Ssd iceri lutfen

Murat Özenç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Pcden hdd tamamen cikarilip ssd takilabilirmi ssdye isletim sistemi kurup hdd yerine kullanilabilirmi hiz farki olurmu ?

E

expert

Guest
kullanılabilir
hız farkı olarak normal disklere göre 10 kat daha hızlı okuma yazma hızına sahiptir

Lightning

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
ssd nin pc ye yararları

1.darbelere sallanmalara karşı dayanıklı olur çünkü 3.5 luk hddler mekanik diskler oduğu için darbelerde sallanmalarda hdd zarar görebilir

2.daha az enerji harcar özellikle laptoplarda bataryanın daha uzun süre gittiği gözlemlenmiştir

3.ssd deki hızları sata portu destekliyormu eğer sata 3 ise ankart 2 3 yıllık pc anakart ise muhtemelen destekler eğer sabit 500/500 bir ssd ile bilgisayar harikalar çıkartır

4. kasalar için ise aslında eğer sadece işletim sistemini kurayım dersen 120 lik ve civarı ssdler işini rahatça görür ucuza kapatırsın anakartta illaki ek sata port vardır yapıştır bide 7200 lük mekanik disk tadından yinmez

5.devir git gide düşük güç tüketip daha çok performans verenin kazandığı devire teknolojiye ilerliyor elbette bütçen varsa gerek duyoyor isen sdd almanı tavsiye ederiz aşırıya kaçma

6.Anladığım kadarıyla kasanvar 240 lık bir ssd al en çok oynadığın oyunları OS u sdd ye kur ek bir mekanik diskede dosyaları depo edicek şekilde kullan ÖR: ssd(oyun os önemli ) HDD(depo fotoğraf yazlıkta halit amcayla çimerken fotolar :D)

umarım yardımım dokunmuştur

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
ben lightın söylediğine farklı olarak sadece tek büyük boyutlu SSD den yanayım 480 SSD var her şeye yetiyor. tabi 2tb haricim de kanarda duruyor o ayrı

Lightning

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
WalterHolk' Alıntı:
ben lightın söylediğine farklı olarak sadece tek büyük boyutlu SSD den yanayım 480 SSD var her şeye yetiyor. tabi 2tb haricim de kanarda duruyor o ayrı

bende gerekmedikçe /(gerekli olduğu durumlar programlar için kullanan render edit vs notebook kullanıyorsa uzun ömürlü arıyorsa)/ bu tür durumlar dışında 240 120 lik hatta 80 liğin bile yeterli olacağı kanısındayım çünkü mekanik var mb ye bağlı

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Bir ssd bir normal parasına 480 lik alınıyor bu yüzden ben şahsen 480 tercih etmiştim bu kişiye baglı bir şey. kimisi de C icin 120 D icin 1TB 64mb 7200rpm tercih edebiliyor. ya da 240 1TB

KS

Murat Özenç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bana 10gblik ssd bile yeter pcde korumalar ve 1 oyunum var baskada.oyun oymamam.ben oda 2 gb yer kapliyor toplasan :)

E

expert

Guest
Sistem zaten 10 gb yer alacak driver şuydu buydu oyuna yer kalmaz 250 iyidir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri