son 2 gündür yaşadığım sorun

Gorkem Okutan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, son iki gündür yaşadığım sorunu anlatmak istiyorum. önce ekran donuyor (bu sırada mouse çalışmıyor) sonrada ekran kapanıyor. ardından mouse un ve klavyenin ışıkları gidiyor. yardım eder misiniz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Sistemde OC var mı? Yada sıcaklık değerlerinizi kontrol ettiniz mi yükte kaç derecelere çıkıyor. Eğer OC varsa stabil değilse bu sorun olur. Eğer işlemci yada ekran kartı fazla ısınıyorsa sistem kendisini kilitler bu sorun olur. Veyahut Windows 'ta bir sorun varsa ani sistem kesintisi takılma oluşuyor olabilir bu sistemi kilitler ve sizde olan sorun olur. Önce OC varsa geri alın RAM XMP dahil deneyin. Sonra BIOS 'u sıfırlayın ve güncel değilse BIOS güncelleyin. Eğer sorun geçmez ise ısıları kontrol edin aşırı yüksek değilse sorun yok 90 dereceye yakın veya üzerini kastediyorum. Eğer buda değilse sistemseldir ve format atmadan sonunun Windows kaynaklı olup olmadığını anlayamazsınız.

Eren aytekin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bilgisiyarınız da çok şey başlatınca veya bilgisayar kötü olduğundan donuyo kapanıyo yada flashla youtube den izle yeniden windows kurabilirsin

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Sistem genelinde bir yazılımsal yada donanımsal sorun var. Zaten kullanıcıya bu durumlara sebep olabilecek durumları kontrol etmesini söyledim. Siz de bilgilendirmek amaçlı bahsedeyim genel durumda.

Kullanıcının aldığı hata Windows 'un teker teker güç ve donanım kesintileri başlangıcı ile devem eden bir durum silsilesi. Buna sıcaklık , elektriksel sorunlar , RAM arızası , disk arızası veya PSU yada anakart sorunları neden olur. Genel olarak yanlış OC veya bir ihtimal ki olabilir ama genelde mavi ekran verdiğinde olabilecek bir durum Windows hatası olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri