Sorun Ne Bilmiyorum Valorant 30 Fps Düşüyor Aşırı Isınma

Kadiryag

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar öncelikle sistemimi paylaşıyım ve şunuda belirtiyim bu sistemi tek tek kendim toplayıp montajladım. (deneyimli değildim baka baka sora sora yaptım)

monitör ; Rampage RM-420 Black Eagle 165 hz
gpu : Asus TUF GeForce GTX 1660 Super Gaming 6GB 192Bit
işlemci : AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz 6 Çekirdek 35MB
anakart : gigabyte b550 gaming x v2
ram : GoodRam 16GB(8x2) IRDM RGB 3600mhz CL18 DDR4 Ram
psu ve kasa : DeepCool CC560 FP650 650W 80+ Mid-Tower LED Fanlı Siyah Kasa
depolama :
soğutucu : amd stock soğutucu

ilk montajı yaptım sonra tekrar kurtarma seçeneklerinden w10 bulut üzerinden indirdim . güncellemeler dahil bütün işlemler bittikten sonra valorant açtım 30 fps alıyorum işlemci %20 kullanıyor gpu %80 fakat gpu ya giden watt 60 üzerinede çıkmıyor. Sonra xmp ve sanallaştırmayı aktif ettim bi aynı durumu yaşıyorum bi düzeliyor ve işlemcim şuan sadece crhome , discord ve cpu z açık 50 derece oyuna girdiğimde 85 ve üstü sıcaklık alıyorum . evet soğutucu yetersiz ama sorun sadece soğutucu değil gibi duruyor . ( bu işlerin içinde olan aşırı anlayan birisi değilim kusura bakmayın hatam olduysa)

Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,111
Merhabalar öncelikle sistemimi paylaşıyım ve şunuda belirtiyim bu sistemi tek tek kendim toplayıp montajladım. (deneyimli değildim baka baka sora sora yaptım)

monitör ; Rampage RM-420 Black Eagle 165 hz
gpu : Asus TUF GeForce GTX 1660 Super Gaming 6GB 192Bit
işlemci : AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz 6 Çekirdek 35MB
anakart : gigabyte b550 gaming x v2
ram : GoodRam 16GB(8x2) IRDM RGB 3600mhz CL18 DDR4 Ram
psu ve kasa : DeepCool CC560 FP650 650W 80+ Mid-Tower LED Fanlı Siyah Kasa
depolama :
soğutucu : amd stock soğutucu

ilk montajı yaptım sonra tekrar kurtarma seçeneklerinden w10 bulut üzerinden indirdim . güncellemeler dahil bütün işlemler bittikten sonra valorant açtım 30 fps alıyorum işlemci %20 kullanıyor gpu %80 fakat gpu ya giden watt 60 üzerinede çıkmıyor. Sonra xmp ve sanallaştırmayı aktif ettim bi aynı durumu yaşıyorum bi düzeliyor ve işlemcim şuan sadece crhome , discord ve cpu z açık 50 derece oyuna girdiğimde 85 ve üstü sıcaklık alıyorum . evet soğutucu yetersiz ama sorun sadece soğutucu değil gibi duruyor . ( bu işlerin içinde olan aşırı anlayan birisi değilim kusura bakmayın hatam olduysa)

Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.
Macun kullandınız mı?

KS

Kadiryag

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Macun kullandınız mı?
Onu kontrol etmek amacıyla fanları çıkardım fanlar macunluydu işlemcide nasibini almıştı . Şunu anlamak istiyorum acaba soğutucu almam bu işi çözecek mi yoksa bu bir donanım hatası 5600 ile stock fan kullanıp benimkine benzer birşey yaşayan var mı ?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,111
Onu kontrol etmek amacıyla fanları çıkardım fanlar macunluydu işlemcide nasibini almıştı . Şunu anlamak istiyorum acaba soğutucu almam bu işi çözecek mi yoksa bu bir donanım hatası 5600 ile stock fan kullanıp benimkine benzer birşey yaşayan var mı ?
5600 zaten ısınıyor ama öyle bir anda sıcaklık artmaz yavaş yavaş çıkar

arafday

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57
Sadece valorantta mi oluyor? 30 fps de kaliyor demissiniz, diger oyunlarda da performans ayni mi? Yoksa sadece ısınıyor

KS

Kadiryag

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sadece valorantta mi oluyor? 30 fps de kaliyor demissiniz, diger oyunlarda da performans ayni mi? Yoksa sadece ısınıyor
conqueror's blade' e girdim orda test etmek için cpu ve gpu dolu dolu kullanan bir oyun 113 fps alıyordum köyde sonra 89 dereceyi görünce kapattım aradan çok geçmeden geri açtım oyun 6 fps oldu

5600 zaten ısınıyor ama öyle bir anda sıcaklık artmaz yavaş yavaş çıkar
ısınma oluyor die pc kendini korumaya alıp fpsi düşürürmü ?

KS

Kadiryag

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1680026405336.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri