3600 mhz t force yaptım böyle aldım sizce beni üzer mi fazlasına param etmedi.

Güzel Sistem ama m.2 gen 4 yerime gen 3 daha f/p bir ssd tercih edilebilirmiş ve kasa atx anakartlaro destekleyecek bir mid tower olabilirmiş onun dışında fiyatına göre Sistem gayet güzel

eğer bütçeniz el veriyorsa 324tl farkla fsp kasaya geçmenizi öneririm çünkü standart olarak verilen kasa biraz küçük ilerde anakart değiştirmek isterseniz bu kasayla sorun yaşarsınız. Çünkü kasa mATX anakart destekliyor ve kasanızın ATX kasa olması her zaman için daha iyidir

KS

MeyJun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Güzel Sistem ama m.2 gen 4 yerime gen 3 daha f/p bir ssd tercih edilebilirmiş ve kasa atx anakartlaro destekleyecek bir mid tower olabilirmiş onun dışında fiyatına göre Sistem gayet güzel

eğer bütçeniz el veriyorsa 324tl farkla fsp kasaya geçmenizi öneririm çünkü standart olarak verilen kasa biraz küçük ilerde anakart değiştirmek isterseniz bu kasayla sorun yaşarsınız. Çünkü kasa mATX anakart destekliyor ve kasanızın ATX kasa olması her zaman için daha iyidir
ssd yi sonradan değiştiririm diye düşünerekten stok halini aldım kasayıda beğendiğim için hiç değiştirmek istemedim ama yinede bilgin için teşekkür ederim ssd yi kesinlikle değiştireceğim.

Teblion

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
ssd yi sonradan değiştiririm diye düşünerekten stok halini aldım kasayıda beğendiğim için hiç değiştirmek istemedim ama yinede bilgin için teşekkür ederim ssd yi kesinlikle değiştireceğim.
yalnız ben baktım gen 3 ssd yok msi da normalde ssd olarak üst seviyede önermek ama bu seviyede bir pc için gayet güzel bence kalsın ama kasayı bence sistem elinize ulaşmadan telefonla arayıp değiştirme imkanınız varsa değiştirin

fsp kasa şu şekilde

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240430_112125_Chrome.jpg
    Screenshot_20240430_112125_Chrome.jpg
    394.7 KB · Görüntüleme: 9
KS

MeyJun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
yalnız ben baktım gen 3 ssd yok msi da normalde ssd olarak üst seviyede önermek ama bu seviyede bir pc için gayet güzel bence kalsın ama kasayı bence sistem elinize ulaşmadan telefonla arayıp değiştirme imkanınız varsa değiştirin

fsp kasa şu şekilde
kanka şuan inan 10 liram bile yok 7 tl kaldı aljfhalfıasfj param olsaydı değiştirirdim belki daha sonra değiştiririm

Teblion

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
116
kanka şuan inan 10 liram bile yok 7 tl kaldı aljfhalfıasfj param olsaydı değiştirirdim belki daha sonra değiştiririm
o zaman paranız olduğu zaman bana özel mesajdan yazarsınız ben size kasa seçimi konusunda elimden geldiği kadar yardımcı olurum

KS

MeyJun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
anakartın b550 olması lazım birde ssd yi düzgün bir gen 4 yapmak istersek zaten sistem fiyatı daha da artıyor gerek yok diye düşünüyorum
hocam ben birde bu sistem için sıvı soğutucu almak istiyorum öneririniz varmı msi düşünüyorum yine

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Anakrtı, 226 tl daha ucuza MSI A520M Pro yap.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
987
A

Aldıysanız iade edin derim. Ventus 2x ekran kartı soğutma konusunda iyi değil.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
987
arkadaşımda kullanıyor ama bir sorunu çıkmadı şuana kadar

hocam 1500 1800 e kadar çıkarım
Yani bir sorun çıkması değil olay normalde 50 derece çalışacak kart 70 derece çalacak. Ona bağlı ömrü kısılacak. Fiyatı da pek iyi değil zaten. Almadıysanız sistem önerelim aldıysanız iade edin daha doğru bir seçime yönlendirelim sizi.

KS

MeyJun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Yani bir sorun çıkması değil olay normalde 50 derece çalışacak kart 70 derece çalacak. Ona bağlı ömrü kısılacak. Fiyatı da pek iyi değil zaten. Almadıysanız sistem önerelim aldıysanız iade edin daha doğru bir seçime yönlendirelim sizi.
donanım arşivinden izleyip aldım 5 6 ay önce videosunu çekmiş aynı sistemi bana güzel geldi eski kartım inno3d de 70 dereceyi geçmiyodu bilemiyorum ama içime şüphe attınız 😅😅

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
987
donanım arşivinden izleyip aldım 5 6 ay önce videosunu çekmiş aynı sistemi bana güzel geldi eski kartım inno3d de 70 dereceyi geçmiyodu bilemiyorum ama içime şüphe attınız 😅😅
Mesela inno3d twinx2 size çok daha iyi bir performans verir. İade ederseniz daha doğru bir öneri yapalım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri