Yardım Soğutucu Önerisi

Syngenta

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
İşlemci
7500f
Ekran Kartı
4070Ti
2F127404-EDD0-42A2-B90F-F9E7D131AB9D.jpeg

Stok fan ile kullanıyorum soğutucu almam gerek önerilerinizi isitiyorum aynı zamanda işlemcim boşta 75 derecede çalışınca biostan core performance boost kapattım. Boşta 60 derecede çalışıyor. Zararı var mıdır?
Kasa için başka önerileriniz varsa almak istiyorum. İyi forumlar

2F127404-EDD0-42A2-B90F-F9E7D131AB9D.jpeg

Stok fan ile kullanıyorum soğutucu almam gerek önerilerinizi isitiyorum aynı zamanda işlemcim boşta 75 derecede çalışınca biostan core performance boost kapattım. Boşta 60 derecede çalışıyor. Zararı var mıdır?
Kasa için başka önerileriniz varsa almak istiyorum. İyi forumlar
Kule tipi veya sıvı soğutucu verimli olmasını istiyorum sadece görsel umrumda değil pek

BlooDMeister

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Lian-Li Galahad 240-360 da olabilir kasa boyutuna bak derim. Sıvı soğutma ileriye dönük candır

KS

Syngenta

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
İlerde 7800x3d falan yaparsam bile götürsün diyorsan şunu al fiyatıda baya iyi zaten
İleride 7800x3d yapıcam hocam fiyatı bayağı iyiymiş ama daha iyisi varsa onuda atabilirsin bütçede 2k ayırdım soğutucuya çıkadabilirim senin önerine göre çok harika bir şey deyip 4.5k lık soğutucu atarsan onuda alabilirim. Sadece saf kalite istiyorum şuan bundan yanayım sana göre hareket edicem ve de 700w psu var güçlendireyim mi 3-4 ay daha takılmak istiyorum.

Lian-Li Galahad 240-360 da olabilir kasa boyutuna bak derim. Sıvı soğutma ileriye dönük candır
Kasam matrexx55 hocam 240-280 destekliyor.

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
bitfenix cube 240mm kullanıyorum PBO açık olmasına rağmen yük altında 60ı geçmiyor aşırı fp ürünü tavsiye ederim 5100RPM pompa hızı var ve aşırı performanslı ve sessiz çalışıyor

BlooDMeister

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İleride 7800x3d yapıcam hocam fiyatı bayağı iyiymiş ama daha iyisi varsa onuda atabilirsin bütçede 2k ayırdım soğutucuya çıkadabilirim senin önerine göre çok harika bir şey deyip 4.5k lık soğutucu atarsan onuda alabilirim. Sadece saf kalite istiyorum şuan bundan yanayım sana göre hareket edicem ve de 700w psu var güçlendireyim mi 3-4 ay daha takılmak istiyorum.

240 lık tavsıye ederım o zaman ama ön tarafta boşluk varsa orayada bır bak derım. Birazcık senın zevkınle alakalı hayırlıu olsun sımdıden

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
931

ondan bir tık daha iyisi diyebileceğimiz phantom spirit vardı fakat onunda stoğu bitmiş isterseniz stok bekleyebilirsiniz ama yani aralarında 2 derece ya oynar ya oynamaz öyle diyeyim 100tl fark vardı zaten
240mm sıvı soğutucuların çoğunluğundan daha iyi performans veriyor bu

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,114

Arctic 240mm üstüne tanımam

KS

Syngenta

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
ondan bir tık daha iyisi diyebileceğimiz phantom spirit vardı fakat onunda stoğu bitmiş isterseniz stok bekleyebilirsiniz ama yani aralarında 2 derece ya oynar ya oynamaz öyle diyeyim 100tl fark vardı zaten
240mm sıvı soğutucuların çoğunluğundan daha iyi performans veriyor bu
tamamdır hocam teşekkürler peerles
assansins sipariş çekiyorum

KS

Syngenta

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
@egecabbar kanka biz bunu sipariş çektik de benim kasaya sığar mı bu kasam matrexx55 ana kartım 650m-plus işlemcinin solunda soğutma bloğu falan var.

BlooDMeister

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
@egecabbar kanka biz bunu sipariş çektik de benim kasaya sığar mı bu kasam matrexx55 ana kartım 650m-plus işlemcinin solunda soğutma bloğu falan var.
Aldığınız kasanın ebatları özellikler sekmesinde yazıyordur. Ya da YouTube üzerinden muhakkak inceleme videoları vardır. Bakıp alsaydınız daha iyi olurdu diye düşünüyorum

Bu kasaya 240 lık radyatör sığar hocam iş görür

KS

Syngenta

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Aldığınız kasanın ebatları özellikler sekmesinde yazıyordur. Ya da YouTube üzerinden muhakkak inceleme videoları vardır. Bakıp alsaydınız daha iyi olurdu diye düşünüyorum

Bu kasaya 240 lık radyatör sığar hocam iş görür
Hocam sıvı almadım radyatör ise 280mm destekliyor okuduğum kadarı ile bazı test videolarına baktım ram slotunun 1 tanesi kullanmayacam takıcam

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
931
Hocam sıvı almadım radyatör ise 280mm destekliyor okuduğum kadarı ile bazı test videolarına baktım ram slotunun 1 tanesi kullanmayacam takıcam
Ram çıkarmak veya kullanmamak zorunda değilsin, fan az buz yukarı aşşağıya oynayabiliyor en kötü diğer tarafa takarsın sığarsa

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri