SSD Heatsinkler Ne Kadar İşe Yarıyor Test!

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Videoyu cuma günü paylaştım fakat vaktim olmamıştı foruma girmeye , forumdan daha önce de sorulmuştu bu SSD heatsinkler ne kadar işe yarıyor diye . Video için kanalın linkini bırakıyorum izlemek isteyeni beklerim :)
Spoiler vereyim ;
Corsair'in o kalın heatsinki baya işe yarıyor min 5-6 derece daha serin tutuyor SSD yi ve stabil olarak serin çalıştırıyor . Yazma yükü bindikçe soğutma performansı daha çok ortaya çıkıyor . Ama aliexpress den alınan SSD heatsinklerde durum tam olarak öyle değil :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Güzel video kardeşim emeğine sağlık. Yorum olarak video altına yazdım ama denk gelirsen aşağıdaki ürünlerden birisinin testini beklerim senden. Almayı düşünüyorum ama performansından %100 emin olamadım. İyi olduklarını okudum ve biliyorum ama ne kadar iyiler test vs. olmadığı için güvenilir bir kaynaktan tam bir satın alma fikri oluşmadı bende bir türlü. :)

/ /

KS

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Güzel video kardeşim emeğine sağlık. Yorum olarak video altına yazdım ama denk gelirsen aşağıdaki ürünlerden birisinin testini beklerim senden. Almayı düşünüyorum ama performansından %100 emin olamadım. İyi olduklarını okudum ve biliyorum ama ne kadar iyiler test vs. olmadığı için güvenilir bir kaynaktan tam bir satın alma fikri oluşmadı bende bir türlü. :)

/ /
Bro bunun bir benzerinin fanlı modelini kullandım hatta dur ss atayım ,
Screenshot_2022-05-22-22-20-17-765_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Ekran sıcaklığı doğru göstermiyor artı fan 3. Günden sonra çok ses yapıyor bir de üstüne neredeyse hiçbir etkisi yoktu . Bu incelediğim ürün dahi daha başarılıydı . Bağlantı 4 pin değil 3 pin yapılıyor , kesinlikle tavsiye etmem anlayacağın .

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Bro bunun bir benzerinin fanlı modelini kullandım hatta dur ss atayım , Ekli dosyayı görüntüle 1303
Ekran sıcaklığı doğru göstermiyor artı fan 3. Günden sonra çok ses yapıyor bir de üstüne neredeyse hiçbir etkisi yoktu . Bu incelediğim ürün dahi daha başarılıydı . Bağlantı 4 pin değil 3 pin yapılıyor , kesinlikle tavsiye etmem anlayacağın .
Bu OLED ekranlıları geçelim o halde çift fanlı nasıl sence?

KS

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Bu OLED ekranlıları geçelim o halde çift fanlı nasıl sence?
Bro fanlar genellikle çok kalitesiz oluyor bu ürünlerde , belki 2 belki 3 gün sonra ses yapmaya başlıyor bende 3 gün sonra tahamül edilemeyecek kadar şiddetli ses yapıyordu, şans işi biraz da ama tavsiyem kaliteli aliminyum blok , bu benim aldığından daha kalınları da var eğer önü açıksa SSD nın onlardan alabilirsin gayet iş yapar duruyor yoğun yazım durumlarında.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Bro fanlar genellikle çok kalitesiz oluyor bu ürünlerde , belki 2 belki 3 gün sonra ses yapmaya başlıyor bende 3 gün sonra tahamül edilemeyecek kadar şiddetli ses yapıyordu, şans işi biraz da ama tavsiyem kaliteli aliminyum blok , bu benim aldığından daha kalınları da var eğer önü açıksa SSD nın onlardan alabilirsin gayet iş yapar duruyor yoğun yazım durumlarında.
Aklımda fanlı birkaç model var arkadaşlarım aldılar yurtdışından ama ürünlere pek güvenemedim sorun yaşamadık dedikleri halde. O yüzden iade vs. edebileceğim bir ürün denemek istedim ve bu fanlı model özellikle dikkatimi çekti. Senin de fikrini almak istediğim için sorayım dedim. Tavsiyen için teşekkür ederim.

KS

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Aklımda fanlı birkaç model var arkadaşlarım aldılar yurtdışından ama ürünlere pek güvenemedim sorun yaşamadık dedikleri halde. O yüzden iade vs. edebileceğim bir ürün denemek istedim ve bu fanlı model özellikle dikkatimi çekti. Senin de fikrini almak istediğim için sorayım dedim. Tavsiyen için teşekkür ederim.
Eyvallah bro , güven bana az çok seni tanıdıysam memnun kalmayacaksın ;)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Eyvallah, diyelim o halde. Kalsın böyle M.2 ya zaten çok fazla ısınmıyor ama şöyle gösterişli güzel bir şey ile camdan gözüksün istiyordum. Özellikle OLED ekranlı modellerdeydi gözüm ama iyice soğudum ya. Boş verdim gitti. :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri