SSD Almak Mantıklımı ?

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
bi yerde 2024 yılında ssd fiyatlarına cok büyük zam gelceği söleniyor 2024 e girmeden ssd almak mantıklımıdır varmıdır böle bişi ?

Astron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Tabii ki mantıklı ama bilgisayarınızda hdd varsa.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
1702407900265.png

almayı düşündüğüm ssd bu

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Hocam gidin hard disk alın 7400 rpm veya fazlası her zaman iyidir.
Zam olayını pek bilmesemde yüksek ihtimalle fazla zam gelir.
M2 devrinde HDD'yi geçtim ssd kullanmak bile başlı başına çağa ayak uyduramamaktır. Sene kaç olmuş Hdd kullanmak aşırı depolama yapmadığın sürece saçmalık, onda da saatlerce ordan oraya atmayı beklersin.

Eyup Kırkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
M2. ssd girişin mevcut ise anakartın. Kesinlikle öneririm almışken 1 TB almak her zaman en mantıklısı, çünkü pek tak çıkar yapacağın bir ürün değil anakartın da giriş mevcut değilse sadece m2 ssd için anakart değişmen pek mantıklı olmaz ilerde değişmen gerektiği zaman göz önünde bulundurup ona göre anakart alırsın

Astron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
M2 devrinde HDD'yi geçtim ssd kullanmak bile başlı başına çağa ayak uyduramamaktır. Sene kaç olmuş Hdd kullanmak aşırı depolama yapmadığın sürece saçmalık, onda da saatlerce ordan oraya atmayı beklersin.
Beklerim.
Bende şu anda 160 GB 5400 RPM HDD Var ;)
Başka hiçbir şeyim yok.

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Beklerim.
Bende şu anda 160 GB 5400 RPM HDD Var ;)
Başka hiçbir şeyim yok.
Herkes kendi ihtiyacı ve bütçesi doğrultusunda birşey alır. Ben hdd kullanmam sata ssd ve m2 fiyatları da ortada ucuzundan 3-4k lık 1-2tblık m2 alır geçerim. Dediğim gibi herkes ihtiyacına ve cebine göre takılıyor. Ben oyunda 3sn bekleyeceğim ara sahneyi 30sn beklemek istemem power tuşuna bastığımda 5 10sn'de açılsın isterim dersen m2 alacaksın yada bunları göz ardı edip hdd alacaksın bunda tartışacak yada övecek sövecek bir durum yok. Parası ve ihtiyacı olan en yeni teknolojiyi kullanır. Sen kullanmıyorsun yada kullanamıyorsun diye kötülemenin manası yok..

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri