Snowman T6 Ultra vs Dark Freezer X125 vs ID-Cooling SE-224-XT Black

sisou

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
i5 11400 işlemci için hangisini tercih etmeliyim? RGB falan umrumda değil, fan sesi da bi noktaya kadar çok umrumda olmaz. Daha uzun süre kullanacabileceğim ve daha iyi sonuç alabileceğim 500TL ve altında bi soğutucu varsa önerebilirsiniz. Araştırıp en çok önerilenlerin bu üçü olduğunu gördüğüm için bunları karşılaştırıyorum. Dark Freezer x125 kullanıp bi süre sonra ısınmaya başladığını söyleyenler var, Snowman hakkında pek bi şey bilmiyorum, ID-Cooling SE-224-XT Black'in kaliteli olduğu söyleniyor fakat uzun süre kullanan birinin geri dönüşünü görmedim bir yerde. Bu üçü dışında, bu daha iyi dediğiniz bir ürün varsa ona da açığım. (Yurt içinden alabileceğim bir ürün olursa daha iyi olur, yurt dışından kargo süreleri çok uzun. Yine de değerlendiririm.)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Snowman T6 Ultra vs Dark Freezer X125 vs ID-Cooling SE-224-XT Black

ID-Cooling SE-224-XT Black ürünü alın geçin. Diğerler bu ürünün klasmanında değiller. 

Bütçe limiti verirseniz önerinizi yaparım alternatif için. Ayrıca önden öneri yapmam gerekirse eğer bütçeniz el veriyorsa DEEPCOOL GAMMAXX GTE V2 - 388 TL şu ürünü öneririm. Kaliteli ve performanslı bir üründür.

KS

sisou

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
RE: Cvp: Snowman T6 Ultra vs Dark Freezer X125 vs ID-Cooling SE-224-XT Black

ugur.gozaydin' Alıntı:
ID-Cooling SE-224-XT Black ürünü alın geçin. Diğerler bu ürünün klasmanında değiller. 

Bütçe limiti verirseniz önerinizi yaparım alternatif için. Ayrıca önden öneri yapmam gerekirse eğer bütçeniz el veriyorsa DEEPCOOL GAMMAXX GTE V2 - 388 TL şu ürünü öneririm. Kaliteli ve performanslı bir üründür.

400-500TL'ye kadar çıkabilirim en fazla. Se-224 ve sizin önerdiğiniz Gammax arasından hangisini seçmeliyim daha iyi bi soğutma ve daha uzun süre dayanıklılık için? Veya bütçeye göre başka bir soğutucu önerir misiniz?

Bir de montajı konusunda yakınanlar olmuş. Anakartı sökmeden soğutucu montajı yapabilir miyim yoksa anakartı söküp takmak daha mı kolay olur?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

DEEPCOOL GAMMAXX GTE V2 ile ID-Cooling SE-224-XT bu ürün arasında kalırsanız ikisi de performans konusunda üzmez. Denk sayılılar ama ben DEEPCOOL seçerdim.

Alternatif için öneri yapacağım size 500 TL maksimum için.

ID-COOLING SE-904-XT SLIM 4pin PWM İşlemci Soğutucu - 497 TL - Piyasada bulabildiğim 500 TL civarlarına kadar en iyi soğutucu bu ürün. Şuana kadar ki konuştuğumuz ürünlerden daha başarılı kendisi.

Montaj kasanıza bağlı. Eğer kasanızın CPU bölgesinin anakart tablası yeri oyuksa anakartı sökmeden montaj yapabilirsiniz ama eğer kapalıysa anakart CPU bölgesi anakart tablasında kasanızda o zaman eğer soğutucu montajı bunu istiyorsa sizden anakartı sökmeniz gerekir.

KS

sisou

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

ugur.gozaydin' Alıntı:
DEEPCOOL GAMMAXX GTE V2 ile ID-Cooling SE-224-XT bu ürün arasında kalırsanız ikisi de performans konusunda üzmez. Denk sayılılar ama ben DEEPCOOL seçerdim.

ID-COOLING SE-904-XT SLIM 4pin PWM İşlemci Soğutucu - 497 TL - Piyasada bulabildiğim 500 TL civarlarına kadar en iyi soğutucu bu ürün. Şuana kadar ki konuştuğumuz ürünlerden daha başarılı kendisi.

Montaj kasanıza bağlı. Eğer kasanızın CPU bölgesinin anakart tablası yeri oyuksa anakartı sökmeden montaj yapabilirsiniz ama eğer kapalıysa anakart CPU bölgesi anakart tablasında kasanızda o zaman eğer soğutucu montajı bunu istiyorsa sizden anakartı sökmeniz gerekir.

Tamamdır hocam sağolun. Acele etmeyip biraz beklersem son attığınızı, hemen alacak olursam da DEEPCOOL'u alacağım. Biostar H510m anakart ve game garaj aquarius mid tower kasada uyumluluk sorunu olmaz değil mi? Sığdırma konusunda vs.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Kasanızın soğutucu yüksekliğini öğrenin. Son attığım ürün düşük profil yüksekliğe sahip kolay kolay uymayacak kasa yok 11cm uzunluğu var ama Deepcool ürünü 12.7cm uzunluğunda.

KS

sisou

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

ugur.gozaydin' Alıntı:

Hocam 904 XT slim modeli ile ilgili neredeyse hiç bir karşılaştırma bilgi videosu yazısı bulamadım. Kullanan biri de yazmamış hiç. Fakat bi Türk forumunda 224'ün daha iyi olduğu söylenmiş rpm tdp gibi bazı değerlerden dolayı. Anlamadığım için çok kurcalamadım. Fakat diğer iki önerdiğiniz ürün ile ilgili güzel referanslar var, kararsız kaldım biraz. Fiyatından dolayı deepcool veya daha fazla insanın kullanıp önerdiği se-224 alacağım sanırım. Deepcool'a ikinci bir fan takılıyor mu bilginiz var mı acaba? 500 liralık bi soğutucu için fazla uzattım konuyu. Başka soracağım bir şey yok fan dışında, kapatabilirsiniz. Teşekkür ederim önerileriniz ve yardımlarınız için. 

Not: Yanlış anlamayın size güvenmediğimden değil kesinlikle. Aralarında pek bi fiyat farkı da yok zaten ve yabancı&türkçe forumlarda redditte kullanan birini göremeyince emin olamadım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

904 XT Slim ürünü daha iyi burada bir kaynak bulmanız gerekmiyor. Ben yabancı kaynaklardan araştırmamı yapmadan ürünü incelemeden bir şey önermem. Soğutmada önemli olan soğutucu yüzey alanıdır. 904 XT ürünü çift kule tasarımıyla oldukça fazla bir yüzeye ısıyı dağıtıyor. 1 adet güçlü bir fanla merkezden havayı yaprakların arasından geçirip soğutmayı sağlıyor. Siz en iyisini öner dediniz ben önerdim. İlle birisinin kullanması ve yorum yazması gerekmiyor ürün hakkında ki zaten bu model TR 'ye yeni gelmiş. Sürekli ürün önerdiğim için stokların güncelliğini biliyorum. Yani TR de yorum bulamamanızın sebebi stoklardır. Özetle alın geçin.

Aşağıda örnek bir video var ki pek çok test var nette. 12900K işlmecisine test gerçekleştirmiş ki 12900K deyim yerindeyse soba bir işlemcidir ona rağmen zapt edebiliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=VCNlQqWb7zg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri