Soğutucu Mu? Egzoz Fan Mı?

okan.c

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
57
Öncelikle sistem özelliklerini aşağıya yazıyorum. Lütfen bilgisi olanlar yardım etsin birbirinizle tartışmayın (Geçen sefer öyle oldu)
Kasada ısınma oluyor. BF2042 - Ghost Recon breakpoint vb. oyunlar oynarken kasanın yan tarafındaki cam (ekran kartının hizası işlemci fanınında tam karşısı) aşırı ısınıyor. O kadar ısınıyorki fanlar foşur foşur çalışmaya başlıyo kulağımda kulaklık varken bile sesi duyabiliyorum. Bende üstteki fan filtresini çıkarıp kullanıyorum.

Şimdi gelelim konuya,
Soğutucumu almam lazım yoksa kasanın üstüne egzoz fanımı takmam lazım ? Bu arada işlemcide stok soğutucu kullanıyorum.

Asus Dual GeForce RTX 4070 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS3 Ekran Kartı
× 2
× 2

Maethril_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Kesinlikle soğutucu alacağın egzoz fan max 5 derece etki eder. Soğutucu 10 dereceye kadar etki eder.

DramatikGoril

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Öncelikle sistem özelliklerini aşağıya yazıyorum. Lütfen bilgisi olanlar yardım etsin birbirinizle tartışmayın (Geçen sefer öyle oldu)
Kasada ısınma oluyor. BF2042 - Ghost Recon breakpoint vb. oyunlar oynarken kasanın yan tarafındaki cam (ekran kartının hizası işlemci fanınında tam karşısı) aşırı ısınıyor. O kadar ısınıyorki fanlar foşur foşur çalışmaya başlıyo kulağımda kulaklık varken bile sesi duyabiliyorum. Bende üstteki fan filtresini çıkarıp kullanıyorum.

Şimdi gelelim konuya,
Soğutucumu almam lazım yoksa kasanın üstüne egzoz fanımı takmam lazım ? Bu arada işlemcide stok soğutucu kullanıyorum.

Asus Dual GeForce RTX 4070 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS3 Ekran Kartı
× 2
× 2

Kasa ısınıyor dediniz ama dereceleri kontrol ettiniz mi? Bir de o değerleri görelim belki de korkulacak bir şey yok

Salih..

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
egzoz fan hakkında bilgim yok . dün soğutucu takınca yaklaşık 10 derece etkiledi

KS

okan.c

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
57
Hocam sıcaklıkların normal kafaya takcak bir şey yok
Kasanın yan tarafı baya ısınıyor ama fanlardan falanda çok ses geliyor. Bu sisteme göre bu oyunları ısınma problemi olmadan çok rahat oynamam lazım diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum ?

DramatikGoril

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Kasanın yan tarafı baya ısınıyor ama fanlardan falanda çok ses geliyor. Bu sisteme göre bu oyunları ısınma problemi olmadan çok rahat oynamam lazım diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum ?
Hocam zaten attığın değerlere göre ısı problemin yok. Mesela ikiside 80 derece üstünde çalışsa ısınıyor diyecektim. Cam olan tarafın ısınması da normal sonuçta yük altında belli bir ısıyı emiyor cam da. Fan olayı içinde yukarıda attığım cevaba bak belki işe yarar

KS

okan.c

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
57
Hocam zaten attığın değerlere göre ısı problemin yok. Mesela ikiside 80 derece üstünde çalışsa ısınıyor diyecektim. Cam olan tarafın ısınması da normal sonuçta yük altında belli bir ısıyı emiyor cam da. Fan olayı içinde yukarıda attığım cevaba bak belki işe yarar
Programı denicem. Teşekkür ederim yorumlarınız için

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri