Soru Skhynix Ve Micron Bellekli İki Ram Uyumlu Çalışır Mı?

s.ylmz07

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Laptopun üzerinde hynix marka ram geldi ancak piyasada çok pahalıya satılıyordu bende crucial aldım neredeyse yarı fiyatıydı. Memtest86 ile test ettim sıkıntı çıkmadı ama ileride sıkıntı çıkarır mı bilemedim. Bunu satıp diğerini de crucial mı alsam.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-02-28 211922.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-28 211922.png
    115.1 KB · Görüntüleme: 2
  • Ekran görüntüsü 2024-02-28 211911.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-28 211911.png
    113.4 KB · Görüntüleme: 2

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Memtest86 sadece Ram da bir arıza olup olmadığını kontrol ediyor. Dolayısıyle bunların anakart üzerindeki etkileşimini, (CPU ile beraber) uyumluluğunu test edemiyor diye biliyorum.

2x16 GB tan toplamda 32 GB RAM görülüyor.
Son aldığınız Cricual i isabetli seçmişsiniz: HYNİX ile, aynı frekans, aynı Cl değerleri ve aynı voltaj, aynı kapasitede.

Ne zamandır ikisini bir arada kullanıyordunuz?
Herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Mavi ekran, restarltar, donmalar, restart döngüsü gibi?

Bunlar farklı marka ve chipset yapılarında oldukları için sorun çıkarma ihtimalleri olabiliyor. Sorunsuz da gidebilirler. Net bir cevap vermek zor.

SkyHynix laptopla gelen. Bunun week/year tarihine bakın 38/22
Ayrıca firmalar revizyon türünden iyileştirmelerde yapıyorlar. Her zaman chip leri değiştirmek ellerinde. Motomot aynısını bulsanız bile (tekli çubuk) elinizdeki
Hynıx chipsetlerle örtüşen olamayabilir.

Ayrı ayrı ve ayrı zamanlarda alaınan tekli çubuklar; bütün özellikleri örtüşse bile (aynı marka) yine sorun çıkartabiliyor. Dolayısıyle Skyhynix aldığınızda da sorun çıkma ihtimali olacaktır. (Dual-ikili kit olmayanlar)

Bence bu şekilde devam edin bakalım. Sorun çıkmayabilir.

Son düzenleme:
KS

s.ylmz07

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Memtest86 sadece Ram da bir arıza olup olmadığını kontrol ediyor. Dolayısıyle bunların anakart üzerindeki etkileşimini, (CPU ile beraber) uyumluluğunu test edemiyor diye biliyorum.

2x16 GB tan toplamda 32 GB RAM görülüyor.
Son aldığınız Cricual i isabetli seçmişsiniz: HYNİX ile, aynı frekans, aynı Cl değerleri ve aynı voltaj, aynı kapasitede.

Ne zamandır ikisini bir arada kullanıyordunuz?
Herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Mavi ekran, restarltar, donmalar, restart döngüsü gibi?

Bunlar farklı marka ve chipset yapılarında oldukları için sorun çıkarma ihtimalleri olabiliyor. Sorunsuz da gidebilirler. Net bir cevap vermek zor.

SkyHynix laptopla gelen. Bunun week/year tarihine bakın 38/22
Ayrıca firmalar revizyon türünden iyileştirmelerde yapıyorlar. Her zaman chip leri değiştirmek ellerinde. Motomot aynısını bulsanız bile (tekli çubuk) elinizdeki
Hynıx chipsetlerle örtüşen olamayabilir.

Ayrı ayrı ve ayrı zamanlarda alaınan tekli çubuklar; bütün özellikleri örtüşse bile (aynı marka) yine sorun çıkartabiliyor. Dolayısıyle Skyhynix aldığınızda da sorun çıkma ihtimali olacaktır. (Dual-ikili kit olmayanlar)

Bence bu şekilde devam edin bakalım. Sorun çıkmayabilir.
Teşekkür ederim. Konu açmıştım mavi ekran alıyordum ama minidump dosyasina bakınca ram kaynaklı olmadığını gördüm. AMD grafik kartı sürücüsüyle ilgili bir problemdi galiba. Eski bir sürücü yükledim. Şuan sorun yok gibi biraz daha bakacağım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri