Some Lga 1700 Socket Problems

Enderforl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
617c4030-0176-45c3-90ac-37321b47c6fe.jpg

Durum bu anlatmaya gerek yok görüyorsunuz

intarnette soket değişimi için fiyat bulamadım 1 pindeki sıkıntıdan dolayıda soket değiştirmek çok sinir bozucu.Bizim bilgisayarcı 4-5 bin civarı fiyat verdi

KS

Enderforl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
1726997978172.png

o kopuk pin ya boşluğa denk geliyo yada işlemci üzerindeki yuvarlak yere

KS

Enderforl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
743844-001_s_lga_ballout.png

ufak bir google araştırmasından sonra (2 SAAT SÜREN) kopuk telin vcccore a denk geldiğini anladım ki bu da googledan anladığım kadarıyla işlemciye enerji aktarımı yapan bir uç şu anda elimde işlemci olmadığı için deneme fırsatım yok ama tahminen çalışır gibi

chat gpt "Anakart üzerindeki **VCCCore pinleri**, işlemciye güç sağlayan önemli bağlantılardır. İşlemcinin düzgün çalışabilmesi için bu pinlerin tamamının ya da çoğunluğunun işlevsel olması gerekir. VCCCore pinlerinden biri koparsa veya zarar görürse, bu işlemcinin çalıştırılmasının ciddi sorunları devam edebilir. İşte birkaç olasılık: 1. **Tek Pin Eksikliği:** Eğer VCCCore pinlerinden biri kopmuşsa, işlemci hala çalışırsa, ancak bu, performansın düşmesine, sistemin kararsız hale gelmesine veya işlemcinin aşırı yük altında durmasına neden olabilir. Çünkü VCCCore pinleri işlemci çekirdeklerine güç sağlar ve bu güç yeterli düzeyde olmalıdır," diyor

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri