SSD Değişimi Sonrası Windows Aktarmak/Yeniden Kurmak.

0rhan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba. 500 GB ssdmi 2 TB başka bir SSD ile değiştireceğim. Anakartımda tek SSD yuvası var ve başka depolama birimi yok 2. Ekran kartı yuvasına aparat takılıyormuş o yuvada yok. Anakartım Msi PRO H610M-E DDR4. Mümkünse herşeyi değilse sadece windowsu eski SSD den yeniye nasıl aktarırım yada en kolay nasıl bu işi çözerim. Pek bilgili değilim adım adım anlatabilecek bir arkadaş varsa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
601
Yani çok önemli bir şey yoksa, alınacak şeyleri bir usbye alıp, sıfırdan kurmak en sağlıklısı. Kopyalamak şartsa;

Elinde harici bir disk varsa, önce ona kopyalayıp, sonra yeni diske de bu harici diskten kopyalayabilirsin.

Ya da anakartındaki x1 slotuna aşağıdaki adaptörden alıp, iki ssdyi aynı anda takarak direk kopyalabilirsin.

Kopyalamak içinse ben 2-3 kere aşağıdaki programı kullandım sorun yaşamadım, muhtemelen işini görür.

Fırsat: Dark DK-AC-PEM1X NGFF/NVMe M.2 SSD PCI-E X1 Kartı, Siyah

KS

0rhan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Yani çok önemli bir şey yoksa, alınacak şeyleri bir usbye alıp, sıfırdan kurmak en sağlıklısı. Kopyalamak şartsa;

Elinde harici bir disk varsa, önce ona kopyalayıp, sonra yeni diske de bu harici diskten kopyalayabilirsin.

Ya da anakartındaki x1 slotuna aşağıdaki adaptörden alıp, iki ssdyi aynı anda takarak direk kopyalabilirsin.

Kopyalamak içinse ben 2-3 kere aşağıdaki programı kullandım sorun yaşamadım, muhtemelen işini görür.

Fırsat: Dark DK-AC-PEM1X NGFF/NVMe M.2 SSD PCI-E X1 Kartı, Siyah

Sıfırdan hiç Windows kurmadım ayarı biosu nedir nasıl ayarlanır bilmediğim için kopyalamak mantıklı geldi doğrusu yoksa bilsem aktarma falan uğraşmam 😅 elimde usb bellek var onu sanırım internetten nasıl yapacağımı bulurum. Ona windowsu aktarıp ordan buna aktarım zaten daha önce Windows yedeği gibi birşeyi kurmuştum ona bilmeden teşekkür ederim.

Avicenna

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Technop@t ın uefi kurulum videosu var onu izleyin hocam. Ben de hdd min içindeki veriler ellemeden yeni aldığım ssd ye windowsu kurdum.
(bkz.

UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama​

UEFI Windows 10 Kurulum Rehberi​

)

KS

0rhan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Technop@t ın uefi kurulum videosu var onu izleyin hocam. Ben de hdd min içindeki veriler ellemeden yeni aldığım ssd ye windowsu kurdum.
(bkz.

)
Tamam böylesi daha iyi olur. Diğer "rediron" nick'li arkadaşta temiz kurulum önermiş burdan yapayım. Telefondan bakar adım adım giderim çok sağ olun.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
601
Tamam böylesi daha iyi olur. Diğer "rediron" nick'li arkadaşta temiz kurulum önermiş burdan yapayım. Telefondan bakar adım adım giderim çok sağ olun.
Halledersiniz usb hazırlamayı, az çok biliyorsanız bence, ondan ona kopyalamakla uğraşmayın. Önemli dosyalarınızı alın, yukarıdaki gibi bir videoyu takip ederek rahatça yaparsınız.

KS

0rhan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
(bkz.

Halledersiniz usb hazırlamayı, az çok biliyorsanız bence, ondan ona kopyalamakla uğraşmayın. Önemli dosyalarınızı alın, yukarıdaki gibi bir videoyu takip ederek rahatça yaparsınız.
Evet öyle yapacağım teşekkürler 👋

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri